Pet pogodaka u slavlju Dinama nad odličnim Slaven Belupom (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici programa 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je pred 1 682 gledatelja na Maksimiru rezultatom 3-2 (2-1) svladao Slaven Belupo i tako stigao do dvadeset i treće ligaške pobjede u sezoni.

Odličnu utakmicu odigrala je momčad Tomislava Stipića, koja je poraz potpisala tek u 90. minuti utakmice. Domaćima su rezultatsku prednost donijeli Damian Kadzior u 23. i Luka Ivanušec u 37. minuti, a smanjenje gostima autogolom u 45. donosi Kevin Theophile Catherine. U nastavku gosti stižu do izjednačenja preko Mateusa Lime u 49., a konačnih 3-2 postavlja Bruno Petković pogotkom u 90. minuti utakmice.

Jovićevićeva momčad nije se uspjela uvodno nametnuti gostima, koji su taktički igrali vrlo odgovorno i nerijetko s dosta igrača dolazili u posljednju trećinu, onemogućujući takvim pristupom Dinamo u kreiranju visokog pritiska.

U 13. minuti Kadzior je zatresao mrežu, no prvi pomoćnik Mario Pepur opravdano je označio zaleđe Poljaka na dodavanje Petkovića.

Prvu opasnu situaciju gostiju bilježimo u 14. minuti kada je nakon dodavanja s lijeve strane napada Krstanović uputio udarac, a lopta se od Gojaka odbila malo pored vratnice.

Dinamo do rezultatske prednosti dolazi iz prvog udarca u okvir upućenog u 23. minuti nakon odlično odigrane kontre. Loptu je u protivničkoj polovici povukao Petković, driblingom prošao Parackog i kvalitetno uposlio Kadziora koji mirno plasira loptu u bliži kut za 1-0 svoje momčadi i svoj deseti ligaški pogodak u sezoni, ukupno šesnaesti u 53. Prva HNL nastupu.

Nakon postignutog pogotka Dinamo je uspostavio nešto izraženiju dominaciju u posjedu, no nije uspio ozbiljnije doći pred protivnički šesnaesterac.

U 32. minuti vrlo dobra situacija za goste. Goda je kvalitetnom loptom u prostor pronašao Limu, koji se pored Gvardiola na šest metara od vrata izborio za poziciju za udarac u bliži kut, no Livaković dobrom reakcijom odbija u korner.

Do povećanja rezultatske prednosti ‘Plavi’ stižu u 37. minuti. Nakon duge akcije na snažan udarac se s nekih dvadesetak metara odlučio Kadzior, Ježina dodirom odbija loptu u gredu, no na istoj je u nastavku prvi Ivanušec, koji bez problema matira protivničkog vratara za 2-0 Dinama i svoj četvrti ligaški pogodak u sezoni, treći u dresu Dinama.

‘Farmaceuti’ do (prema prikazanom) zasluženog pogotka i smanjenja rezultatskog zaostatka stižu u 45. minuti utakmice. Lulić je ostao slobodan na širokom prostoru iza leđa Leovca, primio loptu i po ulasku u šesnaesterac odigrao kvalitetnu snažnu loptu u sredinu prema Limi, no istu u vlastitu mrežu posprema Theophile Catherine.

Na odmor se tako, poslije (prije svega) taktički zanimlijve igre koja nije obilovala konkretnim situacijama pred vratarima, otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Gosti do izjednačenja dolaze iz prve prave opasnosti kreirane u drugom dijelu utakmice.

Strpljivo su se ‘Farmaceuti’ raspoređivali na travnjaku, Krstanović se spustio po loptu i kratko proslijedio Glavčiću koji lijepim dodavanjem u prostor igra za Limu, a on u 49. minuti pored Theophile-Catherinea kroz noge Livakovića sprema loptu u bliži kut za 2-2 i svoj ligaški prvijenac u aktualnoj sezoni, ukupno šesti pogodak u Prvoj HNL.

Dinamo prvi put u nastavku prijeti u 57. minuti kada je nakon lijepe akcije lopta došla za Ademija (ušao minutu prije umjesto Gojaka) na lijevoj strani napada, no njegov udarac nije bio ni precizan ni snažan te Ježina dobrim postavljanjem upisuje sigurnu obranu.

