Pogotkom Oršića Dinamo svladao ‘Farmaceute’ u vrlo siromašnom okršaju u Koprivnici (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici programa 28. kola HT Prve lige Dinamo je na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici rezultatom 0-1 (0-1) svladao Slaven Belupo i tako sedamnaestom ligaškom pobjedom u sezoni stigao do 57 bodova na kontu.

Zaista siromašan dvoboj, u kojem je Dinamo odigrao kvalitetnih i dominantnih dvadeset uvodnih minuta, presudio je svojim desetim ligaškim pogotkom u sezoni Mislav Oršić koji je Ivana Suška matirao u 20. minuti igre.

Domaćini tijekom čitavog susreta nisu kreirali ni jednu opasnost koja je zahtijevala reakciju Dominika Livakovića, dok se ni za vratara ‘Farmaceuta’ ne može reći da je imao spomena vrijednog posla danas.

Na isteku prve minute gosti su kreirali prvu spomena vrijednu situaciju, poslije ubačaja lijevo izvučenog Petkovića na rubu peterca je najviši u skoku leđima okrenut bio Andrić i uspio proslijediti loptu u okvir, ali nije to bio nimalo izazovan zadatak za sigurnog Suška.

Dominirao je posjedom izraženo visoko postavljeni Dinamo uvodno, a u osmoj minuti dobru su poziciju gosti imali poslije ubačaja s desne strane napada, ali na drugoj vratnici na loptu nije stigao prerano utrčali Franjić, koji je u ovoj situaciji na dosuđen korner za njegovu momčad sportski priznao da je on bio taj od kojeg se posljednje odbila lopta.

Nakon prvog ozbiljnijeg izlaska domaćina u posljednju trećinu ‘Plavi’ su odličnom kontrom koju je začeo Mišić uspješno izigrali suparnika, u završnici su Petković i Andrić duplim pasom izigrali zadnju liniju Slavena te je Petković u padu s ruba peterca od vratnice zatresao mrežu za slavlje. Nakon poduže VAR provjere suci Kulušić i Križarić odlučili su nepriznati pogodak zbog zaleđa Oršića na dodavanje Špikića pri izlasku u suparničku polovicu.

Pristup se Kopićevoj momčadi ‘konačno’ isplatio u 20. minuti kada je Šutalo preciznom pravovremenom dugom loptom izbacio Oršića u jedan na jedan sa Suškom kojeg je mirno matirao udarcem sa šest metara za 0-1 i svoj deseti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 67. u 198. Prva HNL nastupu. Veliku pogrešku u ovoj situaciji napravio je ‘usnuli’ Kvržić koji je svojim pozicioniranjem ‘poništio’ pravovremenu zamku svojih suigrača.

Zekić je u 26. minuti bio zbog ozljede primoran mijenjati Božića, a umjesto svog stopera odlučio je uvesti 39-godišnjeg napadača Krstanovića, što je značilo i preslagivanje posljednje linije u formaciju s četiri igrača.

Jedinu spomena vrijednu situaciju domaćini su kreirali u trećoj od pet minuta sudačke nadoknade kada je Hoxha na trenutak pobjegao čuvarima, ali pravovremenom intervencijom na osam metara ga je zaustavio Franjić.

Općenito smo vidjeli prilikama gotovo potpuno siromašno poluvrijeme, Dinamo je negdje od polovice istog zaigrao dosta opreznije i nešto povučenije, te su u takvom omjeru snaga dobri dolasci u posljednju trećinu s obje strane bili vrlo rijetki.

Identično drugom dijelu prvog poluvremena otvoren je i nastavak, vrlo rezervirano s obje strane uz kvalitetna kretanja obrambenih linija. Dinamo je prvu situaciju za prijetnju imao u 54. minuti iz prekida, s osamnaest metara po sredini pucao je Oršić i poslao loptu pored desne vratnice.

Bio je ovo nešto ‘življi’ period igre, minutu poslije je Zapata na suprotnoj strani nakratko pobjegao čuvarima i uspio uputiti udarac s četrnaest metara, pucao je Kolumbijac vrlo loše i poslao loptu daleko preko okvira vrata potpuno nezaposlenog Livakovića.

