Petković za pobjedu Dinama nad Goricom, grozna ozljeda Suka obilježila susret na Maksimiru (VIDEO)

U derbi utakmici programa 26. kola HT Prve lige Dinamo je na Maksimiru pogotkom Bruna Petkovića u 47. minuti svladao Goricu i tako sedmom ligaškom pobjedom u nizu stigao do ukupno devetnaeste u sezoni, ujedno nanijevši današnjem protivniku prvi ligaški poraz u posljednjih sedam kola.

Dinamo je ovim rezultatom povećao i učinak u međusobnom omjeru s Goricom, koju je sada (uz jedan remi) u jedanaest ligaških utakmica deset puta svladao.

Već u prvoj minuti ‘Plavi’ su imali dvije velike prilike za pogodak! Grešku Steenvoordena iskoristio je Ivanušec koji odličnim okomitim dodavanjem u jedan na jedan s Banićem izbacuje Petkovića, no reprezentativnom napadaču domaći je vratar nogom obranio prizemni udarac s četrnaest metara! U nastavku je na lopti Majer no lopta nakon njegovog fantastičnog udarca s ruba šesnaesterca pogađa suprotnu vratnicu i uz dosta sreće po goste odlazi daleko od gol crte!

Nedugo nakon ovih događaja Gorica je izašla u dobru kontru poslije koje je odličnim istrčavanjem i reakcijom veće probleme po svoja vrata spriječio Livaković.

Na isteku 5. minute Majer se s lijeve strane napada uvukao u sredinu i s ruba šesnaesterca ponovno uputio kvalitetan prizemni udarac, ovaj put je loptu poslao malo, malo pored bliže vratnice.

Uskoro su se ipak obje momčadi ‘sabrale’ po pitanju defanzivnih obveza, pa je uvodni nogometni vatromet potpuno utihnuo. Gledali smo dominantniji Dinamo, ali uz malo pravih prilika.

Majer i Oršić u 22. minuti kvalitetno kombiniraju po lijevoj strani napada, u završnici je junak slavlja nad Tottenhamom, no iskosa lijevo sa sedam metara iz teške pozicije nije uspio ozbiljnije ugroziti pravovremeno istrčalog Banića, koji mu brani udarac.

Osam minuta poslije Matar bježi presporom Periću, koji se u završnici akcije u očaju besmisleno baca na travnjak, 23-godišnji Senegalac je s ruba peterca, zbog pravovremenog izlaska Livakovića, primoran na dodavanje u sredinu gdje je prvi na lopti koncentrirani Čabraja, koji otklanja eventualnu veću opasnost po vrata svoje momčadi. U nastavku se na rubu šesnestaerca u duelu s Majerom Lovrić bacio pokušavajući iznuditi kazneni udarac, sudac Kulušić opravdano je ostao nijem, baš kao i VAR mu kolege Bel i Petrović.

Do kraja generalno uzbudljivog, ali prilikama siromašnog poluvremena, bilježimo još pokušaj Ivanušeca u 43. minuti, Banić je uz manje probleme obranio njegov snažan udarac desno iskosa s četrnaest metara u bliži kut.

Dinamo je u nastavku do, prema prikazanom, zaslužene rezultatske prednosti stigao iz polukontre u 47. minuti. U završnici Majerovo dodavanje desno u prostor uspijeva dostići vrijedni Ivanušec koji ostavlja kratko Ristovskom, a njegov ubačaj na rub peterca, pored ‘uspavanog’ Jovičića, u pogodak glavom pretvara Petković, kojem je to bio 7. ligaški pogodak u sezoni, ukupno 23. u 69. Prva HNL nastupu.

U 51. minuti smo, nažalost, svjedočili ružnoj i mučnoj sceni. Suk je na sedamnaest metara bio na udarcu, donedavni suigrač Čabraja mu u posljednji trenutak ulazi u blok i otklanja loptu s noge, te dolazi do snažnog kontakta s protivnikom u kojem 31-godišnjem Nizozemcu evidentno dolazi do grubog puknuća noge. Suku možemo samo poželjiti što manje problema u rehabilitaciji ozljede.

