Osijek uvjerljivo slavio protiv Istre 1961 (VIDEO)

Osijek je došao do devete ovosezonske prvenstvene pobjede. U 15. kolu HT Prve lige pred 1.177 gledatelja u Gradskom vrtu slavili su protiv Istre 1961 rezultatom 3:0 (1:0). Strijelci za Bijelo-plave bili su Mihael Žaper, Mihret Topčagić i Ivan Fiolić, a usprkos nekoliko izvrsnih prilika u kojima su zatresli stativu i gredu gosti nisu uspjeli doći do počasnog zgoditka.

Momčad Nenada Bjelice se tako barem privremeno osamila na vrhu ljestvice s tri boda prednosti pred Rijekom i Dinamom koji imaju jednu odnosno dvije odigrane utakmice manje.

Domaćini su u vodstvo došli već u 5. minuti susreta. Bočkaj je iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio u šesnaesterac, a na loptu je natrčao Žaper koji je s vrha peterca matirao Lučića. Bio je to njegov treći ovosezonski prvenstveni zgoditak.

Nakon loše reakcije obrane gostiju u 10. minuti lopta se odbija do Topčagića koji je pucao iz prve, no u posljednji trenutak njegov pokušaj uspio je blokirati Marin.

Strateg Zeleno-žutih je već u 11. minuti morao napraviti prvu zamjenu. Zbog ozljede je igru napustio vratar Lučić, a priliku je dobio Collao.

Čileanski golman iskazao se odličnom obranom već u 12. minuti kada je zaustavio udarac glavom Žapera kojeg je ubačajem s desne strane pronašao Bartolec. U nastavku akcije loptu u mrežu nije uspio pospremiti Topčagić.

Novu izglednu situaciju čekali smo do 36. minuti kada su zaprijetili gosti. Mahmoud je uposlio Bandea koji se lažnjakom izvrsno oslobodio Bartoleca, a onda je s desetak metara loptu poslao malo pokraj stative.

Istra je propustila do gola doći i u 45. minuti kada je Lisica s desne strane u petercu pronašao Belju čiji udarac uz pomoć stative brani Malenica. U nastavku akcije mrežu je pokušao zatresti i Bande, no njegov udarac s gol linije čisti Bartolec. Lopta se potom odbija do Marina koji je dobro pucao s dvadesetak metara, ali golman Osijeka još jednom dobrom obranom odbija loptu u korner.

U 58. minuti Bočkaj je dobro zaprijetio, ali lopta je otišla malo iznad grede. Samo minutu kasnije Bijelo-plavi su povećali prednost. U strijelce se udarcem glavom upisao iskusni Topčagić koji je iskoristio lošu reakciju Hujbera nakon ubačaja Ndockyta.

Već u 65. Istra je mogla smanjiti zaostatak. Nakon još jednog prodora i povratnog dodavanje Lisice gredu je udarcem s desetak metara zatresao Mahmoud.

Bočkaj je u 69. minuti lukavo iz slobodnog udarca pokušao iznenaditi Collaa koji je bio van gol linije, no loptu je poslao iznad prečke.

Novi pogodak u mrežu Istre vidjeli smo u 75. minuti kada je Bočkaj dugim dodavanjem uposlio Fiolića koji je pobjegao obrani gostiju te je zaobišavši Collaa poslao loptu u praznu mrežu.

Do konca utakmice domaćini su mirno sačuvali stečenu prednost tako da nismo vidjeli nova uzbuđenja.

U drugom susretu današnjeg programa 15. kola HT Prve lige Hajduk će od 17:05 na Poljudu pod vodstvom novog trenera Valdasa Dambrauskasa dočekati Hrvatski dragovoljac.

U prvom susretu subotnjeg programa 15. kola HT Prve lige Osijek od 15 sati u Gradskom vrtu dočekuje Istru 1961. Bijelo-plavi će se pokušati revanširati za 2:0 poraz kojeg su u prvom krugu prvenstva doživjeli u Puli.

Domaćini u današnjem susretu na raspolaganju nemaju Ivušića, Barešića, Miloša, Kleinheislera, Brleka, Jugovića, Ercega i Miereza dok su gosti bez Majkića, Matića, Navarra, Cacerasa, Ivančića, Blagojevića i Burtona.

Trener Osijeka Nenad Bjelica je u najavi susreta rekao: “Teško nam je pao poraz u Puli, ali bio je više nego zaslužen. Nismo tamo odigrali dobru utakmicu, imali smo svoje prilike, ali se zasluženo prelomilo na stranu domaćina. Istra 1961 je tada bila u negativnom nizu, sada dolaze u Gradski vrt usred pozitivne serije, osvojenog boda na Maksimiru i pobjede protiv Lokomotive. Sigurno nas čeka zahtjevan zadatak, ali će igrači koji će istrčati pred naše navijače, koje pozivam da dođu i da nas podrže, pružiti svoj maksimum, a kada damo svoj maksimum onda su izgledi za pobjedu veliki.”

Strateg Zeleno-žutih Gonzalo Garcija je dodao: “Čeka nas teška utakmica protiv jedne od najjačih momčadi u HNL-u. Idemo se natjecati i postići najbolji mogući rezultat. Trebamo igrati našu igru i biti agresivni, pokazati da se možemo boriti.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojem će pomagati Bojan Zobenica, Ivan Mihalj i Tino Krečak iz Velike Gorice, a u VAR sobi će biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat susreta je Dražen Posavec (Maruševac), a suce će nadgledati Igor Pristovnik (Zagreb).