Pogodak Vide; Ljubičić i Divković za slavlje Dunajske Strede; lijep gol Štigleca! (VIDEO)

Uz Santinija i Perišića još se deset hrvatskih nogometaša danas tijekom dana upisalo u strijelce. Reprezentativni stoper Domagoj Vida pogodio je za kijevski Dinamo, Tomislav Kiš za bjeloruski Soligorsk, dok su za Dunajsku Stredu pogodili Marin Ljubičić i Marko Divković. U slavlju Širokog Brijega tri su hrvatska nogometaša bili strijelci, Miljenko Bošnjak pogodio je za GOŠK Gabelu, a Vedran Turkalj za Akureyri. Za ljubljansku Olimpiju pogodio je Dino Štiglec.

Pogodak Domagoja Vide

Kijevski Dinamo pobjedom se vratio na prvu poziciju ukrajinskog prvenstva. Ukrajinski viceprvak na svom je terenu rezultatom 4-1 porazio Stal Kamianske. Hrvatski stoper Domagoj Vida odigrao je cijeli susret, a u 41. minuti bio je strijelac trećeg pogotka svoje ekipe. Josip Pivarić debitirao je za kijevsku momčad, ali je igru napustio već u osmoj minuti zbog ozljede, nakon što je dobio udarac u glavu. Dinamo nakon šest kola na prvoj poziciji ima bod prednosti ispred Šahtara.

Tomislav Kiš strijelac za Soligorsk

Momčad Soligorska remizirala je u 19. kolu bjeloruskog prvenstva s Brestom, bilo je 2-2. Iako su imali prednost od dva gola, gosti nisu uspjeli osvojiti tri boda, a drugi za njih postigao je hrvatski napadač Tomislav Kiš u 64. minuti. Soligorsk se nakon 19 kola nalazi na prvoj poziciji prvenstva s 44 boda, jednim više od Dinamo Minska.

Ljubičić i Divković strijelci u slavlju Dunajske Strede

Dunajska Streda ostala je neporažena i u petom kolu slovačke Fortuna Lige. Danas su na svom terenu s 4-2 svladali Žilinu, a dva su zgoditka djelo hrvatskih nogometaša. Kapetan momčadi, veznjak Marin Ljubičić u 64. je minuti postigao treći zgoditak svoje ekipe. Naš mladi 18-godišnji napadač Marko Divković u 90. je minuti postavio konačan rezultat, samo sedam minuta nakon ulaska u igru. Dunajska Streda nakon pet kola ima 11 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji.

Počasni pogodak Miljenka Bošnjaka

GOŠK Gabela poražena je u petom kolu BH Premijer Lige rezultatom 3-1 kod Radnika iz Bijeljine. Za goste je utješni pogodak u 83. minuti postigao 30-godišnji hrvatski veznjak Miljenko Bošnjak.

Ćorići i Jurić za pobjedu Sablićeva Širokog

Momčad Širokog Brijega koju vodi naš Goran Sablić ostvarila je pobjedu u petom kolu Premijer Lige BiH. Usprkos tome što su gosti poveli, Široki je pred svojim navijačima do kraja utakmice uspio preokrenuti te slaviti s 3-1 protiv Mladosti. Prvi pogodak za Sablićevu je momčad postigao naš veznjak Stipe Jurić. Preokret je stigao u drugom dijelu, najprije je u 60. minuti pogodio Josip, a onda u 90. i Dino Ćorić.

Dino Štiglec nastavio s dobrom formom

Dobru formu nastavila je Olimpija iz Ljubljane, a tako i naš branič Dino Štiglec. Momčad koju vodi naš Igor Bišćan svladala je Ankaran Hrvatine rezultatom 1-3. Prvi pogodak za svoju momčad u 49. je minuti postigao hrvatski branič Dino Štiglec. Za Olimpiju je cijeli susret odigrao Dario Čanađija, dok je Tomislav Tomić iz igre izašao u 73. minuti.  Kod domaćih su cijeli susret odigrali Cerovec, Karamatić i Škovrc, dok je s klupe u 60. minuti u igru ušao Klapan. Olimpija nakon šest kola ima 16 bodova, jednako kao i drugoplasirani Maribor, dok je Ankaran posljednji sa samo dva boda.

Turkalj za tri bod Akureyra

U 16. kolu islandske Pepsideild lige, Akureyri je svladao Vikingur Reykjavik s minimalnih 0-1. Gol odluke pao je u 12. minuti, a on je djelo 29-godišnjeg hrvatskog braniča, Vedrana Turkalja. Akureyri nakon 16 kola ima 21 bod i nalazi se na sedmoj poziciji.

Treneri

Hrvatski treneri bili su prilično uspješni, pobjede su upisali Nenad Bjelica i Ivan Leko, dok je remi u prvom kolu Bundeslige upisao Niko Kovač.

Lech je upisao treću pobjedu u šestom kolu poljske Ekstraklase. Bili su bolji od Termalice rezultatom 1-3, a cijeli susret odigrao je i naš Mario Šitum.  Lech nakon šest kola ima 11 bodova i nalazi se na trećoj poziciji, dva manje od prvoplasirane Jagiellonie.

Ivan Leko i njegov Club Brugge na najbolji mogući način koriste loš ulazak u sezonu njihovih najvećih konkurenata. U četvrtom kolu, Brugge je upisao i četvrto slavlje, slavili su na gostovanju kod Kortrijka rezultatom 1-2. Na tablici momčad Ivana Leke drži prvu poziciju sa stopostotnim učinkom, koliko ima i drugoplasirani Charleroi.

Niko Kovač i njegov Eintracht Frankfurt odigrali su utakmicu bez golova u prvom kolu Bundeslige kod Freiburga. Iako je Kovačeva momčad dominirala, Niko i njegov brat Robert također, prvu će pobjedu tražiti sljedećeg vikenda kada im dolazi Wolfsburg.