Pogotkom Okafora iz kaznenog udarca Dinamo poražen od Red Bull Salzburga (VIDEO)

Dinamo je doživio drugi poraz u grupnoj fazi Lige prvaka. U sklopu 3. kola skupine E od Plavih je na domaćem terenu bio bolji Red Bull Salzburg rezultatom 1:0 (0:0). Jedini pogodak na utakmici bilo je djelo Okafora koji je u 71. minuti realizirao kazneni udarac nakon što je Moharrami u šesnaestercu srušio Ulmera. Gosti su u sudačkoj nadoknadi preko Drmića zatresli mrežu Red Bull, no zbog zaleđa pogodak nije priznat.

Aktualni austrijski prvak je tako barem privremeno preuzeo vrh ljestvice, a izabranici Ante Čačić će priliku za uzvrat dobiti već sljedećeg utorka kada će se isti suparnici sučeliti na Maksimiru. U drugom susretu ove skupine od 21 sat u Londonu Chelsea će odmjeriti snage s AC Milanom.

Usprkos početnoj terenskoj dominaciji domaćini prvu ozbiljniju šansu na utakmici kreirao je Dinamo na isteku sedme minute. S više od dvadeset metara udaljenosti dobro je pucao Mišić, no Kohn paradom brani loptu koja je išla u njegov gornji desni kut. Šest minuta kasnije prizemni udarac je uputio Ivanušec za sigurnu obranu vratara Red Bulla.

Domaćin je u 17. minuti odgovorio preko Sučića koji se nakon greške obrane Plavih pored Theophilea izborio za udarac sa šest metara iskosa, ali Livaković je bio spreman. U nastavku akcije vanjski dio mreže pogodio je Okafor.

U 22. minuti dva puta je udarac uputio Ulmer, ali gostujuća obrana je bila na razini te je blokom otklonila opasnost. Minutu kasnije Šeško je u šesnaestercu glavom spustio loptu za Capalda, no ofenzivac domaćih nije se dobro snašao te nije uspio ozbiljnije zaprijetiti golu Dinama.

Dinamo je ponovno aktivan u 32. minuti kada je Seiwald otklonio opasnost nakon što je ubačaj iz slobodnog udarca bio upućen Šutalu na drugoj stativi. Četiri minute kasnije novi centaršut s desne strane pronalazi Ademija, a on glavom šalje loptu preko grede.

Oštar prizemni centaršut Dedića u 42. minuti prolazi kroz peterac Dinama bez da je ijedan njegov suigrač uspio reagirati.

Odlična šansa za Red Bull uslijedila je u 55. minuti kada je Seiwald iz kornera izvrsno pronašao Šeška, a njegov udarac glavom iz peterca glavom spretno i sretno brani Livaković.

Moharrami je u 68. minuti zagrlio Ulmera u šesnaestercu Dinama tijekom borbe za loptu, a sudac Treimanis je bez oklijevanja pokazao na bijelu točku smatravši da se radi o prekršaju. Odgovornost s 11 metara je preuzeo Okafor te je Livakovića poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Izvrsnu šansu da dođe do izjednačenja Dinamo je propustio u 81. minuti kada je nakon proigravanja Ljubičića i loše reakcije Pavlovića u situaciju 1 na 1 s Kohnom došao Drmić, no njegov udarac s osam metara iskosa brani golman Red Bulla.

U 86. minuti je ponovno zaprijetio Red Bull, ovaj put se u šansi našao Seiwald koji je iz dobre pozicije pucao visoko iznad gola. Dvije minute kasnije ubačaj Bočkaja s lijeve strane od bloka Ulmera odlazi malo iznad gola domaćih.

Sučić je u 91. minuti nakon kontre u odličnu šansu izbacio Šeška, a on u situaciji 1 na 1 s Livakovićem ne uspijeva postiži zgoditak.

U trećoj minuti nadoknade Baturina je ubačajem s lijeve strane izvrsno pronašao Drmića koji je glavom s prve stative poslao loptu u mrežu, no gol zbog zaleđa opravdano nije bio priznat tako da su Plavi morali potpisati poraz.

Rezultati 3. kola:

Red Bull Salzburg – GNK Dinamo 1:0
Chelsea – AC Milan 21h

Raspored 4. kola:

GNK Dinamo – Red Bull Salzburg 11.10.
AC Milan – Chelsea 11.10.

U sklopu 3. kola skupine E UEFA Lige prvaka od 18:45 na Red Bull Areni u Salzburgu počinje sraz austrijskog prvaka Red Bull Salzburga i hrvatskog šampiona Dinama. U uvodna dva kola domaćin je ostvario neriješene ishode s AC Milanom i Chelseajom dok su Plavi nakon slavlja protiv londonske momčadi poraženi kod Rossonera.

Red Bull u večerašnjem srazu ne može računati na Fernanda, Kamerija, Omoregija i Tijanija dok su gosti bez Boška Šutala i Ristovskog.

Trener domaćih Matthias Jaissle je u najavi rekao: “Nemojmo se zavaravati, ove dvije utakmice bit će odlučujuće. Očekujem ravnopravne utakmice bez izrazitih favorita. Dinamo je nevjerojatno dobra momčad s potrebnim iskustvom. Sigurno će to biti utakmica na nož.”

Njegov kolega na klupi Dinama Ante Čačić je dodao: “Kad su izvučene skupine, bilo je rečeno da će se između Salzburga i Dinama voditi borba za prezimljavanje u Europi, za treću poziciju. Iza nas su dva kola, a sada igramo dvije utakmice sa Salzburgom i vjerujem da će nakon te dvije utakmice situacija biti puno jasnija. Domaćin je ipak pod malo većim pritiskom jer Dinamo ima bod više, a mi ćemo napraviti sve da tako ostane i nakon utakmice. Igramo protiv kvalitetne momčadi koja je to pokazala i prošle godine, prezimila u Europi, igrala Ligu prvaka. U dvije utakmice protiv Milana i Chelseaja pokazali su da su dobri, ali i Dinamo je pokazao da nije uljez u ovoj skupini.”

Glavni sudac utakmice je Andris Treimanis iz Latvije kojem će asistirati sunarodnjaci Haralds Gudermanis, Aleksejs Spasjoņņikovs i Aleksandrs Golubevs dok su za VAR zaduženi Tiago Martins iz Portugala i Francuz Benoît Millot. Kontrolor suđenja je Raymond Ellingham iz Walesa, a delegat Georges Lüchinger iz Lihtenštajna.