Pregled 2. kola: Pobjeda Rijeke, remi Hajduka i Soudanijeva neizliječena padavica (VIDEO)

Pregled kola HNL
N+

Dinamo – Cibalia 4:0 Kad vam je pogled na tablicu trenutno najmanji problem, onda možete misliti kakvo vam je stanje u klubu. Cibalia prolazi teške trenutke, financije su katastrofalne, igrači odlaze, a povrh svega stiže i visok poraz od Dinama. Prvi je zaprijetio Dinamo, ali Cibalijin je Pervan u 5. minuti nakon odličnog driblinga promašio loptu u stopostotnoj situaciji. U 10. minuti Bel sudi jedanaesterac za Dinamo. Padavičar je, ne biste vjerovali, opet Soudani. Kreatura koja je u veljači istoj toj Cibaliji otrgnula bodove svojim umišljenim epileptičnim ispadom u šesnaestercu očito ne planira zabiti glavu u pijesak i živjeti mirnim nojevskim životom nakon takve sramote, nego je ponavljati sve dok prolazi. Hodžićevim je udarcem s bijele točke Dinamo nezasluženo poveo. U 24. minuti dolazi do povećanja vodstva nakon što je Fernandes sam izbio pred Šubarića i pogodio suprotni kut. Cibalijini se pehovi nastavljaju: gostujući se golman u sljedećem duelu s Hodžićem ozlijedio i morao napustiti igru. U 43. minuti Gojakov centaršut pronalazi Hodžića koji zabija glavom za 3:0. U 66. minuti Stojanović u posljednji trenutak intervenira ispred Galića, a na drugoj strani Brkić brani Rrahmanijev udarac. U 70. minuti Gojak asistira Ćoriću za 4:0. Nije sporno da je Dinamo bolja momčad od Cibalije, ali ne znamo koliko još puta navijači trebaju vratiti igračima dresove da se nojevi u plavim redovima nauče sportskom odgoju. Ako već nije prekasno. https://www.youtube.com/watch?v=GzkBawm-qjM

