Pogoci Kramarića i Brekala, titula za Niku Kovača; Tudor osigurao ostanak (VIDEO)

Bundesliga / Twitter

Čak 13 golova zabili su hrvatski nogometaši danas. Izdvajamo pogotke Andreja Kramarića i Josipa Brekala u Bundesligi te nova dva pogotka Antona Maglice.

Niko Kovač s Bayernom je osigurao titulu prvaka, dok je Igor Tudor osigurao Udineseu ostanak u Seria A.

Pobjeda Kovača za titulu

Bayern je u posljednjem kolu Bundeslige tražio barem bod na svom terenu protiv Eintracht Frankfurta za osiguranje titule. Momčad Nike Kovača stigla je do sva tri, i to uvjerljivom pobjedom od čak 5:1.

Od dresa ‘Bavaraca’ oprostili su se Brazilac Rafinha, te Robben i Ribery. Na svom oproštaju nizozemski i francuski nogometaši postigli su i pogotke. Za goste je do 64. minute u igri bio i hrvatski napadača Ante Rebić.

Eintracht treba biti zahvalan Mainzu koji je svladao Hoffenheim te im je taj rezultat omogućio da zauzmu sedmu poziciju i izbore kvalifikacije za Europsku ligu.

Pogodak Kramarića iz slobodnog udarca

Momčad Hoffenheima koja je ove sezone igrala i Ligu prvaka razočarala je u posljednjem kolu. Poraženi su protiv Mainza s 4:2 te su tako ostali čak i bez Europske lige.

Hoffenheim je poveo u 12. minuti a u 34. minuti Andrej Kramarić iz slobodnog udarca povisuje na 0:2.

Krajem prvog dijela Hoffenheim je ostao s igračem manje a Mainz je to u drugom dijelu iskoristio, te s čak četiri pogotka stigao do velikog preokreta.

Pogodak Brekala u golijadi Wolfsburga

Odigrano je posljednje kolo Bundeslige danas. Fenomenalnu utakmicu mogli su gledati navijači Wolfsburga, njihov tim danas je na domaćem terenu s čak 8:1 svladao Augsburg. Za domaću momčad u igru je u 69. minuti ušao i hrvatski nogometaš Josip Brekalo, a u 85. zabio je sedmi pogodak njegove ekipe danas.

20-godišnji hrvatski nogometaš u Bundesligi ove sezone ima tri gola i tri asistencije, a Wolfsburg je sezonu završio na šestoj poziciji te će igrati Europsku ligu.

Dva pogotka Kolara

Sjajnu utakmicu vidjeli smo danas u Poljskoj u susretu 37. kola poljske Ekstraklase. Na utakmici Wisle i Legnice viđeno je čak devet golova a slavili su gosti rezultatom 4:5. Domaći su poveli u 32. minuti. Fenomenalan gol postiže Marko Kolar koji sjajnim pogotkom donosi vodstvo svojoj momčadi.

Kolar je zabio i posljednji gol svoje ekipe na utakmici kada je u sedmoj minuti sudačke nadoknade pogodio iz penala. Ipak, gosti su u desetoj minuti nadoknade stigli do petog pogotka i tri boda.

Kolar je odigrao cijelu utakmicu baš kao i stoper Tomislav Božić kod Legnice. Gostima ova sjajna pobjeda nije pomogla, oni su zauzeli pretposljednju poziciju i ispadaju iz prve poljske lige.

Novi pogoci Maglice

Anton Maglica nastavio je sa sjajnom formom u dresu kineskog drugoligaša Guizhou Zhichenga. Za klub za koji nastupa i Nikica Jelavić Maglica je danas postigao dva pogotka te mu tako donio tri boda na gostovanju kod Sichuan Annapurne (1:2).

Maglica nakon sedam odigranih utakmica u drugoj kineskoj ligi ima osam postignutih golova.

