Pašalić strijelac u debiju za Atalantu, hat-trick Mancea protiv Feyenoorda VIDEO)

Večeras se igraju prvi susreti trećeg pretkola kvalifikacija za Europsku ligu. Mario Pašalić na svom je debiju upisao pogodak i asistenciju, dok je Antonio Mance tri puta pogađao za slovački Trenčin.

Momčad Atalante u prvom susretu trećeg pretkola gostuje kod izraelske Hapoel Haife. Nakon 90 minuta Atalanta je slavila rezultatom 1:4, a za talijanskog predstavnika, a svoj prvi službeni pogodak i prvu asistenciju postigao je hrvatski veznjak Mario Pašalić. Pašalić je u igru ušao s klupe u 60. minuti, a za svoj prvi službeni pogodak čekao je samo pet minuta. Prije njega, za Atalantu su zabijali Hateboer i Zapata, dok je za izraelsku momčad jedini pogodak zabio Buzaglo.

U 86. minuti Atalanta je postavila konačnih 1:4, a ovog puta strijelac je bio Barrow, asistent kod trećeg pogotka. Ovog puta, Mario je uzvratio njemu asistencijom.

S druge strane, u Slovačkoj je nešto kasnije, od 19 sati započela utakmica između Trenčina i nizozemskog Feyenoorda. Slovački predstavnik nakon prvog dijela ima velikih 3:0.. Prvi pogodak na utakmici zabio je hrvatki napadač Antonio Mance, koji je u šestoj minuti zabio nakon lijepe akcije slovačke momčadi.

Hrvatski napadač zabio je i u drugi pogodak, u 37. minuti nakon loše reakcije nizozemske obrane.

Mance je u drugom dijelu postigao svoj treći, a četvrti pogodak svoje ekipe na utakmici, koja je stigla na korak ka plasmanu u playoff Europske lige.

Mance je tako nastavio dobar ulazak u sezonu, jer je u Europskoj ligi postigao već dva pogotka, u obje utakmice prvog pretkola protiv crnogorske Budućnosti po jedan, a jedan je dodao i u susretu drugog kola slovačke Fortuna lige u porazu (1:4) protiv Ruzomberoka.