Osijek uvjerljivim slavljem nad Lokomotivom stigao do treće ligaške pobjede u nizu

U drugoj utakmici programa 11. kola SuperSport HNL-a Osijek je pred 2 443 gledatelja u Gradskom vrtu rezultatom 4-1 (3-0) svladao Lokomotivu i tako stigao do trećeg uzastupnog te petog ukupno ligaškog slavlja u aktualnoj sezoni.

Osijek danas nije mogao računati na kartonirane Lončara i Miereza te ozlijeđene Lovrića i kapetana Škorića dok gosti zbog disciplinskih mjera na raspolaganju nisu imali Marića i Goričana, a zbog ozljeda Kačavendu.

Sve je momčad Renea Pomsa riješila u prvom dijelu, Adrian Leon Barišić prvijencem je donio 1-0 u 2., a Dion Drena Beljo minutu poslije svojim šestim ovosezonskim ligaškim pogotkom povećao prednost. Mijo Caktaš je svoj 89. S/HNL pogodak postigao ‘tap in’-om u 45. minuti i donio tri pogotka prednosti slavonskom prvoligašu.

U drugom dijelu nije bilo puno prilika za pogotke, ali ipak smo vidjeli još dva. Za domaćine je ‘odrađen posao’ potvrdio Laszlo Kleinheisler prekrasno pogodivši u 80., a konačnih 4-1 u 86. minuti postavio je Jakov Anton Vasilj.

Ovom pobjedom ‘Bijelo-Plavi’ su uz omjer od pet pobjeda, tri remija i tri poraza stigli do osamnaest osvojenih bodova i privremeno preskočili Hajduk koji uz dvije utakmice i jedan bod manje drži treće mjesto prvoligaškog društva. Lokomotiva je ovim raspletom sada na omjeru od tri pobjede i osam poraza te s devet bodova na kontu drži osmo mjesto S/HNL-a.

Domaćini su teško mogli poželjeti bolji ulazak u dvoboj. Već iz prvog napada je uslijedio kvalitetan visoki pritisak Osijeka, a nakon istog na ubačaj Caktaša iz kornera u 2. minuti Leon Barišić s lijevog ruba peterca prekrasno glavom pogađa sam suprotni kut za 1-0. 21-godišnjem stoperu to je bio prvijenac u ukupno devetom nastupu u dresu slavonskog prvoligaša.

Nekih pola minute je Lokomotiva držala posjed nakon što se krenulo s centra, a u 3. minuti već je 2-0 za Pomsovu momčad. Leovac i Kleinheisler su nevjerojatnom lakoćom uz lijevi rub terena izigrali čitavu stranu gostujuće momčadi, Mađar je prekrasno petom kroz noge Salihua odigrao dupli pas s Leovcem koji se probio u završnicu i udarcem s osam metara natjerao Čavlinu na obranu i kratko odbijanje koje je usamljeni Beljo mirno sa sedam metara pospremio u mrežu za povećanje vodstva ‘Bijelo-Plavih’ i svoj šesti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 22. u 59. S/HNL nastupu.

Nije puno nedostajalo da u 6. minuti svjedočimo i trećoj šetnji Čavline po loptu u mrežu. Ponovno je Kleinheisler savršenim dodavanjem otvorio Leovca lijevo, njegov nakratko odbijen ubačaj stigao je do Nejašmića čiji je dalekometni udarac 20-godišnji vratar uspješno obranio.

Lokomotiva se nikako nije uspijevala nametnuti igrom. U 18. minuti je na precizno ispucavanje Ivušića Kleinheisler pobjegao čuvarima te udarcem s jedanaest metara zatresao vratnicu, ali na signalizaciju Vidovića glavni sudac Titlić označio je naknadno zaleđe.

Nije se Osijek ‘pretjerano trošio’ u ovom periodu susreta, dva stečena pogotka prednosti bila su dovoljna za mirnu igru i kontrolu događanja na terenu. U 30. minuti je Čavlina lijepom paradom upisao još jednu obranu kada je ispod grede odbio udarac Kleinheslera s desnog ruba šesnaesterca.

Lokomotiva je konačno odigrala napad sa završnicom u 31. minuti kada je na ubačaj s lijeve strane Kulenović glavom prebacio do Aliyua koji glavom sa šest metara ipak nije uspio ozbiljno zaprijetiti sigurnom Ivušiću.

Tri minute poslije je tandem Leovac-Kleinheisler ponovno ‘zlostavljao’ desnu stranu gostujuće obrane, na ubačaj mađarskog veznjaka Caktaš je s četrnaest metara pucao malo iznad okvira vrata.

Gržan se u 38. minuti sjurio po desnoj strani domaćeg napada i utrčavanjem u šesnaesterac lijevom nogom gađao gornji suprotni kut, malo pored okvira.

I kada je izgledalo da će se (s obzirom na tempo igre) na odmor otići s dva pogotka prednosti za domaćine, Osijek je i treći put matirao Čavlinu. Kombinirali su lijevo Kleinheisler, Beljo i Leovac, potonji se u završnici probija i ubacuje skroz desno do Gržana koji ubacuje u sredinu gdje Beljo sa šest metara u padu puca glavom, a njegov udarac postavljanjem noge Caktaš s dva metra zakucava za 3-0 i svoj treći ligaški pogodak u sezoni, ukupno 89. u 205. S/HNL nastupu.

Nastavak je otvoren s tri promjene u redovima gostiju, Čabraja je iz igre odlučio izvaditi Aliyua, Pivarića i Šotičeka, a na teren su istrčali Vasilj, Mersinaj te Tuci.

