Petković i Muci pogađali za remi Dinama i Legije (VIDEO)

U prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija Lige prvaka Dinamo je u Maksimiru remizirao s poljskim prvakom Legijom rezultatom 1:1 (0:0).

Domaćini su do vodstva došli preko Brune Petkovića koji je svoj prvi ovosezonski pogodak postigao udarcem glavom nakon asistencije Luke Ivanušeca, a neriješeni ishod gostima preciznim udarcem s dvadesetak metara donosi Ernest Muci.

Već u prvom napadu Petković je po desnoj strani probio obranu Legije te je povratnom loptom pokušao uposliti Oršića koji ipak nije uspio doći do lopte tako da obećavajuća situacija za Dinamo nije urodila plodom.

Boruc je u 2. minuti nakon ubačaja Ristovskog zamalo završio s loptom iza gol linije vlastitog gola, bila je to poprilično loša reakcija iskusnog čuvara mreže.

Legija je u 17. minuti odigrala dobru akciju po lijevoj strani u kojoj je Mladenović odličnim ubačajem pronašao Lopesa, no njegov udarac brani Livaković, a na odbijenu loptu njegov suigrač je bio u zaleđu.

Samo minutu kasnije Emreli se odličnim driblingom oslobodio Lauritsena, ali vratar Plavih je na vrijeme izašao s gol linije te je obranio udarac gostujućeg napadača. Nedugo potom nakon ubačaja iz kuta i loše reakcije obrane Dinama lopta dolazi do Emrelija koji ipak nije uspio ozbiljnije zaprijetiti prema golu Livakovića.

Ivanušec je u 23. minuti uposlio Petkovića koji se pored Nawrockog izborio za udarac s 15-ak metara, ali dobrom reakcijom gol Legije spašava Boruc. Na odbijenoj lopti najbrži je Ivanušec koji ju je poslao u mrežu, no pomoćni sudac je opravdano označio da se radilo o zaleđu tako da pogodak nije priznat.

U 34. minuti nakon ubačaja Ristovskog domaći igrači su tražili igranje rukom Mladenovića u kaznenom prostoru, ali španjolski sudac Lahoz nije smatrao da se radi o kažnjivoj situaciji.

Ivanušec je u 38. minuti udarcem iz daljine pokušao iznenaditi Boruca, no poljski vratar je sigurno reagirao.

Ristovski je četiri minute kasnije ubacio oštru loptu u peterac gdje je iz drugog plana natrčavao Majer, ali ispred njega u posljednji trenutak loptu u korner izbija Wieteska.

Legija je uzvratila u 43. minuti kada je Mladenović nakon pogreške Ristovskog povratnom loptom tražio Emrelija, a on se u dobroj situaciji odlučio propustiti loptu umjesto pokušaja da uputi udarac.

I Mislav Oršić je u 48. minuti udarcem s dvadesetak metara iskosa odlučio testirati spremnost vratara Legije, a Boruc je zabilježio još jednu sigurnu obranu. Isti igrač je dvije minute kasnije pucao iz slobodnog udarca s oko 30 metara udaljenosti, a lopta je prošla iznad vratnice.

Mišić je u 53. minuti s lijeve strane uputio oštru loptu u peterac, no Ivanušec nije uspio doći do nje.

Izvrsno je u 55. minuti s 25 metara udaljenosti iz poluvoleja pucao Majer, a Boruc kranjim naporom paradom izbacuje loptu u korner.

Dinamo do vodstva dolazi u 59. minuti pogotkom Brune Petkovića koji je glavom s deset metara odlično proslijedio loptu iza leđa Boruca nakon što mu je ubačajem s desne strane asistirao Ivanušec.

Legija je u 63. minuti zaprijetila preko Mladenovića koji je pucao s desetak metara iskosa, no loše je zahvatio loptu tako da nije bilo opasnosti po gol Livakovića. Nedugo potom na suprotnoj strani je ponovno iz daljine pucao Oršić, a lopta i ovaj put odlazi iznad grede.

Theophile je u 67. minuti u posljednji trenutak blokirao pokušaj Juranovića kojeg je dobrim ubačajem s lijeve strane na drugoj stativi pronašao Mladenović.

Sudac Lahoz je u 77. minuti zbog prigovora isključio pomoćnog trenera Dinama Alena Peternaca.

Kastrati je u 81. minuti pobjegao po desnoj strani nakon čega je uputio povratnu loptu koju Petković propušta za Jakića, no veznjak domaćih previše je oklijevao te nije uspio pucati prema golu Legije. Uslijedio je pokušaj Mišića iz slobodnog udarca s oko 20 metara koji je pogodio živi zid.

Legia minutu kasnije dolazi do izjednačenja. Loptu je prihvatio Muci koji se driblingom oslobodio Mišića te je preciznim udarcem s dvadesetak metara pogodio donji desni kut Livakovićeva gola.

Petković je u akciji i u 87. minuti kada je pucao s 18 metara nakon dodavanja Kastratija, a lopta je prohujala mako pokraj suprotne vratnice.

Sudac Lahoz je samo odmahnuo rukom u 91. minuti kada je Petković pao na rubu kaznenog prostora poslije starta Wieteske.

Petković je u 93. minuti uposlio Ivanušeca koji ipak nije uspio s desetak metara iskosa uputiti udarac prema golu Legije. Bila je to posljednja šansa za Plave da ipak dođu do pobjede.

Uzvratni susret 3. kola kvalifikacija Lige prvaka između Legije i Dinama igra se u utorak, 10. kolovoza, u Varšavi. Pobjednik ovog dvoboja će u play-offu igrati s boljim iz sraza Crvene Zvezde i Sheriffa dok poraženi ide u play-off Europske lige gdje će igrati s gubitnikom duela Ferencvarosa i Slavije Prag. Uz to i Dinamo i Legija su osigurali najmanje grupnu fazu Konferencijske lige tako da će jesen sigurno provesti u europskim natjecanjima.