Pogotkom Kadziora Dinamo slavio protiv Osijeka (VIDEO)

U posljednjoj utakmici 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je na Maksimiru pred 7.209 gledatelja slavio protiv Osijeka rezultatom 1:0 (1:0). Plavima je novu pobjedu pogotkom donio poljski reprezentativac Damian Kadzior.

The Ultimate Managed Hosting Platform

Izabranici Nenada Bjelice su tako uz utakmicu manje i bod više od Hajduka ostali lideri Prve HNL. Dok je Osijek na četvrtom mjestu ljestvice.

Prvi dio je protekao u boljoj igri domaćih, ali prvi gol smo vidjeli tek u završnici poluvremena.

Plavi su do gola došli u 42. minuti iskoristivši neopreznost gostujuće obrane. Oršić je brzo izveo aut do Petkovića koji je potom idealno poslužio Kadziora za vodstvo Dinama.

Pritisak Dinama se nastavio u drugom poluvremenu, a prvu veliku priliku vidjeli smo u 58. minuti kada je Kadzior iz slobodnog udarca s oko 25 metara zatresao vratnicu.

Gosti su zaprijetili u 67. minuti preko Mance, ali njegov pokušaj brani Livaković.

Bijelo-plavi su do izjednačenja mogli doći u sudačkoj nadoknadi kada je nakon dodavanja Talysa udarac Špoljarića odlično obranio golman Dinama.

Prije idućeg kola tijekom tjedna je na rasporedu preostalih sedam utakmica osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa. U prvom ogledu Osijek je slavio u Zadru rezultatom 0:3.

Lokomotiva – Varaždin

U posljednjem susretu 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige koji od 17:30 počinje na Maksimiru u derbiju se sastaju Dinamo i Osijek.

Prvi ovosezonski dvoboj ova dva suparnika koji je odigran u Gradskom vrtu završio je bez pobjednika, a na klupi Bijelo-plavih tada je sjedio Dino Skender.

Plavi su danas bez usluga kartoniranog Perića dok su zbog ozljeda van kadra Pinto, Lešković, Andrić i Kulenović. Gosti su pak u Zagreb doputovali bez Lope koji ima žute kartone, a ozlijeđeni su Bočkaj, Jugović, Šorša, Grgić, i Kleinheisler.

Za glavnog suca utakmice određen je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Vedran Đurak (Stupno), Robi Kezele (Rijeka), Goran Loparac (Sladojevci), Marin Vidulin (Kanfanar) i Ivan Župan (Bjelovar). Delegat susreta je Zoran Pandža iz Vinkovaca dok će suce kontrolirati Draženko Kovačić iz Križevaca. Za sigurnost je ispred Saveza zadužen Marko Svilić.