Pogoci Perišića, Kramarića i Borevkovića; Vlašić asistent (VIDEO)

Čak dvanaest pogodaka postigli su hrvatski nogometaši danas u svojim klubovima. Izdvajamo golove Perišića za Inter te Kramarića za Hoffenheim. Nikola Katić zabio je za Rangerse, a Toni Borevković prvijenac za Rio Ave.

Perišić za bod Intera

U derbiju kola u talijanskoj Serie A Inter i Roma remizirali su 1:1. Gosti su vodili od 14. minute, no Inter je u 61. minuti stigao do boda. Pogodak za bod domaćih postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji glavom zabija nakon ubačaja D’Ambrosia.

Gol i asistencija Kramarića

Uvjerljivu pobjedu upisao je Hoffenheim u susretu 30. kola Bundeslige. Hoffenheim je s 2:5 svladao Schalke, a pogodak i asistenciju upisao je hrvatski napadač Andrej Kramarić. Kramarić je najprije zabio u 45. minuti, drugi gol njegove ekipe.

Hrvatski reprezentativac sudjelovao je i u četvrtom pogotku kada za pogodak asistira Amiriju.

Hoffenheim je na tablici šesti s 50 osvojenih bodova, a Kramarić ima 16 prvenstvenih golova te četiri asistencije.

Prvijenac Borevkovića

Bivši nogometaš Rudeša, 21-godišnji Toni Borevković postigao je svoj prvi pogodak u dresu portugalskog Rio Avea. Njegova momčad svladala je Belenenses rezultatom 1:3, a mladi hrvatski nogometaš zabio je treći pogodak svoje ekipe na današnjoj utakmici.

Borevković je odigrao svih 90 minuta za Rio Ave, a Nikola Jambor u igru je ušao u 71. minuti. Rio Ave je na tablici osmi s 38 bodova.

Deseti pogodak Kneževića

Puškaš Akademija slavila je danas protiv Mezokovesda s minimalnih 1:0. Pogodak odluke postigao je hrvatski nogometaš Josip Knežević kojem je to deseti prvenstveni gol u mađarskoj prvoj ligi.

Knežević je odigrao svih 90 minuta za domaću momčad, kao i branič Benedik Mioč. Za goste je svih 90 minuta odigrao hrvatski nogometaš Matija Katanec.

Katić strijelac

Rangersi su u 34. kolu škotskog Premiershipa svladali Hearts rezultatom 1:3. 90 minuta za goste je odigrao i hrvatski branič Nikola Katić koji se upisao i u strijelce.

Hrvatski nogometaš zabio je treći gol na utakmici. Nakon kornera u 48. minuti Katić je dočekao centaršut s lijeve strane na drugoj stativi, te postiže svoj prvijenac u prvenstvu, ukupno treći gol ove sezone u dresu Rangersa. Njegova momčad drži drugu poziciju u prvenstvu sa 69 bodova.

Matić za tri boda u derbiju

Nakon poraza Sarajeva momčad Zrinjskog pobjedom u hercegovačkom derbiju mogla je prići na samo bod zaostatka za prvoplasiranom momčadi. Ipak, momčad Blaža Sliškovića poražena je na Pecari protiv Širokog Brijega, i to pogotkom hrvatskog braniča Bernarda Matića u 90. minuti.

Zrinjski je na tablici drugi s 53 boda, a Široki treći s 43.

Puljić dvostruki strijelac

Zanimljivu utakmicu odigrali su Al Feiha i Al-Faysaly u 28. kolu prve lige Saudijske Arabije. Gosti su slavili rezultatom 3:4 a junak gostiju bio je hrvatski branič Ante Puljić. Već nakon 16 minuta igre bilo je 1:2, a drugi gol gostiju zabio je upravo hrvatski branič. Do kraja poluvremena vidjeli smo po još jedan pogodak na obje stane, a domaći u 69. minuti poravnavaju rezultat na 3:3.

Gosti ipak stižu do tri boda i to pogotkom u sedmoj minuti sudačke nadoknade, a drugi pogodak na utakmici zabio je Ante Puljić.

Hrvatski branič sada ima tri pogotka u prvenstvu, a njegov Al-Faysaly je na tablici šesti s 43 boda.

Pogodak Radića u porazu protiv Maribora

Vodeća momčad slovenske lige Maribor svladala je Rudar Velenje danas rezultatom 3:1. Za goste je igrao hrvatski napadač Dominik Radić koji je postigao jedini pogodak svoje momčadi, njegov četvrti u prvenstvu.

Treba spomenuti da je Rudar od 25. minute imao igrača manje, a za njih su od hrvatskih nogometaša još igrali Marko Ćosić i Josip Tomašević, a David Arap ušao je s klupe.

