PRIVREMENO NA VRHU Dinamo golom Kulenovića svladao Lokomotivu

Screenshot: MAX Sport

Pogotkom Sandra Kulenovića nakon sat vremena igre Dinamo je u 31. kolu SuperSport HNL-a u Kranjčevićevoj slavio protiv Lokomotive. Modri su tako 21. pobjedom u sezoni barem privremeno preuzeli vrh ljestvice od Rijeke koja će večeras sučeliti snage s Goricom.

Izabranici Sergeja Jakirovića su sedmom uzastopnom ligaškom pobjedom prvi put ove sezone postali lider HNL-a, a momčad Silvija Čabraje je sedmim porazom u borbi za europsku poziciju s bodom zaostatka ostala iza Osijeka. U idućem kolu za tjedan dana Dinamo će gostovati kod Varaždina dok će Lokomotiva u Kranjčevićevoj dočekati drugog predendenta za naslov, Rijeku.

Prvo uzbudljiviju situaciju na utakmici bilježimo u 12. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera s desetak metara pucao Petković poslavši loptu pored bliže stative.

U 19. minuti Sučić je uposlio Kulenovića koji je iskosa snažno plasirao loptu iznad grede. Tri minute kasnije isti igrač je s desne strane odlično pronašao Vidovića čiji prizemni udarac s osam metara iskosa pogađa stativu.

Nakon povratnog dodavanja Theophilea u 24. minuti Nevistiću je lopta zamalo pobjegla u gol, ali čuvar mreže gostiju je navrijeme uspio spasiti stvar.

Petković je u 35. minuti proigrao Kulenovića, no pravovremenim uklizavanjem je obećavajući napad Modrih zaustavio Bubanja. Dvije minute kasnije Špikić i Sučić su dobro kombinirali po desnoj strani nakon čega je potonji povratnim dodavanjem uposlio Baturinu koji je s desetak metara šutirao iznad gola.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela je s dvadesetak metara pucao Mudražija, a Nevistić je s lakoćom zaustavio loptu.

Na samom startu drugog poluvremena Dinamo je imao šansu doći u vodstvo. Kaneko je s desne strane uposlio usamljenog Baturinu koji je s vrha peterca loše pucao glavom poslavši loptu iznad prečke. Petković je potom u 48. minuti dugim dodavanjem pronašao Kulenovića čiji udarac sa ruba šesnaesterca je imao isti učinak.

Dobru akciju Dinamo je odigrao i u 52. minuti kada je Kaneko ubacio za Vidovića koji je vratio loptu za Baturinu čiji pokušaj glavom s vrha peterca brani Čavlina. Nedugo potom je Kulenović pred golom pronašao Sučića koji se nije dobro snašao tako da je vratar Lokomotive uhvatio loptu.

Nakon sat vremena igre Modri su došli u vodstvo. Baturina je poslije olako dosuđenog prekršaja Smakaja nad Ademijem ubacio iz slobodnog udarca, a Bernauer je s druge stative spustio loptu za Kulenovića koji je sa šest metara iz voleja matirao Čavlinu. Bivši napadač Lokomotive je tako upisao šest gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

Najbolju šansu domaćin je imao u 74. minuti. Nakon dobre akcije Canjuga je dodao za Goričana koji je bio u situaciji 1 na 1 s Nevistićem, ali ofenzivac Lokomotive nije uspio zabiti udarcem s osam metara.

Dvije minute kasnije u prilici je i Bartolec, no golman Dinama je i ovaj put na razini te je zaustavio njegov prizemni udarac sa sedam metara iskosa nakon čega je Theophile otklonio opasnost.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja iz auta lopta je skakutala šesnaestercom Modrih, no domaćin nije uspio uputiti udarac tako da je Dinamo sačuvao stečenu prednost.

Kolo se nastavlja od 19:30 kada se na Rujevici susreću Rijeka i Gorica dok će biti zaključeno sutra dvobojem Rudeša i Varaždina.

U sklopu 31. dionice SuperSport HNL-a od 17 sati se u Ulici pjesnika sastaju Lokomotiva i Dinamo. U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom srazu odigranom u Kranjčevićevoj nije bilo pobjednika (2:2) dok je u Maksimiru svatko upisao po jednu pobjedu (2:1 i 0:3).

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Kalaicu i Čopa dok su gosti bez Perkovića, Pierrea, Perića, Stojkovića, Kačavende i Moharramija.

Bek Lokomotive Marin Leovac je u najavi istaknuo: “Sudeći na temelju prošle tri međusobne utakmice, izgleda da im baš i ne ležimo. Ne vjerujem da su nas Dinamovi nogometaši prije tih utakmica podcijenili, više sam dojma da je naša dobra igra najviše utjecala na zbivanja na terenu i na rezultate. Stvarno smo dobro izgledali, pogotovo u siječnju na Maksimiru. Tada nam se baš sve poklopilo, malo nas je i sreća pomazila, ali nadigrali smo Plave i zasluženo pobijedili. Nadam se još jednoj dobroj utakmici u nedjelju, zacijelo će opet biti neizvjesno i uzbudljivo, gledatelji će uživati u atraktivnom nogometu jakoga ritma.”

Njegov kolega na klupi Dinama Sergej Jakirović je poručio: “Lokomotiva cijelu sezonu igra dobro, mlada je i poletna momčad, rasterećena u smislu nekih očekivanja. Zapravo, oni su sami sebi nametnuli pritisak jer su došli u borbu za četvrto mjesto. Pokazali su da protiv svakog suparnika igraju samouvjereno, bez prevelikog respekta, što je pohvalno. Mladi su, žele se dokazati i s te nas strane očekuje neizvjesna, zahtjevna utakmica. Važno je da mi budemo na jako visokoj razini, da nastavimo s ovom dobrom formom i da je još više podignemo ako je moguće, da smanjimo neke nedostatke. Dakako, svjesni smo i da suparnik ima svoju kvalitetu, da i on naporno trenira i da nam može napraviti probleme.”

Glavni sudac utakmice Osječanin Dario Bel kojem će asistirati Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Ivan Starčević (Bjelovar). Delegat susreta je Jurica Mihalj (Velika Mlaka), kontrolor suđenja Domagoj Vučkov (Rijeka), a časnik za sigurnost Marko Svilić.