Nije se Lokomotiva baš nikako uspijevala nametnuti Osijeku u sredini terena, te smo i u uvodu drugog dijela gledali dominantnije domaćine. U 56. minuti je Čabraja iz izgre izvadio 23-godišnjeg Vranjkovića i uveo 20-godišnjeg Gorznicu, a negdje od 60. minute vidjeli smo i najkonkretniji period ‘Lokosa’ koji su u kratkom periodu izborili tri udarca iz kuta, ali iz istih nisu uspjeli nijednom zaprijetiti Ivušiću. Najbliže je bio Groznica koji je u 62. minuti lijevo iskosa s petnaest metara nečuvan pucao malo pored gornjeg suprotnog kuta.

Vrlo siromašan prilikama bio je ovaj period dvoboja, nedostajalo je Lokomotivi konkretnosti u završnici, a Osijek jednostavno nije imao potrebu pretjerano riskirati u napadačkom dijelu igre. U 72. minuti je Gržan uspio pobjeći po desnoj strani napada i pod pritiskom iskosa s osam metara pucati u prvi kut i vanjski dio mreže.

Baš potpunu potvrdu treće uzastopne ligaške pobjede Osijeku je donio Kleinheisler prekrasnim pogotkom u 80. minuti, Bralić je ubacio s desno s centra, a Mađar prekrasno glavom s dvanaest metara prebacio Čavlinu za 4-0 i svoj 4. ligaški pogodak u sezoni, ukupno 16. u 105. S/HNL nastupu.

Do kraja se pristup igri s obje strane nije promijenio, ali ipak smo vidjeli i matiranog Ivušića. U 86. minuti se nakon akcije i ubačaja s lijeve strane gostujućeg napada lopta odbila do Vasilja koji je prelijepim lažnjakom u prazno poslao Barrija i Cheberka te potom s dvanaest metara pogodio sami suprotni kut za konačnih 4-1.

U sljedećem kolu Osijek je gost kod Slaven Belupa dok će Lokomotiva biti domaćin Šibeniku.

Standings provided by SofaScore

U drugoj utakmici programa 11. kola SuperSport HNL-a Osijek s početkom u 16:55 u Gradskom vrtu dočekuje Lokomotivu.

‘Bijelo-Plavi’ su nakon neuvjerljivog ulaska u sezonu poslije slavlja nad Hajdukom (2-1) u okviru 7. kola uhvatili rezultatski ritam te su trenutno u nizu od četiri utakmice bez poraza s prilikom da niz pobjeda produlje na tri utakmice.

Na svom stadionu u ligaškom nadmetanju je slavonski prvoligaš u pet odigranih dvoboja neporažen uz omjer od dvije pobjede i tri remija uz gol razliku 7:5, dok Lokomotiva u jednakom broju ligaških gostovanja trenutno ima omjer od jedne pobjede i četiri poraza uz 8:11 gol razliku.

Osijek danas neće moći računati na kartonirane Lončara i Miereza te ozlijeđene Lovrića i kapetana Škorića dok gosti zbog disciplinskih mjera na raspolaganju nemaju Marića i Goričana, a zbog ozljeda Kačavendu.

Strateg domaćina Rene Poms današnji je okršaj najavio sljedećim riječima: “Prošli tjedan je bio malo težak jer je dosta igrača bilo sa svojim reprezentacijama što je s jedne strane dobro, s druge loše jer su nam nedostajali na našim treninzima. Imali smo i neke igrače koji su bili bolesni, ali polako se i oni vraćaju. Posljednjih dana smo dobro trenirali i siguran sam da smo dobri za veliku utakmicu protiv Lokomotive. Želimo potvrditi zadnje rezultate, u tim smo utakmicama odradili dobar posao, momčad je bila na pravoj razini i želimo tako nastaviti kako bismo odigrali dobru utakmicu.

Lokomotiva je dobra momčad, puna mladih i talentiranih igrača. Mislim i da su jako opasni, pokazali su da mogu kvalitetno igrati protiv jakih momčadi, odigrali su čvrstu utakmicu protiv Dinama i spremni smo na to da će protiv nas biti na vrhunskoj razini. Očekujemo da će biti u dobrom izdanju, ali isto vrijedi i za nas i bit ćemo spremni suprotstaviti im se” – zaključio je 47-godišnji stručnjak.

Pedesetčetverogodišnji strateg Lokomotive Silvijo Čabraja u najavi se pak najviše ‘zamarao’ činjenicom da njegova momčad u aktualnoj sezoni nije uspjela odigrati nijedan remi, ali također ni jednom sačuvati mrežu netaknutom: “Nisam mogao ni pomisliti da ću u trenerskoj karijeri imati tek jednu želju, samo da ne primimo pogodak. Moja nogometna filozofija je potpuno drugačija, no sad smo u situaciji da doista sanjamo taj trenutak kad će utakmica završiti, a naša mreža ostati nedirnuta. Do tog cilja pokušat ćemo doći u Gradskom vrtu u kojem nikome nije lako gostovati. Domaćin se vratio u život u posljednje četiri utakmice i osvojio je deset bodova. Imaju kvalitetan i širok kadar igrača, znamo da je pred nama teško iskuđenje i moramo učiniti sve da napokon ne primimo pogodak”.

Glavni sudac okršaja u Gradskom vrtu bit će Jakov Titlić iz Hrvaca, a na terenu će mu pomagati ‘mahači’ Sanja Rođak Karšić iz Podravskih Sesveta i Vice Vidović iz Splita. VAR i AVAR suci su Mario Zebec (Varaždin) i Ivan Mihalj (Velika Gorica) dok je za četvrtog suca određen Dario Kulušić (Šibenik). Delegat dvoboja je Davor Ivić iz Siska, a kontrolor suđenja neuništivi Alojzije Šupraha (‘po novome’) iz Zadra.