Osijek uvjerljivim slavljem protiv Lokomotive preuzeo vrh ljestvice (VIDEO)

U prvoj utakmici 17. kola HT Prve lige Osijek je u Kranjčevićevoj uvjerljivo slavio protiv Lokomotive rezultatom 0:3 (0:2). Dvostruki strijelac za Bijelo-plave bio je Ramon Mierez, a pogodak je postigao i Damjan Bohar.

Izabranici Nenada Bjelice su se tako izdvojili na vrhu ljestvice s tri boda prednosti pred Dinamom, ali treba uzeti u obzir da imaju dvije odigrane utakmice više.

Jerko Leko pak neće po dobrom pamtiti svoj debi na klupi kluba s Kajzerice koji je tako upisao svoj sedmi poraz u 15 odigranih susreta.

U 14. minuti Aliyju bježi obrani gostiju i prebacuje vratara Ivušića koji je tom prilikom okrznuo loptu, a ispred gol linije pogodak sprječava Škorić. Nakon njegove intervencije oglasio se i pomoćni sudac koji je signalizirao zaleđe nigerijskog ofenzivca.

Osijek do vodstva dolazi u 17. minuti. Iz kornera je ubacio Bočkaj, vratar Santini je izletio u prazno, a njegovu pogrešku je iskoristio Mierez koji iz peterca šalje loptu u mrežu. Argentinski napadač je tako došao do svog devetog gola u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

U 32. minuti nakon još jednog ubačaja iz kornera Cokaj je povlačenjem zaustavio Žapera, a sudac Bebek je nakon intervencije VAR-a i pregleda snimke pokazao na bijelu točku. Siguran iz kaznenog udarca bio je Mierez koji je Santinija poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za svoj deseti gol u aktualnoj sezoni Prve HNL.

Na samom početku drugog poluvremena Lokomotiva ostaje s igračem manje. Mierez je prvo napravio prekršaj nad Papadopoulos, a grči stoper je potom nervozno reagirao te je laktom udario suparnika zaradivši drugi žuti karton zbog čega je morao prije vremena otići u svlačionicu.

Osijek je brzo iskoristio brojčanu prednost. Bočkaj je u 58. minuti s ruba kaznenog prostora pogodio suprotnu vratnicu, a na odbijenu loptu je najbolje reagirao Bohar koji je šalje pod gredu. Slovenskom reprezentativcu bio je to četvrti gol otkad je prošlog ljeta stigao u Gradski vrt.

Osijek je blizu pogotka bio u 79. minuti kada je Brlek odličnim ubačajem pronašao Jugovića, ali njegov udarac glavom izvrsnom reakcijom brani Santini. Odmah potom nakon ubačaja iz kornera u dobroj prilici se našao Lončar koji je sa sedam metara pucao poviš vratnice.

U 81. minuti hat-trick je mogao postići Mierez koji je pobjegao obrani Lokomotive, ali u situaciji 1 na 1 kao pobjednik je izašao golman Lokomotive.

Mrežu domaćih je u 86. minuti zatresao i Ante Erceg. Iskusni napadač je najbolje reagirao na odbijenu loptu nakon što je udarac glavom Miereza obranio Santini. Međutim nakon intervencije VAR-a utvrđeno je zaleđe argentinskog ofenzivca pa zgoditak nije priznat. Bila je to posljednja značajnija prilika na susretu koji je na koncu zasluženo pripao gostima.

U drugom susretu današnjeg programa 17. kola Prve HNL Šibenik od 18:05 na Šubićevcu dočekuje Hajduk na čijoj će klupi debitirati talijanski stručnjak Paolo Tramezzani.

U prvoj utakmici 17. kola HT Prve lige Lokomotiva od 16 sati u Ulici pjesnika dočekuje Osijek. Bit će to debi Jerka Leke na klupi kluba s Kajzerice nakon što je Goran Tomić napustio poziciju prihvaćanjem ponude iz Kine.

U njihovom jedinom dosadašnjem ovosezonskom okršaju uspješniji su bili Bijelo-plavi koji su u Gradskom vrtu upisali pobjedu rezultatom 2:1.

Domaćini su u današnjem ogledu lišeni usluga ozlijeđenih Tucija, Mersinaja i Kovačića dok Sammir i Budimir nisu dovoljno spremni. Gosti su pak u Zagreb doputovali bez Ndockyta koji će zbog operacije duže vrijeme izbivati s travnjaka te Silve i Vukovića koji odrađuju suspenziju zbog žutih kartona.

Jerko Leko je uoči debija izjavio: “Osijek je dosta ambiciozno krenuo, pretendiraju već ove sezone uzeti Dinamu naslov, dolaze s ambicijama u Kranjčevićevu uzeti tri boda, što ćemo im probati onemogućiti. Biti će ovo moj debi na seniorskoj klupi. Vjerujem da ćemo biti pravi, najbitnije je da budemo kompaktni, ako to ispoštujemo i svatko bude odgovoran na svojoj poziciji, tada ćemo doći do uspješnog rezultata.”

Njegov današnji suparnik Nenad Bjelica je rekao: “Popratili smo ih u njihovim provjerama. Dosta su kombinirali i mijenjali sustave, ne znamo još dovoljno dobro zamisli Jerka Leke koji je dosad radio s mlađim kategorijama. No, prilagodit ćemo se svemu na terenu, odnosno biti spremni na sve i nadam se – znati na pravi način odgovoriti.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Robi Kezele (Rijeka) i Marin Vidulin (Kanfanar). Za VAR su zaduženi Duje Strukan (Split) i Goran Perica (Šibenik). Delegat susreta je Martin Šarić (Vrbovec), a kontrolor suđenja Draženko Kovačić iz Križevaca.