Pogodak Budimira i asistencija Livaje; Leko remizirao (VIDEO)

RCD_Mallorca / Twitter

U danas igranim utakmicama jedino se Ante Budimir od hrvatskih nogometaša upisao u strijelce. Asistenciju je upisao Marko Livaja dok je Ivan Leko remizirao sa svojim Club Bruggeom.

Pogodak i crveni karton Budimira

Hrvatski napadač Ante Budimir koji se ove zime preselio iz talijanskog Crotonea u španjolskog drugoligaša Mallorcu danas je postigao prvijenac u svom novom klubu. Budimir je u svom trećem nastupu igrao protiv Alcorcona te slavio rezultatom 2:0. Hrvatski napadač poentirao je u 20. minuti kada je s bijele točke postigao svoj prvi pogodak u španjolskom klubu.

Hrvatski napadač sigurno će propustiti sljedeću utakmicu Mallorce kada bude gostovala protiv Albacetea s obzirom da je u 69. minuti isključen zbog drugog žutog kartona. Mallorca se bori za mjesta koja vode u doigravanje za prvu ligu, a današnji protivnik Alcorcon bio im je izravni protivnik za tu poziciju. Ovom pobjedom prišli su im na bod zaostatka.

Livaja asistent

Veliki derbi igran je u Grčkoj gdje je AEK dočekao PAOK. Gostujuća momčad bolje je otvorila utakmicu te u desetoj minuti pogotkom Mauricija došla do vodstva. AEK je do boda stigao u 74. minuti. Loptu je s desne strane ubacio Marko Livaja, a Ezequiel Ponce je dobro skočio i zabio za 1:1.

Livaja je kod domaćih odigrao svih 90 minuta dok je za PAOK od 64. minute u igri bio hrvatski veznjak Josip Mišić. PAOK je na tablici prvi s 51 bodom, Olympiakos je drugi, dok aktualni prvak AEK drži treću poziciju s 37 bodova.

Novi kiks Leke

Nakon što je u prošlom kolu smanjio zaostatak za Genkom, Club Brugge kojeg vodi naš Ivan Leko današnjim se kiksom vratio na staro. Brugge je na domaćem terenu dočekao Gent u velikom derbiju, a utakmica je završena rezultatom 1:1.

U redovima domaćih utakmicu je s klupe odgledao vratar Karlo Letica dok je Matej Mitrović utakmicu propustio zbog ozljede. Brugge je na tablici drugi s devet bodova manje od Genka.