Pogoci Paeza i Krstanovića za remi Istre i ‘Farmaceuta’ u Puli (VIDEO)

Program 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige zaključen je 1-1 (1-1) remijem Istre 1961 i Slaven Belupa u Puli.

Domaće je u vodstvo HNL prvijencem doveo Rafael Paez u 4. minuti utakmice, dok je (ispostavit će se) konačnih 1-1 svojim desetim ligaškim golom u sezoni postavio Ivan Krstanović u 33. minuti.

Istra je konkretnije otvorila utakmicu i već u četvrtoj minuti stigla do rezultatske prednosti.

Prethodno pogotku Filipović je obranio čistu šansu Guzini, a iz kornera nakon te situacije i ubačaja Blagojevića najviši u skoku je Paez koji dominantno posprema loptu u mrežu za 1-0 i svoj prvijenac u trinaestom Prva HNL nastupu.

U šestoj minuti ponovno fantastična obrana Filipovića. Brzu kontru odigrali su domaći, Lončar prelijepo vanjskim dijelom kopačke pucao s vrha šesnaesterca pod gredu, no gostujući vratar paradom odbija u korner.

Minutu poslije ponovno prijete domaći, na ubačaj s desne strane Guzina je najviši u skoku i šalje glavom loptu malo pored prve vratnice.

Konsolidirao se Belupo nakon ovih naleta Istre, a time se i utakmica dosta ‘umrtvila’. Gosti prvi put prijete u 23. minuti kada je na ubačaj s desne strane napada na suprotnoj vratnici najviši bio Krstanovi, čiji udarac glavom s nekih sedam metara ide ravno u dobro postavljenog Čondrića.

Domaći su s odmakom počeli igrati sve povučenije, odnosno ne toliko visoko kao u prvom dijelu utakmice, a Slaven je tu kontrolu lopte sve češće konkretnije koristio i u konačnosti u 33. minuti stigao do izjednačenja. Lulić je nakon lijepe akcije i probijanja desne strane domaće obrane ubacio kvalitetno u sredinu gdje je na sedam metara pored uspavanih Lončara i Pavića prvi na lopti Krstanović, koji prvim dodirom atraktivno posprema loptu u mrežu za 1-1 i svoj deseti ligaški pogodak u sezoni, 98. ukupno u Prvoj HNL.

Nastavio je Slaven s boljim izdanjem od suparnika. U 42. bilježimo Lulićev pokušaj izravno iz ubačaja iz kuta, Čondrić je uz pristojne probleme uspio otkloniti opasnost po svoja vrata.

U nastavku susreta prvi su dobru situaciju kreirali gosti. Krstanović je u 50. minuti s ruba šesnaesterca poslao loptu pristojno pored vratnice.

U 55. je Ivančić (ušao na poluvremenu umjesto Fintića) dobro s desne strane napada ubacio pred peterac gostiju, no Guzina malo kasni te ne stiže loptu i ista odlazi pored vratnice.

Vrlo dinamičnu utakmicu gledali smo u nastavku, no zahvaljujući dobrim defanzivnim kretnjama i reakcijama, pravih prilika nismo se nagledali. U 67. minuti Glavčić je dobro odigrao za Krstanovića u prostor, a lopta nakon njegovog udarca s nekih dvanaest metara pogađa vanjsku stranu mreže.

Istra je dobru situaciju kreirala u 74. minuti kada je nakon prizemnog udarca Lončara s nekih deset metara iskosa s desne strane Filipović odličnom reakcijom upisao još jednu važnu obranu odbivši loptu u korner iz kojeg domaći nisu kreirali opasnost.

Dvije minute poslije ponovno prijete domaći. Gržan je odlično probio desnu stranu napada i kvalitetno ubacio u peterac, gdje ispred Delića (ušao u 65. umjesto Franića) Božić izbija u korner nakon kojeg je Ivančić bio na udarcu i s ruba šesnaesterca poslao loptu pristojno iznad okvira vrata.

Bolja je bila Istra u drugom dijelu drugog poluvremena. U 82. Gržan iskosa s desne strane ruba šesnaesterca atraktivno iz voleja puca prema vratima, dva su igrača domaćih blizu te lopte no nijedan od njih ne stiže do nje i ona odlazi malo, malo pored suprotne vratnice.

Tri minute poslije odlična prilika za goste. Lima je probio desnu stranu domaće obrane i odigrao odličnu povratnu loptu za Glavčića, no njegov udarac s nekih dvanaest metara je zbog kontakta i dvoboja s Pavićem vrlo slabašan i ide ravno u dobro postavljenog Čondrića.

Do kraja susreta (dvije minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli prijetnji po vratare, tako da je svakome pripao po bod, čime svakako više mogu zadovoljniji biti gosti, koji su ovakvim raspletom zadržali šest bodova prednosti pred svojim današnjim suparnikom, dok je Istra stekla bod prednosti pred posljednjeplasiranim Varaždinom.

‘Farmaceuti’ su u sljedećem kolu domaćini Varaždinu u Koprivnici, dok će Istra 1961 biti gost Gorice u Velikoj Gorici.

U posljednjoj utakmici programa 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Puli se na stadionu Aldo Drosina s početkom u 17:30 sastaju Istra 1961 i Slaven Belupo.

Gosti su u prethodnom kolu velikim slavljem nad Hajdukom doma (2-1) prekinuli niz od četiri poraza i u ovu utakmicu ulaze sa šest bodova prednosti pred domaćinom koji je u prethodnom kolu poražen u gostima kod Lokomotive (2-0).

U dvije ovosezonske međusobne ligaške utakmice ‘Farmaceuti’ su u petom kolu u Puli upisali 2-3 slavlje, a okršaj igran u Koprivnici u okviru 14. kola okončan je bez pogodaka.

Što se izostanaka tiče u kadru domaćih danas nema Perića Komšića, Rufatija, Grujevića, Majkića, Fuentesa i Munivrane, dok su gosti u Pulu stigli bez Gode, koji susret propušta zbog žutih kartona, te ozlijeđenih Etoundija i Radivojevića.

Glavni sudac utakmice je Ivan Vučković iz Zagreba, a pomoćnici će mu biti sugrađani Ivica Modrić i Luka Pušić. VAR i AVAR suci su Fran Jović i Igor Krmar, također iz Zagreba.

Treneri Ivan Prelec i Tomislav Stipić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: