Petković kao “joker” s klupe donio pobjedu Dinamu na Šubićevcu

Dinamo nastavlja s pobjedničkim ritmom u SuperSport HNL-u. U sklopu sedmog kola na gostovanju kod Šibenika na Šubićevcu upisali su šestu prvenstvenu pobjedu. Slavili su rezultatom 1:2 (1:1).

Gosti su u prvom dijelu došli u vodstvo preko Ivanušeca, no nedugo potom je za izjednačenje zabio Mina. Pobjedu Plavima ipak je sigurnom realizacijom kaznenog udarca donio Bruno Petković koji je nedugo prije ušao u igru.

Izabranici Ante Čačića tako nastavljaju s dobrim rezultatim au novoj sezoni. Nakon prolaska u grupnu fazu Lige prvaka uvjerljivo drže i vodeću poziciju na ljestvici.

Narančasti su pak današnjim porazom prekinuli pozitivan niz od pet utakmica bez poraza. Nakon Rijeke u prvom kolu Šubićevac je osvojio i Dinamo.

U 7. minuti Bočkaj je pucao iz slobodnog udarca, no nije bio dovoljno precizan. Tri minute kasnije Bočkaj je u petercu pronašao Drmić koji je zatresao gredu.

Narančasti su zaprijetili u 12. minuti preko Mine koji je poslije ubačaja iz kuta glavom pucao pored stative.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Baturina je povratnim dodavanjem asistirao za Ivanušeca, a njegov udarac s desetak metara brani Rogić.

Šibenik je opasan i u 16. minuti kada je nakon gužve u šesnaestercu glavom pucao Delić, a Livaković je prebacio loptu preko gola.

Gosti su u 34. minuti morali napraviti izmjenu nakon što se teško ozlijedio Boško Šutalo. Umjesto njega u igru je ušao Emir Dilaver.

Dinamo u vodstvo dolazi u 35. minuti preko Luke Ivanušeca. Nakon dodavanja Baturine sjurio se s lijeve strane prema vratima Šibenika te je s 15 metara iskosa pogodio suprotni gornji kut Rogićeva gola za svoj ovosezonski prvenstveni prvijenac.

Samo dvije minute kasnije domaćin se vraća u rezultatski egal. Nakon ubačaja iz kuta Plavi nisu uspjeli otkloniti opasnost, lopta se potom odbila do Mine koji udarcem iz prve pogađa malu mrežu.

Na startu drugog dijela Drmić je pobjegao obrani Šibenika, no Rogić je na vrijeme napustio svoj prostor te je na 17 metara došao do lopte prije nego napadač Plavih.

U 52. minuti Delić je posrnuo u šesnaestercu nakon duela s Dilaverom, ali sudac Bel nije smatrao da se radi o prekršaju.

Gosti su mrežu Rogića zatresli i u 60. minuti preko Oršića, no pogodak zbog zaleđa opravdano nije priznat.

Četiri minute kasnije Menalo je glavom spustio loptu za Ivanušeca, ali njegov udarac sa četiri metra iskosa brani Rogić.

Bel je u 67. minuti pokazao na bijelu točku u korist Dinama nakon što je Mina na rubu kaznenog prostora napravio prekršaj nad Menalom. Odgovornost s bijele točke preuzeo je Petković koji je loptu poslao u donji desni kut Rogićeva gola. Vratar Šibenika je pročitao stran, ali nije uspio dohvatiti loptu.

U 81. minuti nakon ubačaja iz kuta Petković je u šesnaestercu Dinama sam sebe napucao u ruku, a sudac Bel nije to smatrao kažnjivim usprkos prosvjedima domaćih igrača.

Do konca susreta Plavi su mirno sačuvali stečenu prednost zabilježivši tako šesti trijumf u prvenstvenoj utrci.

Sedmo kolo će od 21:05 na Gradskom vrtu zaključiti derbi Osijeka i Hajduka.

U prvom susretu nedjeljnog programa 7. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige od 18:30 na Šubićevcu Šibenik dočekuje Dinamo.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Mislava Matića, ozlijeđenog Čopa i Ćurića te Dolčeka dok su gosti bez Josipa Šutala, Perića, Theophilea, Ristovskog i Bulata.

Trener Narančastih Damir Čanadi je u najavi za SD rekao: “To je velika utakmica za sve nas u klubu, ali i naše navijače. Dinamo je ušao u Ligu prvaka i to je jako dobro za hrvatski nogomet. Na tome im čestitamo, ali napravit ćemo sve da na Šubićevcu bude teška utakmica, kako za nas, tako i za njih. Vjerujem da Dinamo zna kako ove sezone nije lako igrati protiv Šibenika, da smo čvrsti i organizirani. Imamo respekt prema svakom suparniku, ali nikoga se ne bojimo. Da se ne lažemo, za pozitivan rezultat protiv Dinama treba nam se poklopiti dosta stvari, pa čak nam treba i malo sreće. U krajnjoj liniji pokušat ćemo nešto i taktički izmisliti. Dinamo je snažan, ali ima i nekih slabijih točaka na koje ćemo udariti.”

Njegov kolega na klupi Plavih Ante Čačić je dodao: “Pobjedom protiv Norvežana napravili smo što smo željeli, ali čeka nas naša svakodnevica. Naš je primarni cilj sačuvati vodeću poziciju u domaćem prvenstvu, a u dinamici osvajanja bodova to znači da ih moramo tražiti u svim dvobojima. Prvi je uvijek najvažniji, a to je sad u Šibeniku. Domaćin je povezao pet utakmica bez poraza, vrlo su čvrsta, kompaktna momčad. Ne postižu puno pogodaka, ali ih puno niti ne primaju tako da nas čeka jako teška utakmica, pogotovo nakon play-offa Lige prvaka koji nas je objektivno i emotivno i fizički dosta potrošio. Ipak, s obzirom na kadar kakav imamo, predmnijevam da ćemo uspjeti doći na svoju razinu. Bude li tako, nadam se dobrom rezultatu.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Kruno Šarić (Županja), Kristijan Novosel (Valpovo) i Jakov Titlić (Potravlje) dok su za VAR zaduženi Zdenko Lovrić i Goran Pataki iz Đakova. Delegat susreta je Dario Mrzljak (Draganić), kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka), a za sigurnost će ispred Saveza brinuti Marko Svilić.