Pogoci Križmana, Matića, Brezovca, Kneževića i Meseca; prvi poraz Ivana Leke (VIDEO)

Pet hrvatskih nogometaša upisala su se u strijelce posljednja dva dana, dok su dva igrača upisala asistencije. Strijelci su bili Sandi Križman za AEL Larissu, Vedran Mesec za Aluminij, Bernardo Matić za Široki Brijeg, Josip Brezovec za Sheriff te Josip Knežević za Puškaš Akademiju.

Od trenera pobjede su u Kupu ostvarili Goran Sablić, Niko Kovač, Romeo Jozak i Slaven Bilić, dok je Damir Burić poražen s njegovim Greuther Fürthom. Ivan Leko upisao je prvi poraz na klupi Club Bruggea u 12. kolu belgijskog prvenstva, a poražen je i Ivan Jurić.

Sablić u četvrtfinalu

Kako u prvenstvu, tako i u Kupu Goran Sablić i njegov Široki Brijeg nižu odlične rezultat. Danas je Široki na Pecari svladao NK Vitez rezultatom 3-0, te se plasirao u četvrtfinale BiH Kupa. Sva tri pogotka su pala u drugom poluvremenu, a strijelac posljednjeg bio je hrvatski stoper Bernardo Matić u 84. minuti. Od hrvatskih nogometaša osim Matića igrali su još i Luka Begonja, Ivan Baraban i Slavko Bralić. Za goste iz Viteza igrali su Josip Vuković, Ivan Mamić i Ivan Peko.

Prvi poraz Ivana Leke

Svoj prvi ligaški poraz upisao je Ivan Leko sa svojim Club Bruggeom u 12. kolu belgijske lige. Prvi poraz aktualnom belgijskom prvaku nanio je Genk, koji je slavio rezultatom 2-0. Club Brugge na tablici i dalje drži prvu poziciju s osam bodova prednosti ispred Charleroia, a u sljedećem kolu dočekat će četvrtoplasirani St.Truiden.

Novi zgoditak Križmana

Nakon što je prošlog vikenda svojim pogotkom osigurao tri boda za AEL Larissu, hrvatski napadač Sandi Križman u strijelce se upisao i danas. AEL Larissa je u drugom kolu druge runde grčkog Kupa svladala Panachaiki rezultatom 3-0, a Križman je bio strijelac posljednjeg u 78. minuti. Sandi na kontu sada ima ukupno tri pogotka, dva u prvenstvu te jedan u Kupu.

Pogodak Meseca

Prolaz u polufinale slovenskog Kupa ostvarila je momčad Aluminija koja je s 0-3 svladala NK Krku. Goste je u petoj minuti u vodstvo doveo hrvatski veznjak Vedran Mesec, koji je u petoj minuti postigao svoj treći pogodak ove sezone.

Kovač siguran

Siguran je u šesnaestini finala njemačkog DFB Kupa bio Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača. Prošlogodišnji finalist Eintracht je na gostovanju slavio protiv niželigaša Schweinfurta rezultatom 0-4, a Kovač je u ovoj utakmici na klupi ostavio hrvatskog napadača Antu Rebića.

Dobar otpor Jurićeve Genoe

U desetom kolu Serije A Genoa je dočekala Napoli, te je upisala šesti poraz, bilo je 2-3. Momčad Ivana Jurića povela je u četvrtoj minuti pogotkom Taarabta, da bi domaći preokrenuli do kraja poluvremena pogocima Mertensa. U 60. minuti Mertens stiže do hattricka, a domaći 15 minuta do kraja smanjuju zaostatak na 2-3, ali do kraja ne stižu do boda. Za Napoli je posljednjih 20 minuta odigrao i Marko Rog. Genoa nakon deset kola ima šest bodova i nalazi se na 16. poziciji dok se Napoli pobjedom popeo na vrh tablice s dva boda prednošću ispred Intera.

