Pogoci Jakoliša, Butića i Radasa; Modrić najbolji igrač Svjetskog klupskog prvenstva (VIDEO)

Danas su se tri hrvatska nogometaša upisala u strijelce, a dvojica su bila asistenti. Nove pogotke postigli su Marin Jakoliš, Karlo Butić i Marko Radas, dok su asistencije upisali Šime Vrsaljko i Ivan Martić.

Od trenera, remi je upisao Niko Kovač, dok je Romeo Jozak poražen. Dodajmo kako su Modrić i Kovačić osvojili Svjetsko klupsko prvenstvo s Real Madridom , te da je Modrić proglašen najboljim igračem turnira.

Treći pogodak Jakoliša

Austrijska Admira svladala je Altach u 20. kolu austrijske Bundeslige rezultatom 3-1. Za domaće je cijeli susret odigrao naš napadač Marin Jakoliš, koji je u 69. minuti postigao drugi pogodak svoje ekipe na utakmici, svoj ukupno treći u prvenstvu ove sezone. Admira nakon 20 kola ima 31 bod i nalazi se na četvrtoj poziciji koja vodi u kvalifikacije Europske lige.

Butić drugi strijelac lige

U 13. kolu Primavere 1, momčad Torina do 19 godina remizirala je (1-1) s Genoom. Za domaće je igrao njihov najbolji strijelac Karlo Butić, koji im je u 83. minuti i osigurao bod u današnjem susretu. Mladi hrvatski napadač drugi je strijelac lige s 11 pogodaka nakon 13 kola. Torino se na tablici nalazi na šestoj poziciji s 19 bodova, te utakmicom zaostatka.

Pogodak Radasa

Vodeća momčad albanskog prvenstva Skenderbeu, svladala je posljednju momčad prvenstva Lushnju rezultatom 1-3, u 15. kolu albanske Super Lige. Za goste je cijeli susret odigrao iskusni hrvatski stoper Marko Radas, koji se u 85. minuti upisao u strijelce, postavivši konačan rezultat iz slobodnog udarca. Za hrvatskog nogometaša to je drugi prvenstveni pogodak ove sezone. Skenderbeu nakon 15 kola ima 34 boda, i uvjerljivo drži prvu poziciju u prvenstvu.

Nova asistencija Vrsaljka

Nakon što je upisao asistenciju u jedinom pogotku Atletico Madrida kod Betisa prošlog vikenda, isto je Šime Vrsaljko napravio i danas. Atletico Madrid je na svom terenu svladao Alaves s 1-0, a strijelac Fernando Torres za asistenta je imao hrvatskog braniča, kojem je to druga asistencija u La Ligi, treća ukupno ove sezone. Atletico se ovom pobjedom približio vodećoj Barceloni na tri boda, koja sutra dočekuje Deportivo.

Asistencija Martića

U 22. kolu rumunjskog prvenstva momčad Craiove rezultatom 2-1 svladala je CFR Cluj. Za domaću je cijeli susret odigrao bivši veznjak Rijeke Ivan Martić, koji je bio asistent prvog pogotka svoje ekipe. Martić je asistirao Baluti u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, što je njegova treća asistencija ove sezone, uz koje ima i dva pogotka. Osim Martića, za Craiovu je cijeli susret odigrao i naš stoper Renato Kelić, dok je kod gostiju do 61. minute igrao Damjan Đoković. Na tablici je Cluj i dalje prvi s 49 bodova, Craiova je treća s 43.

Kovaču samo bod

Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača danas je još jednom potvrdio kako puno bolje rezultate imaju van svog terena. Eintracht je na svom terenu danas odigrao osmu utakmicu sezone, a upisao je samo dvije pobjede. Bodovi su danas podijeljeni s trenutno drugoplasiranom momčadi lige, Schalkeom. Kovačevu momčad u vodstvo je već u prvoj minuti doveo Luka Jović. U 65. minuti najbolji strijelac domaće momčadi Haller povisuje na 2-0, da bi gosti do boda stigli u posljednjim minutama. Najprije je Embolo u 82. minuti smanjio na 2-1, da bi u petoj minuti sudačke nadoknade Naldo gostima donio vrijedan bod. Ante Rebić odigrao je prvo poluvrijeme. Eintracht nakon 17 kola ima 26 bodova i nalazi se na sedmoj poziciji.

Poraz Jozaka

Romeo Jozak i njegova Legia upisali su sedmi prvenstveni poraz u 21. kolu poljske Ekstraklase. Bolji je bio Plock koji je slavio rezultatom 0-2.  Usprkos porazu, Jozakova momčad je i dalje vodeća u prvenstvu s 38 bodova, dva više od Gornik Zabrzea koji sutra dočekuje Cracoviu.

Modrić i Kovačić prvaci svijeta, Modrić najbolji igrač

Momčad Real Madrida obranila je titulu Svjetskog klupskog prvenstva. Aktualni europski prvak svladao je Gremio s minimalnih 1-0 te su tako obranili titulu. Cijeli susret za Real je danas odigrao Luka Modrić, dok je Mateo Kovačić utakmicu odgledao s klupe. Također, kapetan hrvatske reprezentacije izabran je za najboljeg igrača turnira, ispred drugoplasiranog Cristiana Ronalda.