Pogotkom Tucija Lokomotiva pobijedila Šibenik

U prvoj utakmici 30. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva je u Kranjčevićevoj bila bolja od Šibenika rezultatom 1:0 (0:0). Jedini zgoditak na susretu bilo je djelo Indrita Tucija koji je mrežu zatresao u 80. minuti.

Izabranici Silvija Čabraje su tako upisali desetu pobjedu u sezoni kojom su barem privremeno skočili na šesto mjesto ljestvici s istim brojem bodova kao Istra 1961 i Slaven Belupa. Današnjem suparniku su pak pobjegli na 13 bodova prednosti.

Narančasti su pak četvrti put u nizu i 14. ukupno travnjak napustili pognute glave te su dali priliku Gorici da ih nakon nedjeljnog sraza s Rijekom preskoči na prvenstvenoj ljestvici.

Prvu šansu na utakmici vidjeli smo u 21. minuti kada je Kulenović povratnim dodavanjem asistirao za Kačavendu, a njegov prizemni udarac s 18 metara odbio se od Mine te je prošao malo pokraj stative.

Novo uzbuđenje smo čekali do 38. minuti kada je Milićević iz kornera ubacio za Kulenovića, uslijedio je pokušaj ramenom iz peterca koji odlazi pokraj okvira gola.

Pet minuta kasnije Aliyu je povratnim dodavanjem u šansu gurnuo Kačavendu, no snažni udarac ofenzivca domaćih je u posljednji trenutak uspio blokirati Đorić.

Novi ubačaj Milićevića iz kuta bilježimo u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je glavom pucao Kalaica za laku obranu Rogića.

Odličnu priliku Lokomotiva je imala u 52. minuti kada je Kulenović prenio loptu do Kačavende koji se oslobodio Đorića, no u pravi trenutak je reagirao Rogić te je obranio pokušaj domaćih sa sedam metara iskosa.

Minutu kasnije domaćin je preko Smakaja zatresao mrežu Narančastih, ali pogodak nije priznat jer je asistent Kačavenda prethodno loptu primirio uz pomoć ruke.

U 58. minuti iskazao se golman Lokomotive Čavlina koji je paradom prebacio loptu preko prečke nakon što je s ruba šesnaesterca dobro pucao Špeljak.

Kačavenda je zaprijetio i u 62. minuti kada je dobro šutirao s ruba kaznenog prostora iskosa, a lopta je prohujala pokraj suprotne stative.

Deset minuta kasnije s dvadesetak metara je dobro pucao Bubanja, a Rogić je uspio odbiti loptu koja je išla u malu mrežicu. Nakon ubačaja iz kuta Kulenović je prenio loptu na drugu stativu, a Tuci je zatresao vanjski dio mreže.

Brza akcija Narančastih u 78. minuti okonačana je dodavanjem Špeljaka za Čopa čiji udarac sa sedam metara odlazi pokraj suprotne stative.

Lokomotiva u vodstvo dolazi u 80. minuti kada je Milićević ubacio s lijeve strane, a Tuci je s vrha peterca u padu loptu zahvatio glavom te je matirao Rogića. Bio je to njegov peti gol u aktualnoj sezoni.

U 90. minuti susreta Kvržić je pokušao loptom u prostor pronaći Kneževića, ali iskusni napadač nije uspio stići do lopte tako da je ona završila u gol autu. Bila je to posljednja situacija na utakmici vrijedna pažnje.

Kolo se nastavlja od 18:10 kada se na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici sastaju Slaven Belupo i Osijek.

U prvoj utakmici 30. kola SuperSport HNL-a od 16 sati u Kranjčevićevoj se sastaju Lokomotiva i Šibenik. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran na istom stadionu završio je 1:1 dok su na Šubićevcu Narančasti prvo slavili s 2:1 da bi Lokomotiva uzvratila s uvjerljivih 0:4.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Santinija, Boškovića, Marića i Stojkovića dok su gosti bez Kvesića, Mese, Vidovića, Krole, Đire i Krekovića.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Bez obzira na stanje na tablici, Šibenik je dobra ekipa, koja i da je bolje plasirana na tablici će dati svoj maksimum z Zagrebu, no isto tako i mi ćemo dati svoj maksimum od prve minuta i izvući što bolji rezultat za nas.”

Njegov kolega na klupi Šibenika Damir Čanadi je za Šibenski portal dodao: “Zahvalan sam klubu što nam je omogućio da možemo doći tri dana ranije u Zagreb i tako se što bolje fokusiramo na dvoboj, jako bitan za nas. Bonus koji smo imali potrošili smo i zato želimo što spremniji dočekati utakmicu. Ono što nismo izgubili je našu vjeru u sebe, sada još više vjerujemo da možemo dobiti sutrašnju utakmicu, dat ćemo sve od sebe da tako bude. Idemo po bodove, tako se moramo postaviti, tako se pripremamo.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Marjan Tomas (Vladislavci), Kristijan Novosel (Valpovo) i Martin Turčin (Trsteno) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač i Vedran Đurak iz Sv. Ivan Zeline. Delegat susreta je Damir Bogdanović (Vukovar), kontrolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Vlado Dominić.