Poraz Burića u šesnaestini finala

Svoje natjecanje u Kupu završio je Damir Burić i njegov Greuther Fürth, koji su rezultatom 1-3 poraženi protiv Ingolstadta. Iako su poveli u 46. minuti, gosti su uspjeli do kraja preokrenuti rezultat postigavši tri zgoditka. Za Burićevu momčad cijeli je susret odigrao i hrvatski stoper Mario Maloča, dok je kod gostiju u igri do 67. minuti bio naš napadač Antonio-Mirko Čolak.

Jozak na korak do polufinala

Romeo Jozak i njegova Legia ostvarili su veliki korak ka plasmanu u polufinale poljskog Kupa. Legia je u gostima svladala Drutex-Bytoviu rezultatom 1-3, te tako ostvarila veliku prednost pred uzvrat na svom terenu.

Veliki preokret Bilića

U osmini finala engleskog Liga Kupa West Ham je velikim preokretom svladao i izbacio Tottenham. Domaći su na poluvrijeme otišli s prednošću od 2-0 golovima Sissoka i Allija ali sjajno drugo poluvrijeme odigrala je Bilićeva momčad. Preokret je započeo Ayew koji je pogađao u  55. i 60. minuti, da bi za potpuni preokret pogodio Ogbonna. Ovom pobjedom, Biliću je mjesto na klupi ‘Čekićara’ vjerojatno još malo produženo.

Šesti gol za Brezovca

Plasman u četvrtfinale moldavskog kupa nakon produžetaka izborila je i vodeća momčad prvenstva, Sheriff Tiraspol. Gosti su poveli u 14. minuti kada je pogodio hrvatski veznjak Josip Brezovec za svoj šesti pogodak ove sezone. Domaći Bardar izjednačio je u 87. minuti, no gosti su pogocima u 102. i 105. minuti izborili prolaz.

Osmi pogodak Kneževića

Uvjerljivu pobjedu u prvom krugu mađarskog Kupa ostvarila je Puškaš Akademija koja je svladala Egri rezultatom 0-6. Za goste se u strijelce upisao i 29-godišnji hrvatski veznjak Josip Knežević, koji je bio strijelac drugog pogotka u 44. minuti. Kneževiću je to već osmi pogodak u svim natjecanjima za klub u koji je stigao ovog ljeta iz Osijeka.

Težak poraz Balajića

Težak poraz u zaostaloj utakmici 13. kola slovenskog prvenstva upisao je Krško našeg Stipe Balajića. Krško je jučer na svom terenu poražen rezultatom 0-3 protiv Rudara iz Velenja. Balajić je u 38. minuti ostao s desetoricom, kada je isključen hrvatski veznjak Nikola Mandić. Osim Mandića, igrali su i Josip Balić te Tonći Mujan koji su odigrali cijeli susret, a Marin Jurina ušao je s klupe početkom drugog dijela. Kod gostiju je do 65. minute igrao hrvatski veznjak Dominik Radić, dok je s klupe u 78. minuti ušao naš napadač Dario Vizinger. Nakon 13 kola Rudar je treći s 22 boda, dok je Krško šesto s 15 osvojenih bodova.

Asistencija Perišića

Dobru utakmicu odigrao je Ivan Perišić u pobjedi njegova Intera protiv Sampdorije 3-2. Junak utakmice ipak je bio dvostruki strijelac Mauro Icardi, a jedan je za domaću momčad dodao i stoper Skriniar. Perišić je upisao asistenciju kod trećeg pogotka kada je uposlio Icardija. Treba izdvojiti i situaciju iz 29. minute kada se lopta odbila do hrvatskog reprezentativca, koji je iz prve opalio s 40 metara, i za malo pogodio, lopta je pogodila vratnicu. Također, Ivan je bio blizu pogotka i u 87. minuti, no tada ga je spriječila prečka.

Asistencija i Perice
Momčad Udinesea upisala je minimalnu pobjedu na gostovanju kod Sassuola. Pogodak odluke u 32. je minuti postigao Barak, na asistenciju našeg mladog napadača Stipe Perice, koji je u igri bio do 51. minute. Utakmicu je s klupe za goste odgledao hrvatski veznjak Andrija Balić. Udinese nakon deset kola ima devet bodova i 13. je na tablici.