Osijek u sudačkoj nadoknadi zabio za pobjedu protiv Gorice (VIDEO)

Veliku dramu vidjeli smo u Gradskom vrtu gdje je Osijek u 9. kolu HT Prve lige zgoditkom Danijela Lončara u 93. minuti došao do 3:2 (0:1) pobjede protiv Gorice. Gosti su dva puta vodili golovima Anthonyja Kalika i Frana Brodića, no Bijelo-plave je prije konačnog preokreta dva puta u igru vraćao Mirlind Daku.

Izabranici Nenada Bjelice su tako prekinuli negativni niz te su nakon tri kola došli do pobjede kojom su se uz utakmicu više bodovno poravnali s Rijekom na vrhu ljestvice.

Lovrić je u 5. minuti ubačajem s lijeve strane pronašao Delfija koji je pucao glavom s druge stative, ali je lopta prošla pokraj stative. Delfi je u prilici i u 15. minuti kada mu je dodao Kalik, a on je s ruba kaznenog prostora opet pucao pokraj vratnice.

Bartolec je u 20. minuti uputio oštru loptu u peterac s desne strane, no Mierez nije imao šanse da dođe do nje i zaprijeti golu Banića.

Gorica je u vodstvo došla u 29. minuti kada je Kalik nakon dodavanja Lovrića sjajno pucao iz prve s dvadesetak metara, a lopta je uz pomoć stative završila iza leđa Ivušića. Pogodak je provjerio i VAR koji je nakon četiri minuta utvrdio da Lovrić nije bio u zaleđu tako da je na semaforu zasvijetlilo 0:1.

Osijek je zaprijetio u 38. minuti kada je Hiroš pucao sa 17 metara, a lopta je od bloka otišla pokraj suprotne stative. U 44. minuti uslijedio je pokušaj Bohara iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa, a Banić je upisao sigurnu obranu.

Drugo poluvrijeme je počelo odličnim udarcem Lovrića s 30 metara i još boljom paradom Ivušića koji je loptu krajnjim naporom odbio u korner.

Osijek je uzvratio u 52. minuti kada je Bočkaj iz slobodnog udarca ubačajem pronašao Topčagića, no njegov udarac glavom s pet metara je prošao malo pokraj suprotne stative.

U 57. minuti je uslijedila nova prilika za goste kada je odlično iz kaznenog prostora pucao Lovrić, ali Ivušić još jednom vrijednom obranom odbija loptu koja je išla pod samu gredu.

Već u istoj minuti uslijedio je i pokušaj Gržana sa 16 metara na suprotnoj strani travnjak, no gostujuća obrana je ipak uspjela blokirati njegov udarac.

Hiroš je u 65. minuti lukavo pucao s ruba kaznenog prostora iskosa, no Banić je odbio loptu u korner. Iz kuta je ubacio Fiolić, a Topčagić je ispred gol linije napravio prekršaj nad vratarem Gorice nakon kojeg je loptu u gol gurnuo Mierez.

Na isteku 67. minuti ponovno je po gol domaćih opasno zaprijetio Lovrić koji je nakon solo prodora pucao s desetak metara iskosa, a lopta je prohujala iznad grede.

U 71. minuti Bartolec je dobrim ubačajem pronašao Dakua, no njegov udarac glavom završava u rukama Banića. Minutu kasnije ponovno je u akciji Bartolec koji je ovaj put asistirao za Topčagića, a njegov pokušaj glavom golman gostiju odbija u korner.

Bijelo-plavi do izjednačenja dolaze u 74. minuti preko Dakua. Ponovno je iz slobodnog udarca ubacio Bočkaj, obrana Gorice nije uspjela otkloniti opasnost što je iskoristio kosovski napadač koji je snažnim udarcem iz srca šesnaesterca poslao loptu iza leđa Banića. Bio je to njegov prvijenac u Prvoj HNL.

Gorica uzvraća u 81. minuti prvijencem Brodića. Njega je ubačajem s lijeve strane odlično uposlio Pršir, a on je sa šest metara glavom matirao Ivušića.

Osijek se u igru vraća 84. minuti kada je za novo izjednačenje ponovno pogodio Daku. Njemu je iz slobodnog udarca asistirao Bočkaj, a precizan udarac glavom je bio prejak za Banića.

Udarac iz daljine je u 89. minuti iskušao Kleinheisler, no Banić je siguran. Isti učinak smo vidjeli i minutu kasnije kada su oba aktera ponovno bila u akciji.

Osijek do gola vrijednog tri boda dolazi u 93. minuti kada je Bočkaj ubacio iz kornera, a Benito je prenio loptu na drugu stativu odakle ju je u mrežu proslijedio Lončar.

Hrvatski dragovoljac – Istra 1961 27.9. 18h

U sklopu 9. kola HT Prve lige od 19:05 u Gradskom vrtu počinje dvoboj Osijeka i Gorice. Dok su domaćini u nizu od tri prvenstvena kola bez pobjede gosti imaju tri kola bez poraza.

Bijelo-plavi u današnjem srazu ne mogu računati na Malenicu, Škorića i Nejašmića koji su suspendirani te Brleka, Ercega i Žapera koji su ozlijeđeni dok su gosti iz istog razloga bez Muse, Steenvoordena i Suka.

Trener Osijeka Nenad Bjelica je u najavi utakmice rekao: “Pobjede su te koje daju samopouzdanje i vraćaju ti vjeru u sebe. Često kažem da kada svi sumnjaju u tebe, nemoj sumnjati u samog sebe. Lako je to izgovoriti, bilo je evidentno protiv Lokomotive i Bednje da nam nedostaje malo tog samopouzdanja kojeg vraćaju golovi a pobjede nose onaj osjećaj nepobjedivosti. Do toga možemo ponovo doći samo dobrim radom i strpljenjem. Strpljivi jesmo, radimo dobro i vjerujem da ćemo danas to već pokazati.”

Njegov kolega na suparničkoj klupi Krunoslav Rendulić je izjavio: “Osijek ima izuzetno kvalitetnu momčad, poduplanu na svim pozicijama. U posljednje tri utakmice nisu pobijedili i sigurno će tražiti iskupljenje, uvjeren sam da će biti agresivni i motivirani, a mi im moramo uzvratiti istom mjerom. Želimo odigrati što bolju utakmicu, a cilj nam je uvijek isti, idemo tamo po bodove!”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će pomagati sugrađani Luka Pušić, Anto Marić i Goran Pečarić dok će za VAR biti zaduženi Ante Čuljak (Zagreb) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat utakmice je Krešimir Glavina (Prelog), a kontrolor suđenja Domagoj Vučkov (Rijeka) dok će ispred HNS-a za sigurnost brinuti Miroslav Marković.