Musa je u 55. minuti ubacio s desne strane napada na sedam metara, gdje nakon krive procjene Perića priliku za pogodak ima Matar, no njegov neprecizan udarac glavom odličnom je reakcijom obranio Livaković.

Majer se u 62. minuti usamljen po desnoj strani sjurio u šesnaesterac i neobjašnjivo umjesto na udarac odlučio na dodavanje nikome u sredini. Velika je ovo prilika bila za ‘Plave’.

Nije pretjerano bogatiji prilikama bio ni drugi dio, tek pred kraj bilježimo opasan pokušaj Matara poslije dužeg pritiska Gorice. No njegov udarac u 89. minuti nije zahtijevao Livakovićevu intervenciju. U prvoj od četiri minute sudačke nadoknade na drugoj je strani polukontru udarcem okončao Ademi, Banić kratko odbio, a u nastavku Atiemwen sa četrnaest metara ne pogađa okvir!

U posljednjim sekundama utakmice Gorica je mogla do izjednačenja preko Matara koji je udarcem s dvanaest metara pogodio vratnicu, no lopta uz dosta sreće po domaćina odlazi od gol crte uz rub terena!

Kao što već vjerni pratitelji domaćeg nogometa znaju, slijedi nam prvenstvena pauza zbog reprezentativnih obveza. U 27. kolu Dinamo gostuje na Šubićevcu kod Šibenika, dok će Gorica u Velikoj Gorici ugostiti Rijeku.

Raspored 27. kola HT Prve lige:
2. travnja, Varaždin – Slaven Belupo (19:00)
3. travnja, Istra 1961 – Osijek (12:55)
Šibenik – Dinamo (16:00)
Lokomotiva – Hajduk (18:05)
Gorica – Rijeka (20:10)

Derbi susret Dinama i Gorice koji je na rasporedu od 17:30 u Maksimiru zaključit će 26. dionicu HT Prve lige. U njihova dva prethodna međusobna ovosezonska sraza slavili su Plavi koji su prvo u Zagrebu bili bolji s 3:2, a potom su u Velikoj Gorici nakon velikog preokreta u završnici utakmice pobijedili s 3:4.

Domaćini u današnjem srazu ne mogu računati na Gvardiola i Moharramija koji su ozlijeđeni dok su gosti iz istog razloga bez Delfija.

Trener Dinama Damir Krznar utakmicu je najavio sljedećim riječima: “Prema Gorici imamo maksimalan respekt, iznimno su dobra momčad, sklona nadigravanju, momčad otvorena garda, momčad kojoj utakmica nije gotova ni kad vodi s 2:0 niti kad gubi s istim rezultatom. Vrlo su dinamični, otvoreni, znaju biti i pragmatični, znaju nadoknaditi zaostatak od dva, tri gola, znaju i sačuvati prednost. Mi smo uspjeli preokrenuti tu njihovu prednost u Velikoj Gorici i sigurno nam je i ta utakmica još u mislima. Pripremamo se i za to da ovaj dio primljenih golova svedemo na minimum, odnosno na nulu.”

Kolega na suparničkoj klupi Siniša Oreščanin je dodao: “Čestitke još jedanput Dinamu na uspjehu u Europi, no to je momčad koja na svakoj poziciji ima dva ili čak i tri igrača u konkurenciji i ne očekujemo da će utakmica u četvrtak nama previše donijeti. Očekujemo pravi i motivirani Dinamo, a nama ostaje da gledamo sebe i da pokušamo uživati u ovoj utakmici.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok će u VAR sobi biti Dario Bel (Osijek) i Tomislav Petrović (Valpovo). Delegat susreta je Davor Ivić (Sisak), a suce će kontrolirati Dragutin Vuk (Čakovec).