Pogoci Vizingera i Mandića, asistencija Rakitića (VIDEO)

nk-celje.si

Od hrvatskih nogometaša u strijelce su se danas upisali Nikola Mandić i Dario Vizinger, dok je Ivan Rakitić upisao asistenciju. Od trenera pobjede su upisali Željko Kopić i Niko Kovač, koji se na tablici izjednačio s prvoplasiranim Dortmundom.

Prvijenac Mandića

23-godišnji Nikola Mandić ove se zime iz Slovenije preselio u Bosnu i Hercegovinu, gdje je potpisao za prvoligaša Krupu. Njegova momčad danas je remizirala 1:1 s FK Zvijezdom, a hrvatski nogometaš postigao je svoj prvi pogodak u dresu novog kluba. On je Krupu doveo u vodstvo u šestoj minuti, no gosti su u nastavku susreta stigli do boda.

Krupa je nakon 20 kola posljednja na tablici BHT Premijer Lige sa 16 osvojenih bodova.

Vizinger strijelac

Dario Vizinger koji je prvi dio sezone proveo na posudbi u Rudaru iz Velenja, drugi će dio sezone igrati u Celju. U sjajnoj utakmici njegova momčad danas je s 4:3 slavila protiv ND Gorice, a hrvatski napadač upisao se u strijelce. Nakon samo sedam minuta igre viđena su već četiri pogotka, a za 2:2 u sedmoj je minuti pogodio Vizinger.

Osim Vizingera koji je igrao do 89. minute za Celje je igrao i Lovro Cvek, koji je na terenu proveo svih 90 minuta. Za Goricu je igrao Matteo Tomicek svih 90 minuta, a Andrija Filipović u igru je ušao s klupe početkom drugog poluvremenu. Celje je na tablici četvrto s 29 bodova, dok je Gorica sedma s 22.

Asistencija Rakitića

Barcelona je danas u derbiju 25. kola La Lige gostovala kod Seville na Ramon Sanchez Pizjuanu. Marko Rog kod domaćih, a Ivan Rakitić kod gostiju započeli smo utakmicu. Sevilla je pogotkom Jesusa Navasa povela u 22. minuti, da bi Barça četiri minute kasnije stigla do poravnanja. Ivan Rakitić ubacio je loptu i asistirao za Messija, iako sav kredit za gol možemo pripisati Argentincu, hrvatskom veznjaku pišemo asistenciju.

Sevilla je krajem prvog poluvremena stigla do novog vodstva, ali je Barcelona u drugom poluvremenu stigla do preokreta te je slavila s 2:4, zahvaljujući Messiju koji je kompletirao hattrick, te je dodao jednu asistenciju.

Slavlje Kovača za poravnanje

Bayern kojeg vodi naš Niko Kovač danas je s minimalnih 1:0 na svom terenu svladao Herthu pogotkom Javi Martineza. Kovačeva momčad svladala je momčad iz Berlina danas, te je stigla do brojke od 51 boda u Bundesligi, čime se izjednačila s prvoplasiranim Dortmundom.

Borussia Dortmund ima i utakmicu manje, sutra dočekuje Bayer Leverkusen.

Pobjeda Kopića

Ciparski Paphos kojeg vodi naš Željko Kopić slavio je u susretu 22. kola ciparske lige. S minimalnih 1:0 njegova je momčad svladala Doxu, pogotkom u 55. minuti.

Cijeli susret za Kopićevu momčad odigrao je hrvatski nogometaš Diego Živulić. Nakon 22 kola Paphos je na tablici osmi s 21 bodom, te se lagano odmiče od dna tablice.

Spomenimo još Mirka Oremuša koji je postigao autogol za njegovu Hapoel Raananu u porazu (2:0) kod Beitar Jerusalema u susretu 24. kola prve izraelske lige.