Peta pobjeda Varteksa u nizu

MŽNL ČK-VŽ , momčad Varteksa, ove je nedjelje ugostio momčad Nedeljanca. Zahuktalom Varteksu, koji je prije dva kola zasjeo na vrh tablice te 5 kola ne zna za poraz, u goste je došla ekipa Nedeljanca također u dobroj formi, s tri uzastopne pobjede iza sebe. Zdravstveni kartoni i izostanci pogodil su oba trenera, Maretić nije mogao računati na požutjelog Kovačića te ozljeđene Matučeca, Gazdeka i Kocijana, dok su Vidačeku ozljede uskratile usluge Spasića i Kuhara. Početno ispitivanje snaga nije dugo trajalo. Varteks već u 5. minuti dolazi do velike šanse – Harmicar je odlično prošao po lijevom krilu, pronašao Glavicu koji loptu spušta do Medveda čiji udarac s nekih 7 metara Mikić odlično brani. U 16. minuti Mikić je ipak morao po loptu u mrežu – Varteks je preuzeo posjed lopte, imao nekoliko polušansi da bi u 16. minuti poveo : ubacio je iz kornera Harmicar, najviše skočio Broz koji loptu šalje do Medveda koji lako poentira. Bili su gosti blizu poravnanja u 21. minuti, no udarac Roga koji je obrana Varteksa opasno skrenula k vratima Drevena ipak ne završava u okviru gola. Pet minuta kasnije, Varteks je bio najbliže povećanju vodstva – opet je došla lopta s Varteksove lijeve strane gdje su nezaustavljivi Sokser i Harmicar; Medved okreće oba čuvara, no njegov udarac odlazi tek koji centimetar od vratnice već svladanog Mikića. Novu priliku Varteksa bilježimo u 43. minuti – povukao je jednu kontru Glavica, uposlio Harmicara no on je ovaj puta bio sebičan te iz teške situacije nije uspio opasnije ugroziti gostujućeg vratara Mikića. U drugo poluvrijeme Varteks je ušao bez ozljeđenenog Vukmana umjesto kojeg je ušao napadač Kolarić što je značilo mnoge promjene u redovima Bumbara. Te promjene izgleda da su zbunile igrače Varteksa kojih u otvaranju utakmice “nije bilo na terenu”. Tek u 55. minuti još jedan “mrtvac” Medveda kojeg opet Mikić brani. U nastavku udarac iz kuta, Broz nebeski skače, Mikić nevjerojatno brani.

Desetak minuta gledali smo nadmudrivanje ekpa između dva kaznena prostora da bi petstotinjak promrzlih gledatelja na noge digaoJakov Puclin – uzeo je loptu na desnoj strani, krenuo prema gostujućem kaznenom prostoru, provozao svoje čuvare u stilu Lea Mesija, no izostao je udarac te njegova lopta odlazi tik iznad Mikićeve grede. Napokon, u 71. minuti Varteks povećava vodstvo:
Glavica krade loptu Kučku, šalje u prazan prostor iza obrane Nedeljanca Medvedu, na istu loptu izlazi i i vratar Mikić, ali brži je Medved koji zaobilazi vratara gostiju 40 metara od njegova gola i kad je trebao gurnuti loptu u praznu mrežu, šalje je do Glavice koji pogađa za 2-0. Nakon toga Nedeljanec se raspao i samo smušenost Varteksovih napadača nije dovela do trećeg gola. Priliku utakmicu učiniti zanimljivom propustili su gosti u 86. minuti – prvo je odlično Drevena protegnuo Novak, da bi nakon kornera Štefulj umjesto praznog gola pogodio stativu.Ni minutu kasnije stigla je kazna – još jednom je Harmicar “u trepavicu” pogodio Broza koji glavom efektno zabija. Do kraja utakmice gosti su uspjeli doći do počasnog gola – zaigrala se obrana Varteksa i servirala loptu Glavašu koji sa par metara nije ima težak posao gurnuti loptu iza Drevena. Ovom pobjedom Varteks je zadržao svoje vodstvo na tablici, te sada drugoplasiranom Poletu iz Svetog Martina na Muri bježi dva boda.