Osijek treći polufinalist Hrvatskog nogometnog kupa (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa Osijek je u Gradskom vrtu svladao Hajduk rezultatom 2-1 (2-0), te tako postao treći polufinalist 28. izdanja natjecanja. Strijelci za Osijek bili su Bočkaj i Henty, dok je za Hajduk mrežu zatresao Gyurcso.

Osijek je vrlo dobru situaciju imao već u prvoj minuti utakmice. Bočkaj je odigrao dugu loptu prema Mariću, domaćem napadaču lopta pri prvom dodiru bježi, gostujući vratar Ljubić je istrčao, a Marić u pokušaju da ipak materijalizira dobru situaciju nogom u glavu udara Ljubića zbog čega je igra bila prekinuta na nekoliko minuta. Gostujući vratar je nakon ukazane pomoći nastavio igru.

Prvih petnaestak minuta prošlo je u vrlo dinamičnoj igri u kojoj je Osijek svjesno prepustio posjed Hajduku. Gosti iz dominacije u posjedu nisu uspjeli u ovom periodu kreirati opasnosti pred vratima Malenice, baš kao što ni domaći u trenucima kada su gradili napade iz posljednje linije nisu uspijevali spojiti nekoliko kvalitetnih dodavanja kojima bi došli u konkretniju poziciju za ugroziti vrata Ljubića.

U 25. minuti Grgić je bio u dobroj situaciji na desnoj strani domaćeg napada, no pri ulasku u protivnički šesnaesterac odlučio se na snažan udarac u suprotni kut gostujućih vrata, pokušaj je otišao daleko od okvira.

Minutu poslije Osijek dolazi do rezultatske prednosti. Pušić odigrava desno za Grgića koji šalje snažnu prizemnu povratnu loptu, ista prolazi pored svih u šesnaestercu Hajduka, dolazi do Bočkaja na lijevoj strani napada, a 22-godišnjak ne baš preciznim udarcem pogađa mrežu gostiju za 1-0 Osijeka.

U 39. minuti 2-0 za Osijek. Gotovo na isti način su domaći izigrali obranu Hajduka. Duga lopta na desnu stranu napada, ovaj put za Bobana koji igra prizemno povratnu loptu do koje stiže Henty koji pogađa mrežu za 2-0 Zekićeve momčadi.

Minutu poslije je Ljubić pogriješio te loptu oduzima Hajradinović, no u jedan na jedan situaciji kao pobjednik izlazi Ljubić koji odličnom reakcijom spriječava čisti pogodak i odbija loptu u korner.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Osijek je opet kreirao dobru situaciju preko desne strane napada. Mudražija je ovaj put ubačajem pronašao Marića, no njegov pokušaj s prve vratnice odlazi malo pored iste.

U 47. minuti još jedna jedan na jedan situacija Marića i Ljubića, gostujući vratar brani i ovu stopostotnu priliku.

Prvi udarac Hajduka u okvir vidjeli smo u 53. minuti kada je Caktaš pucao iz slobodnog udarca s nekih tridesetak metara, Malenica s tim pokušajem nije imao ni najmanjih problema.

U 56. minuti Gyurcso (ušao u 50. umjesto Jurića) je izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane gostujućeg napada, lopta je odsjela na vratnici vrata Malenice.

Pritisak Hajduka nastavio se i dalje. U 60. minuti Caktaš je pucao s nekih 18 metara, Malenica vrlo dobrom reakcijom odbija u korner za goste.

Do smanjenja rezultatskog zaostatka Hajduk stiže u 64. minuti. Jairo je lijepo primio Palaversinu dugu loptu na desnoj strani gostujućeg napada i odigrao snažnu loptu u peterac domaćih, na drugoj vratnici je Gyurcso koji s nekih dva metra mirno loptu sprema u mrežu za 2-1.

Ulaskom Pilja u 67. minuti (umjesto Hajradinovića) Osijek se osjetnije stabilizirao, te je dominacija Hajduka bila dosta nekonkretnija u ostatku susreta. Generalno smo i dalje gledali vrlo dinamičnu utakmicu, no pravih prilika pred protivničkim vratima nije bilo.

Osijek se tako pobjedom nad Hajdukom pridružio zaprešićkom Interu i Rijeci, koji su jučer slavljima nad Vinogradarom i Lokomotivom osigurali mjesto u polufinalu.

Od 17 sati na Gradskom vrtu počinje susret četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem se u reprizi prošlosezonskog izdanja, u kojem su bolji bili Splićani, sastaju Osijek i Hajduk. Igra se samo jedna utakmica, a ako nakon 90 minuta igre ne bude pobjednika uslijedit će produžeci, a po potrebi i udarci s 11 metara.

>> Inter preko Vinogradara uvjerljivo do prvog polufinala kupa nakon sezone 1992/1993

>> Rijeka s igračem više preokretom protiv Lokomotive do polufinala kupa (VIDEO)

Bijelo-plavi su do osam najboljih došli svladavši Zagorec (0:3) i Krk (1:5) dok su Bili pobijedili Vrapče (0:2) i Šibenik (1:2 nakon produžetaka).

Zoran Zekić i Siniša Oreščanin su utakmicu odlučili započeti sa sljedećim igračima: