Pogoci Olma i Uzunija u remiju Lokomotive i Dinama (VIDEO)

Lokomotiva i Dinamo odigrali su, pred 2 820 gledatelja, u utakmici 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige neriješenih 1-1 (0-0). Strijelac za Plave bio je Dani Olmo, dok je pogodak za Tomićevu momčad postigao Mytro Uzuni.

Prvi su zaprijetili gosti preko Oršića iz slobodnog udarca u 3. minuti utakmice, no njegov pokušaj iskosa s desne strane otišao je pristojno pokraj Grbićevih vrata.

U 8. minuti se trese greda okvira domaćih vrata. Komnen Andrić je na ubačaj Leovca s lijeve strane domaćeg napada glavom loptu proslijedio u okvir, no Grbić uz pomoć grede brani i čuva mrežu netaknutom.

Lokomotiva prvi put prijeti u 10. minuti. Uzuni je probio lijevu stranu gostujuće obrane i odigrao dobru povratnu loptu za Kristijana Jakića, no njegov snažan i ne pretjerano precizan udarac s nekih 10 metara Livaković vrlo dobrom reakcijom brani.

U 25. minuti je Mario Burić nakon pogreške Olma prihvatio jednu loptu i dobro pucao s vrha šesnaesterca, no lopta odlazi pored vratnice bez potrebe za reakcijom Livakovića.

U 31. minuti je Andrić prvi stigao do lopte koju je s lijeve strane napada ubacio Leovac, Toni Datković je u duelu s njim i gostujući napadač pada uz proteste sa željom da se sudi kazneni udarac za Dinamo, no Batinić ne reagira.

Majer u 42. minuti puca s ruba šesnaesterca, no Grbić je siguran u reakciji.

Dobru priliku Dinamo je imao u 48. minuti. Ubačaj iz kuta došao je do usamljenog Leovca koji je snažno pucao s vrha šesnaesterca, no pokušaj odlazi malo pored desne vratnice.

Grbić u 55. minuti Olmu brani ‘jedan na jedan’ situaciju.

U 58. minuti Radonjić je na dodavanje Karačića pucao s nekih 17 metara, no Livaković dobrom reakcijom odbija u aut za domaće.

Gavranović (ušao minutu prije u umjesto Andrića) je bio blizu pogotka u 65. nakon udarca s nekih 17 metara, no i njegov pokušaj odlazi malo pored vratnice.

U 72. Dinamo dolazi do rezultatske prednosti. Olmo se na lijevoj strani izborio za loptu i nakon dobre akcije istu na dodavanje Stojanovića s desne strane gostujućeg napada mirno završio matiravši Grbića za prednost Dinama i svoj treći ligaški pogodak u aktualnoj sezoni, šesti ukupno u svim natjecanjima.

Lokomotiva do izjednačenja dolazi nakon odlične akcije u 79. minuti utakmice. Kombinirali su domaći po lijevoj strani napada, a pogodak je na asistenciju (Dinamovog igrača na posudbi u Lokomotivi) Lecjaksa, postigao Mytro Uzuni. 23-godišnjem Albancu to je bio sedmi prvenstveni pogodak u sezoni, te se tim učinkom izjednačio s Lirimom Kastratijem, koji je do sada bio najbolji klupski strijelac u ovosezonskom izdanju Prve HNL.

Lokomotiva je do pobjede mogla doći u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Loren Maružin (ušao u 57. umjesto Kastratija) ostao usamljen u šesnaestercu gostiju i iz velike blizine pogadio vratnicu.

Dinamo u sljedećem kolu dočekuje Rijeku na Maksimiru, dok će Lokomotiva biti gost Osijeku u Gradskom vrtu.

Program 23. kola zaključuje se sutra utakmicama Intera i Hajduka u Zaprešiću (15h) te Osijeka i Slaven Belupa u Osijeku (17:30h).

S početkom u 17 sati i 30 minuta igra se susret 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju (nekada jedan, danas dva kluba) – Lokomotiva i Dinamo.

Glavni sudac utakmice je Damir Batinić iz Osijeka, a pomoćnici će mu biti Tomislav Petrović iz Valpova i Miro Grgić iz Osijeka.

Treneri Goran Tomić i Nenad Bjelica na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: