Pobjede vodeće sedmorke (VIDEO)

N+

Slično kao i u prošlom kolu ekipe sa vrha tablice došle su do pobjeda. Pescara je pak došla do prvog ovosezonskog trijumfa na travnjaku, što je koštalo Ivana Jurića posla u Genoi. Najzanimljivija utakmica 25. kola igrana je u Milanu.

Uvjerljivi favoriti

Svih sedam vodećih momčadi zabilježilo je pobjede u 25. kolu Serie A. Juventus je već u petak razmontirao Palermo sa 4:1. Torinezi su ponovno ubili utakmicu u prvih petanaest minuta, što je postalo obilježje njihove igre u ovoj prvenstvenoj sezoni. Strijelci za domaćine bili su dvaput Dybala te po jednom Marchisio i Higuain, kojemu je ovo 12. pogodak u zadnjih 10 kola. Nije zabio samo u susretu s Interom. Bugarin Chochev zabio je utješni gol za goste kojim je ujedno prekinut Juveov niz od pet utakmica bez primljenog gola. Ujedno je ovo i prvi primljeni gol Juventusa od kada je Max Allegri prešao na formaciju 4-2-3-1. Pelermu je ovo deseti uzastopni poraz od torinske momčadi uz očajnu gol razliku od 1-22.

Inter se dugo mučio na Dall’ Ari da bi ipak deset minuta prije kraja došao do devete pobjede u zadnjih deset utakmica. Prvijenac u ovoj sezoni, vrijedan tri boda, postigao je Brazilac Gabriel. Bologni je ovo četvrti uzastopni poraz u ligi, a Intera kod kuće nisu dobili punih petnaest godina.

Napoli je nastavio nizati uspjehe u prvenstvu. Bez problema protutnjali su Veronom slavivši 3-1 protiv Chieva, golovima Insignea, Hamšika i Zielinskog. Ovo im je već 14 utakmica u nizu u kojoj nisu poraženi u Serie A, a od toga u čak 10 navrata su izašli kao pobjednici. Chievo je na Bentegodiju osvojio samo bod u zadnje četiri utakmice.

Roma se također lako obračunala sa svojim protivnikom. Na Olimpicu je sa 4-1 stradao Torino. Za Giallorosse poentirali su Džeko (11 gol u zadnjih 8 susreta) Salah, Paredes i Nainggolan, dok je za „Bikove“ zabio Lopez. U čak pet navrata ove sezone Roma je postizala četiri ili više zgoditaka u ligi. Torino je u zadnjih šest gostovanja osvojio svega dva boda. Zadnje njihovo slavlje na gostujućem terenu datira još od studenog i utakmice s Crotoneom.

Romin ljuti gradski rival Lazio preokretom je došao do pobjede u gostima kod Empolija. Krunić je doveo u vodstvo domaćine sredinom nastavka, ali su Immobile i Keita u idućih desetak minuta preokrenuli stvari. Zanimljiv je podatak da je čak u 12 ligaških utakmica ove sezone rezultat na poluvremenu u utakmicama Empolija bio 0-0.

Atalanta je ponovno pokazala autoritet u susretima sa ekipama s dna ljestvice. Kod kuće su u subotu minimalno svladali Crotone, golom Contija. Sada imaju respektabilan domaći niz od 10 pobjeda u zadnjih 11 utakmica. Crotone je izgubio već četvrti susret zaredom bez da je postigao pogodak.

Pescara napokon slavila

Napokon su Delfini pronašli žrtvu u ovoj sezoni. Genoa je pobijeđena sa čak 5-0 dvama zgoditcima Caprarija, autogolom Orbana te po jednim golom Benalija i Cerrija (debitantski gol u Serie A). Prva im je ovo pobjeda na travnjaku u Seria A nakon 2013. godine. Sassuola su jesenas dobili za zelenim stolom zbog administrativne greške protivnika. Zdenek Zeman tako je uspješno startao u novu trenersku avanturu. Genoa je pak nastavila očajan skor u zadnja dva i nešto mjeseca. Ovo im je bio čak osmi poraz u proteklih deset dvoboja. Loša forma koštala je našeg Ivana Jurića trenerske stolice.

U dvobojima donjeg dijela tablice Sampdorija je na domaćem terenu remizirala s Cagliarijem prekinuvši tako seriju od tri uzastopne pobjede. Isla je doveo ekipu sa Sardinije u rano vodstvo, zabivši nakon više od pet godina, ali već sredinom prvog poluvremena, ikona Serie A, Fabio Quagliarella je izjednačio. Blucherchiati su dobili samo 3 od posljednja 24 dvoboja sa Cagliarijem.

Sassuolo je slavio na Dacia Areni u Udinama premda većinu susreta nije izgledalo da će se to dogoditi. Friulane je u rano vodstvo doveo Fofana, da bi u razmaku od 70. do 79. minute Defrel postigao dva zgoditka za slavlje Neroverda. Ovo im je treća uzastopna gostujuća pobjeda, dok je Udinese doživio peti poraz u zadnjih osam kola.

Milanu derbi kola

Pregrmio je Milan krizu nakon serije poraza i ozljeda nekolicine stožernih igrača. Na Giuseppe Meazzi u nedjelju navečer dobili su Fiorentinu 2-1. Strijelci za Rossonere bili su Kucka i Deulofeu. Potonjem je ovo bio debitantski pogodak za Milan nakon dolaska na posudbu iz Evertona ovoga siječnja. Vidljivo je iz nekoliko zajednički odigranih susreta da se izvrsno u igri nadopunjuje sa našim Pašalićem. Za Viole je privremeno izjednačio još jedan bivši Hajdukovac Nikola Kalinić, zabivši već jedanaesti ovosezonski ligaški pogodak. Milanu je ovo sedmi bod u zadnja tri susreta, dok Fiorentina s druge strane nastavlja oscilirati u formi. Obje ekipe ostale su i nakon ovoga susreta susjedi na tablici.