Pogodak Ivančića

Hrvatski napadač Josip Ivančić postigao je svoj prvi pogodak u dresu kazahstanskog Atyraua. Njegova momčad poražena je na domaćem terenu rezultatom 1:2 protiv Okzhetpesa. Hrvatski napadač za svoju je ekipu ušao u igru startom drugog poluvremena a u strijelce se upisao u 65. minuti.

Osim Ivančića, za domaće je igrao još jedan hrvatski nogometaš – Ivica Žunić. On je na terenu proveo svih 90 minuta. Atyrau je na tablici deseti s četiri boda iz sedam utakmica.

Maglica strijelac u porazu

Kineski drugoligaš Guizhou Zhicheng poražen je na svom terenu protiv Shanghai Shenxina s visokih 1:4. Domaći su poveli, u sedmoj minuti pogodak postiže hrvatski napadač Anton Maglica. Ipak, gosti do kraja četiri puta tresu mrežu i odnose sigurna tri boda.

Zhicheng je peti na tablici druge kineske lige s deset bodova iz šest kola.

Šoljić strijelac iz penala

Poljski drugoligaš Stal Mielec slavio je rezultatom 4:2 danas protiv Chojniczanke. Za domaće je svih 90 minuta odigrao hrvatski veznjak Josip Šoljić koji je u 77. minuti iz kaznenog udarca postavio konačan rezultat.

Šoljiću je to prvi prvenstveni pogodak a njegova se momčad na tablici nalazi na trećoj poziciji s 51 bodom.

Vlašić asistent u velikom derbiju

Danas je u susretu 24. kola ruske prve lige odigran moskovski derbi između Lokomotiva i CSKA Moskve. U kadru domaće ekipe nije bilo hrvatskog braniča Vedrana Ćorluke, dok je za goste svih 90 minuta odigrao Nikola Vlašić, a Kristijan Bistrović utakmicu je proveo na klupi.

Utakmica je završena rezultatom 1:1 a jedini pogodak za goste zabio je Chalov u 40. minuti kada ruski reprezentativac zabija na asistenciju Nikole Vlašića. Lokomotiv je na tablici drugi s 43 bodova, a CSKA ima dva manje.

Asistencija Vujice

Newcastle Jets uvjerljivo je slavio u susretu 26. kola australske prve lige. U gostima su rezultatom 1:6 pobijedili Brisbane Roar. Cijeli susret za goste je odigrao 22-godišnji hrvatski branič Ivan Vujica koji je upisao asistenciju kod trećeg zgoditka svoje momčadi.

Ovo mu je druga prvenstvena asistencija u prvenstvu ove sezone, a prema ocjenama stranice SofaScore svrstan je i u momčad kola. Newcastle Jets na tablici zauzima sedmu poziciju s 32 boda iz 26 kola.

Važna i teška pobjeda Kovača

Bayern je ostvario tešku pobjedu u borbi za njemačkog prvaka. Momčad Nike Kovača je na Allianz Areni svladao Werder minimalnim rezultatom 1:0. Gosti iz Bremena ostali su s igračem manje od 58. minute kada je isključen Veljković. Pogodak odluke pao je u 75. minuti kada uz dosta sreće zabija stoper Sule.

Bayern je prvi s četiri boda prednosti te utakmicu više od Dortmunda.

Remi Tudora

Igor Tudor vodi borbu za ostanak u prvoj ligi s Udineseom. Danas je njegova momčad usprkos ne baš dobroj igri ostvarila bod na svom terenu protiv Sassuola. Bilo je 1:1.

Udinese je na tablici na 17. poziciji, ima 33 boda, četiri boda više od mjesta koje vodi u drugu ligu na kojem je trenutno Empoli.

Slavlje Kopića

Zanimljivu utakmicu odigrao je ciparski Paphos Željka Kopića koji je upisao četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Paphos je bio bolji od Doxe rezultatom 3:2, te je tako vrlo vjerojatno i osigurao ostanak u prvoj ligi.

Pobjeda Sablića

Goran Sablić i njegov Sheriff Tiraspol vratili su se pobjedničkim stazama slavljem od 2:1 danas protiv Codru Lozove. Peta je to pobjeda za Sheriff u šestom kolu, zauzimaju prvu poziciju s 15 bodova.

Poraz Mršića

Stanko Mršić i njegov GOŠK iz Gabele poraženi su u utakmici 27. kola BHT Premijer Lige. Bolja je bila Mladost Doboj-Kakanj koja je slavila rezultatom 3:1.

GOŠK je u grčevitoj borbi za ostanak, pretposljednji su s 23 boda, pet bodova ispod mjesta koje ostavlja u prvoj ligi.

Spomenimo i Marija Mandžukića koji je osvojio novu titulu talijanskog prvaka s Juventusom koji je titulu osigurao današnjom pobjedom od 2:1 protiv Fiorentine.