Osječanke odradile Klaksvík, slijedi okršaj s prvakinjama Islanda za Ligu prvaka

Nakon golijade protiv makedonskih predstavnica u prvom kolu kvalifikacijske skupine 7 za UEFA Women’s Champions League, nogometašice ŽNK Osijek očekivano su jučer upisale drugu pobjedu na ovom turniru.

Rezultatom 0-4 bile su bolje od nogometašica farsko-otočkog Klaksvika.

Iako je s obzirom na kvalitetu suparnica očekivana pobjeda s višom gol razlikom, igračice Klaksvika su u prvom poluvremenu pružile kvalitetan otpor, pa se na odmor otišlo tek s minimalnom 0-1 prednošću Osječanki. Pogodak je u 8. minuti postigla Mateja Andrlić, kojoj je to drugi pogodak na ovom kvalifikacijskom turniru.

Facebook/ŽNK Osijek

U nastavku formalne domaćinke ipak padaju pa hrvatske predstavnice preko Ivane Bojčić (67′ – 0:2), Kristine Nevrkle (70′ – 0:3), te prekrasnim pogotkom Ive Jakovac, koja je konačnih 0-4 postavila samo četiri minute (85′) nakon ulaska u igru.

U drugom susretu 2. kola skupine 7 kvalifikacijskog turnira za ulazak u UEFA Women’s League glavne favoritkinje skupine su rezultatom 11-0 porazile nogometašice Istatova. Igračice islandskog Stjarnana tako su nakon 9-0 protiv Klaksvika u prvom kolu, uz jučerašnjih 11-0 protiv Makedonki, najavile da će hrvatske predstavnice u posljednjem kolu zaista očekivati težak, težak zadatak.

Posljednji i najvažniji okršaj Osječanke čeka u ponedjeljak protiv prvakinja Islanda. S obzirom na uvjerljive pobjede nogometašica Stjarnana pobjeda je jedino što Hrvaticama garantira prolazak u sljedeću fazu Lige prvaka za žene. Nije isključeno ni da će igračice ŽNK Osijek mjesto među 32 najbolje europske ekipe moći osigurati i kao najbolje drugoplasirane svih kvalifikacijskih turnira, no s obzirom da se dosta toga rješava u posljednjim kolima za takav rasplet će se trebati zaista dosta stvari posložiti da bi Osječanke osigurale toliko željen nastup na završnici.

Susret počinje u 17 sati, a cijena ulaznica je simboličnih 10 kuna.