Pogoci Santinija, Pavlovića, Čopa i Ćalete-Cara; novi kiks Ivana Leke (VIDEO)

Šest hrvatskih nogometaša danas se upisalo u strijelce, a tri u asistente. Do pogodaka su stigli Ivan Santini, Mateo Pavlović, Duje Čop, Duje Ćaleta-Car, Dario Vizinger te Fran Brodić.

Od trenera spomenimo novi kiks Ivana Leke, dok je Igor Bišćan upisao pobjedu sa svojom Olimpijom.

11. pogodak Santinija

Francuski prvoligaš Caen danas je poražen na svom terenu protiv Monaca rezultatom 1:2. Za Caen je svih 90 minuta na terenu proveo hrvatski napadač Ivan Santini, koji je bio i strijelac jedinog pogotka svoje ekipe. Njegov 11. u prvenstvu ove sezone. Caen nakon 36 kola ima 37 bodova i tek je 15. momčad prvenstva.

Pavlović pokrenuo preokret Angersa

U susretu 36. kola francuske Ligue 1, Angers je gostovao kod posljednjeplasiranog Metza. Domaći su od 20. minute imali vodstvo od 1:0, pa sve do sudačke nadoknade. Preokret je pokrenuo hrvatski stoper Mateo Pavlović koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon kornera pogodio za 1:1, njegov drugi pogodak u prvenstvu ove sezone. Do potpunog preokreta Angers je stigao minutu kasnije, kada je za konačnih 1:2 pogodio Tait. Angers je nakon 36 kola 14. s 41 bodom, te su ovom pobjedom osigurali ostanak u ligi.

Čop strijelac u visokoj pobjedi Standarda

Svoj peti ligaški pogodak u Belgiji je postigao hrvatski napadač Duje Čop. Njegov Standard danas je s visokih 5:0 svladao Genk, a Čop je bio strijelac četvrtog pogotka u 83. minuti, nakon što je u 70. ušao u igru. Standard nakon sedam kola playoffa drži treću poziciju, te s prenesenim bodovima ima 38, četiri manje od prvoplasiranog Club Bruggea.

Ćaleta-Car strijelac

Salzburg bez većih problema gazi do nove titule austrijskog prvaka, a danas su ‘pregazili’ Sturm Graz rezultatom 4:1. Do 65. minute za domaće je igrao mladi hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car, koji je u 54. minuti bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe na utakmici, njegov drugi ligaški ove sezone. Prvoplasirani Salzburg nakon 33 kola ima 77 bodova, čak 14 više od svog današnjeg protivnika.

Peti pogodak Vizingera

Celje i Aluminij podijelili su bodove (2:2) u susretu 31. kola slovenskog prvenstva. Svoj peti prvenstveni, a prvi na današnjoj utakmici postigao je hrvatski napadač Dario Vizinger. Vizinger je igrao do 88. minute za Celje, dok je Lovro Cvek igrao cijeli susret. Za Aluminij je do 61. minute igrao naš veznjak Kruno Ivančić, dok je Matija Kovačić proveo cijeli susret na golu gostiju.

Dva pogotka Brodića

U 39. kolu talijanske treće lige Catania je s uvjerljivih 6:1 svladala Rende. Cijeli je susret odigrao hrvatski napadač Fran Brodić, koji je u 48. i 52. minuti bio strijelac trećeg i četvrtog pogotka svoje ekipe. Brodiću su to prvi zgodici ove sezone, a Catania je nakon 36 kola druga sa 70 bodova. S obzirom da je ovo bilo posljednje kolo, sada će igrati playoff za ulazak u drugu ligu.

Brozović dvostruki asistent u teškom porazu Tudora

Nakon remija u debiju, težak poraz upisao je Igor Tudor u drugoj utakmici na klupi talijanskog Udinesea. Bolji je bio Inter koji je slavio s visokih 0:4. Za goste su cijeli susret odigrali hrvatski nogometaši Marcelo Brozović i Ivan Perišić, a Brozović je upisao asistencije kod prvog i trećeg pogotka. Hrvatski veznjak na kontu sada ima osam asistencija uz četiri pogotka. Za Tudorovu je momčad svih 90 minuta odigrao naš mladi veznjak Andrija Balić, dok je Stipe Perica u igru ušao u 79. minuti. Dodajmo i kako je Udinese od 49. minute igrao bez isključenog Fofane. Udinese nakon 36 kola ima 34 boda i 17. je, te ih do kraja očekuje borba za ostanak s Cagliarijem. Inter je na tablici peti sa 69 bodove, oni vode borbu za Ligu prvaka s Romom i Lazijom.

Asistencija Maloče, bod za Burića

Njemački drugoligaš Greuther Fürth kojeg vodi naš Damir Burić osvojio je bod danas na svom terenu protiv Duisburga odigravši 2:2. Za prvi pogodak na utakmici u 44. minuti, kada je Fürth poveo preko Cagliurija, asistirao je hrvatski stoper Mario Maloča, koji je odigrao svih 90 minuta. Fürth je sada 17. s 39 bodova, isto koliko ima i Braunschweig koji se nalazi na poziciji koja vodi u doigravanje. Aue koji se nalazi na poziciji koja ostavlja u prvoj ligi ima 40 bodova, samo jedan više. Do kraja je ostalo samo jedno kolo, a Burić će u njemu ostanak tražiti preko Heidenheima koji je koji je 12. i ima 41 bod.

Asistencija Arsenića

Wisla koju vodi Joan Carrillo uvjerljivo je svladala danas Koronu rezultatom 0:3. Za Wislu je cijeli susret odigrao hrvatski branič Zoran Arsenić koji je bio asistent kod prvog pogotka, njegova četvrta ove sezone. Za Wislu je osim Arsenića cijeli susret odigrao i Tibor Halilović, dok su Petar Brlek i Marko Kolar ostali na klupi. Wisla nakon 34 kola ima 51 bod i šesta je.

Novi kiks Leke

Club Brugge kojeg vodi naš Ivan Leko upisao je peti kiks u posljednjih šest utakmica. U zadnjih šest ligaških utakmica upisali su samo jednu pobjedu, i sada je u pitanje došla obrana naslova, nakon što su prvi dio sezone sjajno odigrali. Danas je u derbiju bolji od njih bio Anderlecht koji je slavio rezultatom 1:2, te sada tri kola prije kraja imaju samo dva boda manje. U posljednja tri kola Club Brugge igra protiv Charleroia (gost), Standard Liege (gost) te protiv Genta (domaćin).

Očekivana pobjeda Bišćana

Igor Bišćan i njegova Olimpija očekivano su svladali Triglav u susretu 31. kola slovenskog prvenstva. Bilo je 2:0. Za Olimpiju su cijeli susret odigrali Dino Štiglec, Tomislav Tomić, Dario Čanađija i Filip Uremović. Olimpija se pobjedom vratila na prvu poziciju, imaju 71 bod, jedan više od Maribora.

Remi Klafurića

Privremeni trener poljske Legie, Hrvat Dean Klafurić nije iskoristio jučerašnji remi Lecha, kako bi se još malo odvojio na prvoj poziciji. Legia je danas gostovala kod trećeplasirane Jagiellonie, a na utakmici nisu viđeni golovi. Za Legiu je cijeli susret odigrao Domagoj Antolić, a Eduardo je u igru ušao s klupe u 80. minuti. Za domaće je svih 90 minuta odigrao naš stoper Ivan Runje. Legia je ostala prva sa 61 bodom, dva više od Lecha, dok trećeplasirana Jagiellonia ima 58.