Ovosezonski prvijenac Mile Škorića dovoljan za slavlje Osijeka nad Šibenikom (VIDEO)

U prvoj utakmici 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu rezultatom 1-0 (1-0) svladao Šibenik i tako upisao desetu ligašku pobjedu u sezoni.

Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je kapetan domaćih Mile Škorić, koji je Nediljka Labrovića matirao nakon ubačaja iz kuta u 18. minuti.

Uvodno se igralo otvoreno i ravnopravno, a prvu prijetnju vidjeli smo u 5. minuti kada se Bohar s dvadesetak metara odlučio na udarac s kojim Labrović nije imao ni najmanjih problema.

S odmakom je Osijek bivao sve opasniji u posljednjoj trećini, no kvalitetne i opasne ubačaje Bohara i Talysa suigrači nisu konkretnije iskoristili.

Prvi gostujući pokušaj bio je djelo kapetana Bulata koji je u 12. minuti lijevo s osamnaest metara snažnim udarcem poslao loptu pristojno iznad okvira Ivušićevih vrata.

Uskoro je Bjeličina momčad kapitalizirala blagu dominaciju na terenu. U 17. minuti Bočkaj je ubacio za Miereza koji se odlično snalazi te upućuje udarac s dvanaest metara, Mesa odbija u korner. Upravo iz tog ubačaja iz kuta ‘Bijelo-Plavi’ minutu poslije dolaze do rezultatske prednosti. Bohar je ubacio u sredinu na osam metara gdje je pored Jurića najviši u skoku kapetan domaćih Škorić, koji dominantno šalje loptu u sam lijevi kut za 1-0 i svoj ovosezonski ligaški prvijenac, ukupno 16. pogodak u 235. Prva HNL nastupu za Osijek.

U 20. minuti domaći su tražili kazneni udarac poslije pada Silve u protivničkom šesnaestercu nakon duela s Kvesićem i Bulatom, Pajač i VAR kolege ostali su nijemi.

I to je bilo to što se tiče prvog dijela, do kraja poluvremena (minuta sudačke nadoknade) gledali smo ‘klasični Bjeličin nogomet’, vrlo oprezne domaćine, koji su i dalje imali dominaciju, no bez izražene želje za riskiranjem u posljednjoj trećini. Gosti su se kvalitetno branili, a u nekoliko opasnih izlazaka prema naprijed nisu uspjeli kvalitetno odigrati završnice svojih akcija te je Ivušić cijelo poluvrijeme ostao bez ozbiljnog posla.

Drugi dio otvoren je vrlo aktivno kao i sami početak utakmice. Prvo su domaći već u 46. minuti bili u prijetnji preko Bočkaja koji je pucao lijevo iskosa sa sedamanest metara desnom nogom, Labrović kratko odbio, a nastavak uzbuđenja prekinut je zbog zaleđa Miereza.

U 49. minuti Bulat je desno iskosa iz slobodnog udarca s nekih 18 metara gađao gornji suprotni kut, a Ivušić atraktivnom paradom odbio loptu u korner.

Pet minuta poslije, nakon kvalitetne akcije po desnoj strani napada, Žaper je u sredini na osamnaest metara na udarcu, no poslije njegovog snažnog pokušaja lopta završava malo pored desne vratnice.

U 57. minuti Kleinheisler je iz sredine odlično proigrao Bočkaja desno u prostor, no on se odmah po ulasku u šesnaesterac odlučuje na slabašan i neprecizan udarac s kojim Nevistić nije imao ni najmanjih problema. Mađarski nogometaš dvije minute poslije jednako je kvalitetno i u isti prostor poslužio Bohara, no i njegov pokušaj (iz dosta zahtijevnije situacije od Bočkajove) također šalje loptu ravno u dobro postavljenog gostujućeg vratara.

Sahiti je u 64. minuti stigao do lopte prije Silve i uputio udarac s ruba šesnaesterca, snažno, ali neprecizno, Ivušić uz manje probleme upisuje obranu.

Otvorio se Šibenik u ovom periodu, te u kraćim razmacima vršio kvalitetan pritisak nad domaćinom. U 68. minuti Vuković za Osijek pokušava iz daljine, lopta odlazi malo, malo pored vratnice.

Do kraja utakmice, tri minute sudačke nadoknade, ‘Narančasti’ su napadali, ‘Bijelo-Plavi’ se branili, no konkretnih prijetnji Ivušiću nije bilo, te su domaći tako pobjedom okončali 2020. godinu.

Klubovi sada idu na ‘zimski odmor’, a sljedeće prvenstvene obveze čekaju ih krajem siječnja sljedeće godine, kada će Osijek u 17. kolu gostovati kod Lokomotive, a Šibenik na Šubićevcu dočekati Hajduk.

U prvom susretu posljednjeg (16.) ovogodišnjeg kola HT Prve lige Osijek s početkom u 15 sati u Gradskom vrtu dočekuje Šibenik.

‘Bijelo-Plavi’ su u prošlom kolu kod Gorice upisali prvi poraz (4-1) pod vodstvom Nenada Bjelice, dok su ‘Narančasti’ u nizu od dva ligaška poraza.

U prvom ovosezonskom međusobnom okršaju Osijek je na Šubićevcu uz dva gola Ramona Miereza odnio sva tri boda, dok su kroz HNL povijest Šibenčani u dvadeset gostovanja u Gradskom vrtu slavili samo jednom (u sezoni 08/09 predvođeni Erminom Zecom i Ivanom Rodićem), a šest puta uspjeli su izbjeći poraz.

Glavni sudac današnje utakmice je Igor Pajač iz Zeline, a pomoćnici će mu biti Jerko Crnčić i Vedran Đurak. VAR i AVAR suci su Ivan Vučković i Ivica Modrić, dok je kontrolor suđenja Bruno Marić.

Treneri Nenad Bjelica i Krunoslav Rendulić na travnjak su se odlučili izvesti sljedeće sastave: