Pobjeda Sablića u derbiju; Pešić, Menalo, Ćorić i Jovanović strijelci (VIDEO)

U danas igranim utakmicama, zahvaljujući pogocima Luke Menala i Josipa Ćorića, veliku pobjedu ostavio je Goran Sablić.  Pogotke su postigli i Ivan Pešić, Ivan Jovanović te Branimir Kalaica.

Asistenciju su upisali Marko DivkovićAntonio Mance, dok je Nenad Bjelica upisao pobjedu sa svojim Lechom.

Pobjeda Sablićeva Širokog, Ćorić strijelac

U nastavku sezone u BH Premijer Ligi, Široki Brijeg koji vodi naš Goran Sablić u derbiju kola dočekao je momčad Sarajeva. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, gosti su poveli u 64. minuti. Samo tri minute kasnije Luka Menalo donio je izjednačenje domaćoj momčadi. Pobjedu i tri boda Širokom je donio Josip Ćorić pogotkom u 81. minuti. Široki je ovom pobjedom preskočio Sarajevo, sada na trećoj poziciji ima 38 bodova.

Prvijenac Pešića

Nakon dvije asistencije, bivši nogometaš Hajduka Ivan Pešić postigao je svoj prvijenac. U sjajnom derbiju između Dinamo Bukurešta i Steaue nije bilo pobjednika, utakmica je završena rezultatom 2-2. Domaće je u vodstvo doveo naš Ivan Pešić u 20. minuti, a igrao je do 68. minute kada ga je zamijenio Antun Palić. Cijeli susret za Dinamo Bukurešt odigrao je Luka Marić. Nakon 25 kola Dinamo ima 39 bodova i nalazi se na petoj poziciji.

Jovanović opet strijelac

Hrvatski napadač Ivan Jovanović opet se upisao u strijelce. Talijanski trećeligaš Bisceglie slavilo je na gostovanju kod Juve Stabie rezultatom 0-2. Hrvatski napadač pogodio je u šestoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela, što mu je šesti pogodak u prvenstvu ove sezone. Bisceglie nakon 24 kola ima 30 bodova i nalazi se na 13. poziciji treće talijanske lige.

Pogodak Kalaice

U utakmici 25. kola druge portugalske lige, B momčad Benfice poražena je kod posljednjeplasiranog SC Reala s visokih 5-1. Jedini pogodak za goste postigao je hrvatski branič Branimir Kalaica u 53. minuti. Druga momčad Benfice nakon 25 kola ima 34 boda, i zauzima 11. poziciju.

Asistencija Mancea

Momčad Trenčina remizirala je na gostovanju kod Nitre, u utakmici 20. kola slovačke Fortuna Lige, bilo je 1-1. Za goste je do 87. minute igrao hrvatski napadač Antonio Mance, koji je bio asistent jedinog pogotka u 56. minuti. Trenčin nakon 20 kola ima 30 bodova, i zauzima tek šestu poziciju.

Divković asistent

U 20. kolu slovačkog prvenstva Dunajska Streda svladala je Senicu rezultatom 0-2. Za goste je od 62. minute u igri bio naš Marko Divković, koji je bio asistent drugog pogotka u 70. minuti. Osim njega, igrao je i kapetan gostiju, Marin Ljubičić, koji je odigrao cijeli susret. Dunajska Streda nakon 20 kola ima 35 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Pobjeda Bjelice

U 23. kolu poljske Ekstraklase, Lech Poznan je na svom terenu rezultatom 2-0 svladao Pogon Szczecin. Momčad Nenada Bjelice tako je smanjila zaostatak za prvoplasiranom Legijom, sada imaju 40 bodova na trećoj poziciji, dva manje od Jagiellonije, te četiri od Legije.