Miškić strijelac

25-godišnji hrvatski veznjak Danijel Miškić danas je postigao svoj prvi pogodak u prvoj ruskoj ligi ove sezone. Njegov Orenburg slavio je na gostovanju kod Ufe s 0:2 a hrvatski nogometaš zabio je drugi gol na utakmici u 87. minuti.

Miškić je odigrao svih 90 minuta dok je za Ufu utakmicu s klupe odgledao naš Ivan Paurević. Na tablici je Orenburg sedmi s 40 a Ufa 14. s 26 bodova.

Vizinger strijelac

Deveti pogodak u slovenskom prvenstvu postigao je hrvatski napadač Dario Vizinger. Hrvatski nogometaš koji nosi dres Celja pogodio je u remiju njegove momčadi protiv Domžala 1:1.

Vizinger je odigrao svih 90 minuta za goste, kao i Lovro Cvek. Za Domžale je svih 90 minuta odigrao vratar Krševan Santini, dok je Tonći Mujan zamijenjen u 70. minuti.

Pogodak Kreilacha

Real Salt Lake je upisao petu pobjedu u 12. kolu MLS lige. RSL je slavio rezultatom 3:0 na svom terenu protiv Toronta, a u strijelce se upisao i hrvatski veznjak Damir Kreilach.

Kreilach je odigrao cijeli susret, a u strijelce se upisao kod prvog pogotka u 14. minuti što mu je treći prvenstveni pogodak.

Špehar dvostruki strijelac

Slovački prvoligaš Sered poražen je danas u utakmici devetog kola playoffa Fortuna lige. Bolja je bila Žilina koja je slavila rezultatom 2:3. Oba pogotka za domaću je momčad zabio hrvatski nogometaš Dino Špehar koji je pogađao u 40. i 57. minuti.

Hrvatski nogometaš u slovačkom prvenstvu gdje je stigao na zimu ima tri gola, a Sered je na tablici šesti s 38 bodova.

Novi pogodak Mandića

Krupa je kraj sezone dočekala u sjajnoj formi ali to joj nije pomoglo da se spasi od ispadanja u drugu ligu. Kolo prije kraja tri su boda od zone ispadanja i ne mogu više dostići Tuzlu City. Danas se Krupa suočila s još jednom momčadi koja je već osigurala puta u drugu ligu, a to je GOŠK Gabela koju vodi Stanko Mršić. Krupa je slavila s uvjerljivih 4:0 a drugi pogodak na utakmici u 58. minuti za domaću je momčad zabio hrvatski nogometaš Nikola Mandić.

Pogodak Pervana

Skenderbeu je ostvario pobjedu u 34. kolu prve albanske lige protiv drugoplsairanog Kukesija. Za goste je igrao hrvatski nogometaš Marko Pervan koji se u 90. minuti upisao u strijelce za svoj klub. To je bio njegov drugi prvenstveni gol ove sezone.

Bradarić asistent

Posljednju utakmicu današnjeg rasporeda talijanske lige igrali su Genoa i Cagliari. Utakmica je završena bez pobjednika – 1:1. Gosti su poveli u 40. minuti kada pogađa Pavoletti a asistenciju bilježi hrvatski veznjak Filip Bradarić koji je odigrao cijeli susret.

Cijeli susret za Cagliari odigrao je i Darijo Srna.

Asistencija Jazvića

Rumunjski Hermannstadt vodi veliku borbu za ostanak u prvoj rumunjskoj ligi. Ovog su vikenda remizirali protiv Iasija s 1:1 te se tako malo, ali nedovoljno približili Voluntariju.

Asistent kod jedinog pogotka gostiju u 86. minuti bio je hrvatski nogometaš Filip Jazvić. Tri kola su do kraja a Hermannstadt zauzima 12. poziciju koja vodi u doigravanje.

Važna pobjeda Tudora

Igor Tudor upisao je važnu pobjedu s Udineseom u borbi za ostanak. Njegova momčad rezultatom je 3:2 svladala SPAL te tako kolo prije kraja otišla na pet bodova iznad zone ispadanja te je osigurala ostanak.