Na prve promjene Kopić se odlučio u 61. minuti kada je iz igre izvadio Andrića i Gojaka, a na travnjak poslao Ademija i Tolića. Osam minuta poslije mijenjao je i Zekić, umjesto ozlijeđenog Hoxhe ušao je Laušić, dok je Brkovića zamijenio Liklin. Kopić je na ove poteze suparničkog kolege odgovorio vrlo brzo te je u 71. izvadio Špikića, a na teren poslao Menala, koji je sve nekoliko trenutaka poslije na ubačaj Petkovića s lijeve strane napada uspio glavom u padu uputiti udarac s osam metara, ali lopta je završila pored prve vratnice.

Posljednji Zekićevi potezi bili su Mlinarić i Bogojević umjesto Kvržića i Marine u 84. minuti igre. ‘Totalna dosada’ konačno je prekinuta u 88. minuti kada je na ubačaj Oršića s desne strane Petković s igračem na leđima uspio uputiti udarac s dvanaest metara, spretno i precizno, ali samo u dobro postavljenog Suška.

Vrlo, vrlo siromašan dvoboj okončan je nakon tri minute sudačke nadoknade.

U sljedećem kolu Slaven Belupo je gost u Kranjčevićevoj kod Lokomotive dok će Dinamo na Maksimiru imati okršaj s posljednjeplasiranim klubom Prve HNL – Hrvatskim dragovoljcem.

U trećem susretu programa 28. kola HT Prve lige u Koprivnici se na stadionu Ivan Kušek Apaš sastaju sedmoplasirani Slaven Belupo i lider prvenstva Dinamo.

‘Farmaceuti’ su nakon dvije vezane pobjede (Gorica u gostima 0-3, Dragovoljac doma 1-0) u posljednja dva kola upisali gostujući poraz od Rijeke (3-0) i domaćinski remi bez pogodaka s Istrom.

‘Plavi’ u domaćem prvenstvu i dalje (kao i ostatak lige općenito) igra ‘toplo-hladno’, pa su tako nakon remija s Lokomotivom i poraza od Osijeka u posljednja dva kola upisali uvjerljivo 3-0 slavlje nad Šibenikom doma te remi bez pogodaka u okršaju s Hajdukom na Poljudu.

U tri prethodna ovosezonska međusobna ligaška okršaja Slaven je na otvaranju prvenstva pod vodstvom Deana Klafurića upisao senzacionalno 0-2 slavlje na Maksimiru protiv momčadi pod vodstvom Damira Krznara. U idući dva dvoboja Dinamo je s Krznarom i Kopićem na čelu ostvario dvije uvjerljive (1-4, 3-0) pobjede.

Koprivnički prvoligaš u domaćinskom ligaškom okršaju s Dinamom bod nije osvojio od 33. kola sezone 17/18 kada je momčad vođena Tomislavom Ivkovićem odigrala neriješenih 2-2 protiv ekipe Nikole Jurčevića.

Domaćini u današnjem okršaju zbog akumuliranih opomena ne mogu računati na usluge suspendiranih Boseca i Crnca, dok u gostujućem taboru zbog ozljeda uz Ivanušeca nema ni Zagorca te Bulata, koji se ozlijedio na treningu te ga prema najavama na raspolaganju treneru Kopiću neće biti negdje od četiri do šest tjedana.

“Ne zanima nas borba Dinama, Hajduka, Osijeka i Rijeke za prvaka. Koncentrirani smo 200% na nas, a mladi moraju na ovakve utakmice gledati kao na veliku nagradu i motiv” – riječi su kojima je današnji dvoboj najavio domaći strateg Zoran Zekić.

Željko Kopić je svoju petnaestu utakmicu na klupi Dinama najavio sljedećim riječima: “I oni kao i sve ostale momčadi koje se ne bore za sam vrh ljestvice pa nemaju rezultatski imperativ igraju iznimno motivirano. Vidimo iz kola u kolo da uspijevaju uzimati bodove protiv suparnika iz gornjeg dijela ljestvice. Dobro smo ih analizirali, momčad su koja igra s visokom energijom i motiviranošću, u svakoj utakmici daju sve od sebe, dobro funkcioniraju unutar sustava… Pripremili smo se i spremni dočekujemo utakmicu”.

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Varaždina, elitnom HNS sucu ovo će biti jubilarna 150. utakmica u Prvoj HNL, petnaesta ove sezone u kojoj je sudio i 3-0 slavlje Dinama nad Slavenom na Maksimiru. Pomoćnici će mu danas biti Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Goran Perica iz Šibenika. VAR i AVAR suci su Šibenčanin Dario Kulušić i Borut Križarić iz Čakovca. Četvrti sudac je Jakov Titlić iz Hrvaca, delegat Vicko Bućan iz Mravinca, a kontrolor suđenja Šime Vukić iz Rijeke.