Preminuo legendarni njemački nogometaš Franz Beckenbauer

Legendarni njemački nogometaš Franz Beckenbauer preminuo je u nedjelju u 78. godini života, potvrdila je za agenciju DPA njegova obitelj. U nogometnoj povijesti ostat će upamćen kao jedna od tri osobe koja je Svjetsko prvenstvo osvojila kao igrač i izbornik. Druge dvije su nedavno preminuli Mario Zagallo te Didier Deschamps.

Beckenbauer je u dresu Zapadne Njemačke upisao 104 nastupa te je 1974. godine osvojio Svjetsko prvenstvo, a isto mu je pošlo za rukom i 16 godina kasnije kao treneru. Nosio je nadimak “Kaiser” odnosno car.

Bio je i igračka legenda Bayern Munchena s kojim je sedamdesetih godina prošlog stoljeća osvojio tri uzastopna europska kupa te četiri titule prvaka Njemačke. Kao trener je pak bavarskog giganta doveo do naslova prvaka te pobjednika UEFA kupa.