Slaven Belupo – Lokomotiva 1:0
Početak ogleda Belupa i Lokomotive vjerojatno će se više pamtiti po pasjoj vrućini nego po ljepoti nogometa. U skromnom prvom poluvremenu nešto konkretniji su bili domaćini, ali ni Purić ni Kendeš nisu se uspjeli upisati u strijelce. Najizglednija prilika poluvremena, teško je i napisati, bilo je traljavo izbijanje Majstorovića koje je zamalo završilo u golu njegova vratara, a u nastavku je isti šok svome golmanu na drugoj strani priuštio Međimorec. U 61. minuti Ivanovski odlično reagira na ubačaj s desne strane i dovodi domaće u vodstvo, a 15-ak minuta kasnije ponavlja identičan zadnji potez, ali ovaj ga put sudac poništava zbog zaleđa. U 84. minuti opet prijeti u nastavku opasniji Belupo, ovaj put Tatar koji pogađa stativu. Ostalo je 1:0 za zaslužena prva tri boda momčadi iz Koprivnice. https://www.youtube.com/watch?v=GO3nZI7S7Cg
Rijeka – Rudeš 4:1
Matjaž Kek s gospodskom je dozom opreza ušao u najave susreta i sam susret s Rudešom. Gostujuća je momčad u prošlom kolu na Gradskom vrtu iznenađujuće uzela bod, a Rijeka osim domaćih izazova glavom već prebire i po europskim. Rudeš je počeo srčano, bez respekta, Sluga je već u 3. minuti morao spašavati opasan Havojićev udarac. U 17. minuti Gorgon u sjajnoj akciji pokušava dodati Krvžiću, ali Borevković izvrsno reagira i izbija loptu. U 25. minuti Matei krade loptu, a Gavranović dodaje Krvžiću koji je ovaj put ostao sam i zabio za vodstvo Rijeke. Prije odlaska na odmor Župarić snažno puca u Hendijin bliži kut i povisuje na 2:0. Bolje otvaranje nastavka opet je pripalo Rudešu, ali Sluga je obranio Komšićev i Havojićev udarac. U 63. minuti džoker s klupe, Aralica, uspijeva (uz pomoć Punčecova bloka) zabiti za smanjenje na 2:1. U 78. minuti Riječani prvo oduzimaju loptu gostima, a zatim Mesarić u pokušaju blokiranja Gorgonova udarca zabija autogol. Manje od deset minuta trebalo je da Gavranović naleti na Heberov odbijanac od vratnice i postavi konačnih 4:1. Rijeka zasluženo slavi, Rudeš ima svojih bljeskova, a o Kekovu nezadovoljstvu, Armadinu odlasku sa stadiona i policijskom iživljavanju će, nadamo se, riječki kolege progovoriti koji rječcu više, iz prve ruke. Da sve skupa opet ne ispadnu tovarska posla. https://www.youtube.com/watch?v=9bv8OgshrK8
Inter Zaprešić – Hajduk 2:2
Hajdukov je strateg u utakmici s Interom odlučio odmoriti nekoliko igrača, s istim mislima kao i Rijeka – treba nekako preživjeti i HNL i Europu. Domaću su si mogli zapapriti na samom početku utakmice kad je Santini efektno spasio svoj gol od udarca vlastita igrača – Mazalovića. Hajdukovci su odlično izgledali na terenu, nizao se napad za napadom, Vlašić je pripremio stopostotnu šansu za Pešića, ali raspoloženi je Santini bio na visini zadatka. U 14. minuti Vlašić opet radi nered na krilu, a lopta ovaj put dolazi do Savvasa koji zabija svoj prvijenac za vodstvo bijelih. U 21. minuti već je 2:0 – izvrsni Vlašić ovaj je put i začetnik akcije i strijelac. Do kraja poluvremena Hajduk je mogao (i morao) zabiti barem još jedan pogodak, a najopasniji su bili pokušaji Ohandze i Radoševića. Nastavak nije slutio na potpuni preokret, jer u prvoj je akciji Fomitschow pogodio vratnicu. Isti igrač u 60. s crte skida Puljićev pokušaj, a iz tog kornera Šarić zabija glavom za smanjenje Hajdukova vodstva. U 64. minuti Juranovićeva loša povratna lopta završava kao asistencija za Puljića i za neočekivano izjednačenje. Hajduk se pokušava vratiti u život, ali Pešićev udarac izbliza u 70. minuti brani Santini. Da muke po bijelima budu još strašnije, u 83. je minuti nakon greške FomitcshowaBlažević sam izbio pred Stipicu, ali Hajdukov je golman poštedio svoju momčad još većeg šoka i sačuvao rezultat 2:2. https://www.youtube.com/watch?v=VvSC63igwug&t
Istra 1961 – Osijek 1:1
Osijek je u svom drugom ligaškom okršaju izborio samo bod, ovaj put protiv Istre. Jedan od razloga leži u povećem broju prvotimaca koji se čuvaju za europske utakmice. Istrin je centarfor Matyazh već u 2. minuti sam izbio pred Malenicu, ali i izišao kao gubitnik iz tog okršaja. U 27. minuti Istra vodi nakon razdoblja konkretnije igre i akcije MilošMatyazhMaksimović, a ostale je pokušaje Osijekov golman dobro otklanjao od svojih vrata. Gosti su pokušavali iz slobodnjaka preko Lope, ali bez većeg uspjeha. U 83. minuti Bočkaj izvodi slobodan udarac iz velike daljine, a lopta vrataru Ivušiću neshvatljivo prolazi kroz noge i završava u mreži. Tim je bizarno nesretnim potezom Istra prosula dva boda.   https://www.youtube.com/watch?v=l-K8VodEnU0 Igrač kola: Mario Gavranović (Rijeka) Glupost kola: El Arbi Hillel Soudani (Dinamo)