Deset minuta poslije na ubačaj Kadziora iz prekida Petković je najviši u skoku i šalje loptu u okvir, no i ovaj pokušaj nije bio zahtijevan za gostujućeg vratara.

Uslijedio je period tijekom kojeg smo gledali prilikama u potpunosti siromašan nogomet s obje strane. Gosti su dobro držali loptu u nogama, strpljivo gradili svoje napade, a Dinamo se dosta mučio u izlasku i kvalitetnom dolasku u posljednju trećinu te nije uspijevao zaprijetiti Ježini.

U 90. minuti Dinamo stiže do rezultatske prednosti i pokazat će se konačnih 3-2. Na ubačaj Marina (ušao u 68. umjesto Oršića) iz kuta usamljen je na deset metara ostao Petković i glavom od travnjaka poslao loptu u mrežu za svoj sedmi ligaški pogodak u sezoni.

Posljednje uzbuđenje na susretu vidjeli smo u petoj minuti sudačke nadoknade kada je Livaković loše reagirao na ubačaj s lijeve strane gostujućeg napada, na lopti se na dva metra našao iznenađeni Lima od kojeg se ista odbila preko okvira vrata.

Dinamo je tako uz dosta muke stigao do 23. ligaške pobjede u sezoni i na kontu ima 71 osvojeni bod, dok su gosti usprkos jednoj od najboljih predstava na Maksimiru ostali bez bodova te u sljedeće kolo ulaze s 28 na kontu.

Dinamo u sljedećem kolu gostuje u Velikoj Gorici kod Gorice, dok će Slaven Belupo u Koprivnici na svom Ivan Kušek Apaš stadionu biti domaćin Rijeci.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Od 18:55 u Maksimiru u sklopu 29. kola HT Prve lige Dinamo dočekuje Slaven Belupo. Utakmica će se igrati uz prisustvo gledatelja, ali uz ograničen kapacitet te uz zatvorenu istočnu tribinu na kojoj još uvijek nije okončan pregled statike kojim će se utvrditi oštećenja nastala nakon potresa.

Plavi su u tri ovosezonska sraza s Farmaceutima upisali tri pobjede bez primljenog gola. U Koprivnici je bilo 0:3 i 0:2 dok je u Maksimiru završilo 1:0.

Domaćini su danas bez kartoniranog More i ozlijeđenih Stojanovića i Perića dok su gosti bez Filipovića, Mikulića i Etoundija koji ima problema s ozljedama.

Strateg Dinama Igor Jovićević je u najavi utakmice rekao: “Nakon pobjede u Varaždinu i poraza od Lokomotive, osjetio sam obje strane kao Dinamov trener i znam što nosi ta dužnost. I spreman sam na to. Vraćaju nam se navijači i jedva čekam vidjeti barem djelomično popunjene tribine. To će nam biti vjetar u leđa, a za mene je to još jedno ostvarenje sna. Vjerujem u sebe i momčad koja je inteligentna i brzo shvaća zahtjeve. Siguran sam da će Dinamo do kraja sezone, a i u budućnosti, biti uspješan.”

Tomislav Stipić je pak podijelio sljedeće razmišljanje: “Dinamo je u prošlom kolu izgubio od Lokomotive i to im je malo ‘poljuljalo’ planove. S obzirom na veličinu zagrebačkog kluba, oni će to svim silama htjeti ispraviti i stavit će svoje najbolje igrače kao svojevrstan štit. Neće si dozvoliti eksperimente s mladim igračima nakon poraza.”

Sudačku ekipu čine Dario Kulušić (Šibenik), Marko Pepur (Solin), Alen Jakšić (Solin) i Ivan Župan (Bjelovar). VAR i AVAR suci su Tihomir Pejin (Donji Miholjac) i Marjan Tomas (Osijek). Delegat utakmice je Damir Bogdanović (Osijek), a kontrolor suđenja Domagoj Vučkov (Rijeka) dok je časnik za sigurnost Vlado Dominić.