Povratnik Drožđek zabio za tri boda Varaždina u Gradskom vrtu

U posljednjoj utakmici 23. kola SuperSport HNL-a Varaždin je u Gradskom vrtu pogotkom Domagoja Drožđeka u 28. minuti svladao Osijeka. Bila je to njihova prva pobjeda u gradu na Dravi nakon što su upisali dva poraza i tri remija.

Izabranici Marija Kovačevića su tako došli do osme ovosezonske pobjede kojom su se preskočivši Rijeku vratili na šestu poziciju, zaostatak za današnjim suparnikom koji se nalazi na trećem mjestu su smanjili na samo pet bodova.

Bijelo-plavi su pak upisali treći poraz u posljednja četiri susreta, a u njima nisu uspjeli zabiti ni gola. Njihov idući ogled je četvrtfinale kupa u kojem će u srijedu na domaćem terenu dočekati Hajduk.

Uz pomoć navijača travnjak Gradskog vrta je na vrijeme bio očišćen od snijega, a u tome su ruke dali i oni najmlađi.

Kapetan Bijelo-plavih je danas bio Čeberko, a klub je na taj način dao potporu ukrajinskom narodu koji je već godinu dana živi u ratnom stanju nakon ruske invazije.

Prvu opasnu situaciju na utakmici kreirali su gosti na isteku 12. minute kada je Drožđek povratnim dodavanjem uposlio Pilja koji s desetak metara loptu šalje pokraj bliže stative.

Na drugoj strani travnjaka Barri je u 21. minuti dubinskim dodavnjem u dobru šansu izbacio Topčagića, ali njegov pokušaj brani Zelenika.

Šego je u 28. minuti idealno uposlio povratnika u varaždinski dres Drožđeka koji se sjurio prema golu te je u situaciji 1 na 1 poslao loptu pored Malenice za vodstvo svoje momčadi.

Dobar ubačaj Šege uslijedio je i u 32. minuti, no Brodić nije stigao dobro reagirati ispred gola Osijeka.

Teklić je u 44. minuti ubacio za Šegu koji je na vrhu peterca nadvisio Leovca, ali je glavom pucao iznad grede.

Lovrić je u 53. minuti iz kornera ubacio za Topčagića, a njegov udarac glavom ide ravno u Zeleniku.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka zamalo je okvir gola sa sedam metara iskosa promašio Brodić nakon što je dobro kombinirao s Piljem.

Jurčević je u 63. minuti s lijeve strane ubacio na drugu stativu, a lopta je završila na vratnici nakon čega je Lamine izbio loptu ispred Živkovića. Četiri minute kasnije Zelenici je ispala lopta nakon novog ubačaja Jurčevića, no nitko od igrača Osijeka nije iskoristio njegovu pogrešku.

U 69. minuti u igru je ušao Postonjski koji se tako vratio nakon oporavka od loma noge kojeg je zaradio u prvom dijelu sezone upravo u Gradskom vrtu.

Još jedan ubačaj Jurčevića uslijedio je u 84. minuti kada Zelenika nije imao problema s udarcem Živkovića. Ispostavilo se da je to bio posljednji pokupšaj domaćina.

Dinamo – Osijek 5.3. 17:30h

U posljednjem susretu 23. dionice SuperSport HNL-a od 17:30 u Gradskom vrtu se sastaju Osijek i Varaždin. Njihov prvi ovosezonski sraz u gradu na Dravi završio je bez pobjednika (2:2) dok su u Varaždinu domaćini slavili s 4:1.

Bijelo-plavi u današnjem ogledu ne mogu računati na Žapera, Škorića, Fiolića, Caktaša i Miereza dok su gosti bez Perića i Elezija, a u kadar se nakon oporavka od lome noge kojeg je doživio upravo u Osijeku vraća Postonjski.

Trener Osijeka Rene Poms je u najavi rekao: “Svaka utakmica je važna, moj stil je da se radi iz tjedna u tjedan i da maksimalno respektiramo svakog idućeg suparnika. Sada je to Varaždin za kojeg znamo da je jako dobra i opasna momčad. Sjećamo se utakmice koju smo izgubili kod njih u gostima i očekujemo da će oni tražiti način da budu na toj razini. Sigurno dolaze s velikim ambicijama, ali spremni smo za njih i da ostvarimo dobar rezultat. Kako s izostancima? Izostanci su nešto što se događa kroz sezonu, ozljede i kartoni kroje sastav, ali s druge strane imamo dovoljno igrača, svi su potpuno motivirani, žele pokazati da mogu biti u prvih 11 i nisam zabrinut jer znam da ćemo u početnoj postavi imati kvalitetne i motivirane igrače.”

Strateg Varaždina Mario Kovačević je izjavio: “Nije idealna situacija za nas jer nakon tri poraza u nizu odlazimo u goste Osijeku, ali ono što stalno govorim ne želim uopće gledati iza sebe. Radimo, na treninzima pokušavamo ispraviti propuste, igrači žele, ali na žalost radimo previše grešaka i na kraju rezultat odlazi u korist suparnika. Pripremamo se da budemo dobri, da ne griješimo i dat ćemo sve od sebe da dođemo do pozitivnog rezultata. Vjerujem da ćemo nakon ove utakmice u Osijeku izaći iz krize.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Luka Pušić (Zagreb) i Toni Dadić (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Duje Strukan (Split) i Goran Perica (Šibenik). Delegat susreta je Željko Podrug (Zagreb), suce će kontrolirati Domagoj Vučkov (Rijeka) dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Marko Svilić.