PLTS: Olimpija na odmor s dva boda prednosti (VIDEO)

nk-celje.si

Slovenija je već u iščekivanju kvalifikacijskih utakmica sa Sjevernom Makedonijom i Austrijom. Pobjede protiv Makedonaca te sjevernih susjeda uzrokovale bi nogometnu euforiju kakvu u Sloveniji nismo vidjeli još od 2010. godine, a za sve je opet odgovoran glavni trener Matjaž Kek. Slovenska liga, međutim, dati će samo jednog putnika za te dvije utakmice, a to će biti treći golman reprezentacije Nejc Vidmar.

Na ljestvici strijelaca u domaćem prvenstvu vladaju hrvatski napadači, sa po 9 pogotka na vrhu su Dario Vizinger i Ante Vukušić. Posebno vrijedan bio je gol Sinjanina u 78. minuti u Kranju kojim je Olimpija preokrenula zaostatak od čak dva pogotka protiv domaćina. Ipak, titula igrača utakmice ide drugom napadaču Olimpije, Portugalcu Jucieju Lupeti koji je ušao u igru na poluvremenu, zabio dva gola u 67. i 69. minuti te u 80. minuti napustio travnjak s drugim žutim kartonom.

Glavni konkurent za naslov prvaka isto tako je završio s igračem manje nakon što je branič Špiro Peričić u 65. minuti protiv svojeg bivšeg kluba iz Murske Sobote razjario trenera Maribora Darka Milaniča. S deset igrača na travnjaku ‘Ljubičasti’ nisu mogli doći do pobjede protiv uvijek neugodne Mure pa je tako 7500 gledatelja na Ljudskom vrtu ostalo razočarano konačnim rezultatom 0:0.

Dva boda od vodeće Olimpije također se nalazi i iznenađenje sezone Aluminij iz Kidričeva koji je do svoja tri boda došao isto preokretom. Na pogrešnoj strani rezultata našli su se igrači Rudara iz Velenja koji ostaju na samo 5 bodova, 8 bodova od pozicija koje osiguravaju prvoligaški status.

Baš na tom osmom mjestu nalaze se Domžale koju se, čini se, konačno uhvatile nekakav ritam. Rutinska pobjeda s 1:0 protiv Tabora iz Sežane izjednačila je oba kluba na ljestvici s 13 bodova. Trener tzv. ‘Žute obitelji’ Andrej Razdrh tako nastavlja s uspješnim startom na klupi Domžala gdje je došao baš iz Sežane.

Na 13 osvojenih bodova je i drugi ljubljanski klub Bravo, koji se je na domaćem stadionu u Šiški obranio ofenzive Celja te u 81. minuti golom Mustafe Nukića došao do vrijednog boda.