Pogoci Begića, Alvira, Peroševića, Barišića i Kataneca; pobjede Tudora i Ivankovića (VIDEO)

Osim Brozovića i Santinija, još se pet hrvatskih nogometaša danas upisalo u strijelce, a dva su nogometaša upisala asistencije uz Perišića. Od trenera uspješni su bili tek Igor Tudor i Branko Ivanković, dok ih je troje upisalo remi, a dva poraz.

Drugi pogodak Begića

U 25. kolu ruske druge lige svoj drugi prvenstveni pogodak postigao je 24-godišnji hrvatski stoper Silvije Begić. Njegov Orenburg svladao je Volgograd rezultatom 0-2, a hrvatski stoper bio je strijelac prvog pogotka u 56. minuti. Orenburg nakon 25 kola ima 54 boda, i nalazi se na drugoj poziciji druge ruske lige.

Alvir za pobjedu Domžala

Momčad Domžala u 17. je kolu prvenstva s minimalnih 0-1 porazila Triglav. Domaći su od 33. minute igrali bez isključenog Krčića, a pobjedu je gostima donio naš Marko Alvir, pogotkom u 74. minuti. Hrvatskom veznjaku ovo je treći prvenstveni pogodak, a uz njega ima i dvije asistencije. Domžale nakon 17 kola ima 28 bodova, i opet se popeo na treću poziciju u prvenstvu.

Ligaški prvijenac Peroševića

U vrlo zanimljivom susretu 17. kola mađarske prve lige, neodlučeno su odigrali (2-2) Balmazújváros Sport i Puškaš Akademija. Za goste se u strijelce upisao i bivši napadač Osijeka Antonio Perošević, koji je stigao do svog prvog pogotka ove sezone. Osim Peroševića koji je odigrao cijeli susret, igrao je i naš Josip Knežević do 88. minute, kada ga je zamijenio Stipe Bačelić-Grgić. Kod domaćih je utakmicu s klupe odgledao Ante Batarelo. Nakon 17 kola Puškaš Akademija je deveta s 20 bodova, dok je Balmazújváros deseti s tri manje.

Barišić i Katanec za Zrinjski

Pobjedom protiv Slobode, momčad Zrinjskog približila se na samo bod zaostatka za prvoplasiranim Širokim Brijegom. Zrinjski je svladao Slobodu rezultatom 2-0, zahvaljujući pogocima hrvatskih nogometaša Matije Kataneca te Hrvoja Barišića. Obojici igrača to je drugi pogodak ove sezone. Drugoplasirani Zrinjski sada ima 34 boda nakon 16 utakmica.

Jakoliš dvostruki asistent

Austrijski prvoligaš Admira upisala je pobjedu u 16. kolu austrijske Bundeslige. Na svom su terenu bili bolji od Mattersburga rezultatom 2-0. Za domaće je cijeli susret odigrao naš napadač Marin Jakoliš, koji je u 67. i 78. minuti bio asistent kod oba pogotka. Admira nakon 16 kola ima 25 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Asistencija Kukuruzovića

U 16. kolu švicarske prve lige, St.Gallen je svladao Thun s 1-2. Cijeli susret za goste je odigrao hrvatski veznjak Stjepan Kukuruzović, koji je u 21. minuti bio asistent kod prvog pogotka. S današnjom, Kukuruzović sada ima tri asistencije u prvenstvu, te čeka na svoj prvi prvenstveni zgoditak. St.Gallen nakon 16 kola ima 24 boda i treća je momčad prvenstva.

Pobjeda Tudora

Nakon poraza protiv Bašakšehira prošlog vikenda, Igor Tudor i njegov Galatasaray vratili su se na pobjedničke staze. Tudorova momčad bila je bolja od Alanyaspora s 2-0, te su tako u 13. kolu upisali devetu prvenstvenu pobjedu. Galatasaray na prvoj poziciji nakon 13 kola ima 29 bodova, tri više i utakmicu više od drugoplasiranog Bašakšehira.

Remi Vulića

U 12. kolu grčke Super Lige, Apollon Smyrnis našeg Zorana Vulića upisao je novi remi, protiv Lamie. Bilo je 1-1. Smyrnis je poveo u 88. minuti pogotkom Elbaza, da bi gosti do boda stigli u prvoj minuti sudačke nadoknade preko Pitija iz kaznenog udarca. Smyrnis nakon 12 kola ima 11 bodova i nalazi se na 13. poziciji, uspješno su se izvukli iz opasne zone.

Poraz Eintracht Frankfurta

Nakon osam utakmica u svim natjecanjima bez poraza, Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača poražen je na domaćem terenu protiv Bayer Leverkusena rezultatom 0-1. Ante Rebić odigrao je cijeli susret za domaće, dok je kod gostiju zbog ozljede izbivao Tin Jedvaj. Još jednom se pokazalo kako Eintracht loše igra pred svojim navijačima ove sezone, jer su u šest susreta na svom terenu poraženi čak tri puta, dok su upisali samo dvije pobjede. Eintracht nakon 13 kola ima 19 bodova i nalazi se na devetoj poziciji.

Osma bez pobjede

NK Vitez nalazi se u teškoj situaciji, a danas osmi put u nizu nisu uspjeli ostvariti pobjedu u prvenstvu. Momčad Branka Karačića odigrala je utakmicu bez golova na svom terenu protiv Borca iz Banja Luke. Nakon 16 kola Vitez ima sedam bodova i posljednjeplasirana je momčad prvenstva.

Prekid Sablićeva niza

U 16. kolu BH Premijer Lige Mladost DK prekinuo je sjajni niz Širokog Brijega našeg Gorana Sablića. Nakon devet uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima, Sablićeva momčad upisala je remi, bilo je 0-0. Široki nakon 16 odigranih utakmica ima 35 bodova, te se i dalje nalazi na prvoj poziciji. Zrinjski je drugi s bodom manje, a Željezničar se sutra ima prigodu bodovno izjednačiti s njima.

Poraz Jozaka

Romeo Jozak i njegova Legia nisu uspjeli vratiti prvu poziciju u prvenstvu. U 17. kolu Ekstraklase momčad Korone slavila je rezultatom 3-2. Iako je Jozakova momčad povela već u drugoj minuti pogotkom Niezgode, domaći su do kraja poluvremena preokrenuli rezultat. Legia je početkom drugog uspjela izjednačiti, no domaći su u 80. ipak stigli do pogotka vrijednog tri boda. Legia na tablici drži drugu poziciju s 31 bodom, jednim manje od prvoplasiranog Gornik Zabrzea, te dva više od Korone.

Pobjeda Ivankovića

Nakon remija ovog tjedna, Branko Ivanković i njegov Persepolis bili su vrlo blizu da još jednom ostanu bez tri boda. U izravnom susretu za prvo mjesto između dvije prvoplasirane ekipe, Ivankovićev Persepolis svladao je Pars Janoobi Jam rezultatom 0-1, i to pogotkom u šestoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela. Nakon 13 kola Persepolis uz utakmicu manje ima dva boda više od svog današnjeg protivnika na prvoj poziciji.