Poznati osvajači prvog turnira Trofeja Dinamo, lokalna ekipa oduševila u završnici

U utorak je završen prvi turnir u sklopu ovogodišnjeg natjecanja Trofej Dinamo koji se od 17. do 22. lipnja igrao u Dugavama u sklopu sportsko-zabavne manifestacije Dani Dugava 2021. Naslov u seniorskoj konkurenciji ponijela je ekipa Ktechnologies CB Pilan koja je svladala lokalnu momčad Građanska udruga Dugave, a naslov u veteranskoj kategoriji ponijela je ekipa Veki i prijatelji d.o.o. koja je bila bolja od Turbine d.o.o.

Ktechnologies CB Pilan u finalu je svladao GU Dugave 3:2 iako je domaća momčad vodila 1:0 i 2:1. Dva gola za osvajače turnira zabio je David Pokrajčić koji je proglašen najboljim igračem turnira.

“Okupili smo se nedavno, nismo baš puno trenirali, tako da smo pomalo iznenađujuće osvojili turnir u konkurenciji 33 ekipe. Pohvalio bih i domaću ekipu na odličnoj igri i borbi u finalu”, rekao je Pokrajčić nakon završetka turnira.

Najbolji strijelac seniorskog dijela turnira je Anton Šerić iz ekipe Hidroizolacija Mizan, a najbolji golman Marko Brleković iz Građanske udruge Dugave.

Veteranski turnir osvojila je ekipa Veki i prijatelji d.o.o. koja je u finalu pogocima Hrvoja Jukića i Damira Kraljevića svladala Turbinu d.o.o. Sve tri individualne nagrade pripale su igračima pobjedničke ekipe. Branimir Ceboci je najbolji igrač, Vedran Jovanovski najbolji golman, a Damir Kraljević najbolji strijelac.

Iduću turnir Trofeja Dinamo 2021. igra se u Velikoj Gorici od 2. do 4. srpnja. Turnir se igra u seniorskoj, veteranskoj i ženskoj konkurenciji.

Treći turnir se igra od 26. do 28. kolovoza na Črnomercu, nakon kojega će najboljih šest ekipa iz seniorske kategorije zaigrati završnicu na Šalati koja se igra od 10. do 11. lipnja. Finale se igra neposredno pred prijateljsku utakmicu Futsal Dinama.