Nakon što su prema tablici koeficijenta uspješnosti klubova u zadnjih pet sezona određeni parovi šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa, zbog jednake pozicije na ljestvici, bilo je potrebno ždrijebom odlučiti hoće li Zagorec iz Krapine i Jadran iz Ploča biti protivnik RNK Splitu odnosno Osijeku te hoće li se Slavija iz Pleternice i Krk sučeliti s Cibalijom odnosno Vinogradarom.
U prostorijama HNS-a danas je održan ždrijeb nakon kojeg su poznati svi parovi prvog kola koje je na rasporedu u srijedu, 26. rujna 2018. godine, u 15:30 sati. Sastaju se:
Sloga Mravince – Dinamo
Radnik Križevci – Rijeka
Vrapče – Hajduk
Kurilovec – Slaven Belupo
Jadran Ploče – RNK Split
Zagorec Krapina – Osijek
Primorac Biograd n/m – Lokomotiva
Sloga Nova Gradiška – Istra 1961
Bednja – Inter-Zaprešić
Vukovar 1991 – Zadar
Krk – Cibalia
Slavija Pleternica – Vinogradar
Marsonia – Zagreb
Nehaj Senj – Šibenik
Varaždin – Međimurje
Zelina – GOŠK Dubrovnik
Ranije objavljeno:
Nakon što su odigrani svi susreti pretkola Hrvatskog nogometnog kupa na temelju koeficijenta uspješnosti u zadnjih pet sezona poznati su i parovi prvog kola koje je na rasporedu 26. rujna 2018. godine i koje se igra na jedan susret.
Parovi su se odredili na način da klub koji ima najviši koeficijent igra s onim koji ima najmanji i tako redom (32-1; 31-2, 30-3…), a klub koji ima manji koeficijent ima prednost domaćeg terena.
Neslužbeni parovi 1. kola:
Sloga Mravince – Dinamo
Križevci – Rijeka
Vrapče – Hajduk
Kurilovec – Slaven Belupo
Zagorec / Jadran Ploče – RNK Split
Zagorec / Jadran Ploče – Osijek
Primorac Biograd n/m – Lokomotiva
Sloga Nova Gradiška – Istra 1961
Bednja – Inter-Zaprešić
Vukovar 1991 – Zadar
Slavija Pleternica / Krk – Cibalia
Slavija Pleternica / Krk – Vinogradar
Marsonia – Zagreb
Nehaj Senj – Šibenik
Varaždin – Međimurje
Zelina – GOŠK Dubrovnik
Kako Zagorec iz Krapine i Jadran iz Ploča te Slavija iz Pleternice i Krk imaju isti položaj na ljestvici koeficijenata tko će biti protivnik RNK Splitu odnosno Osijeku te Cibaliji odnosno Vinogradaru odlučit će ždrijeb.
Rezultati pretkola:
Bednja – Pitomača 2:0
Suhopolje – Kurilovec 2:3 nakon produžetaka
Slavija Pleternica – Segesta 1:0
Koprivnica – Sloga Mravince 1:3
Radnik Križevci – Rovinj 2:0
Zagorec Krapina – Libertas 9:0
Višnjevac – Vrapče 1:2
BSK Bijelo Brdo – Vukovar 1991 3:4 nakon 11m
Rudar – Krk 0:3
Nehaj Senj – Graničar 4:1
Primorac Biograd (n/m) – Zagora 3:1
Jadran Ploče – Bjelovar 1:0
Međimurje – Sava Strmec 5:0
Nedelišće – Sloga NG 2:4
Hrvatski dragovoljac – Varaždin 0:3
Karlovac 1919 – Marsonia 1:2