Prva HNL juniora: Hajduk opet lider prvenstva (VIDEO)

Odigrani su dvoboji 21. kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuto je 29 pogodaka, prosječno 4,14 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Varaždina, Dugopolja, Sesveta, Dinama i Rijeke protiv Rudeša, Osijeka, Slaven Belupa, Intera odnosno Lokomotive.

Varaždin je na igralištu SC Rudeš pobijedio Rudeš 1:0. Bodove Varaždincima donio je Antonio Dedić u 70. minuti. Rudešani su u četvrtoj uzastopnoj utakmici ostali bez pobjede. Matematički još nisu osigurali ostanak u društvu najboljih, ali su blizu tome jer bodovna razlika ispred praktički otpisanog Zagreba je ogromnih 14 bodova. Za potvrdu toga Rudešu treba najmanje bod kod Istre 1961 u Puli. U slučaju poraza, odgovarao bi mu remi ili poraz Zagreba protiv Rijeke u Veslačkoj ulici.

Dugopolje je na igralištu Hrvatskih vitezova pobijedilo Osijek 1:0. Do 89. minute mreže su mirovale te se činilo kako će susret završiti bez pogodaka i podjelom bodova, a onda se ukazao Roko Kurtović te postigao pogodak za tri boda i ostanak Dugopoljaca u elitnom razredu. Igrači trenera Marija Smodlake prekinuli su dva negativna niza: Devet uzastopnih utakmica bez pobjede i dva poraza zaredom.

Sesvete su na igralištu s umjetnom travom Gradskog stadiona Ivan Kušek Apaš u Koprivnici pobijedile Slaven Belupo 4:3. To je bio sraz s dva preokreta. Sesvećani su bili ti koji su prvi poveli. Zatim su Koprivničani okrenuli na 3:1, ali gosti su požrtvovnom igrom osvojili bodove. Velike zasluge za to imaju Fran Bosnar i Zvonimir Škegro, koji su postigli dva pogotka. Momčad Marina Baruna prekinula je niz od devet uzastopnih susreta bez pobjede. Kod Koprivničana, koji su prekinuli niz od tri pobjede zaredom, dva pogotka postigao je Mihael Mlinarić, a jedan pogodak dodao je Fran Kožarić.

Dinamo je u Zaprešiću pobijedio Inter 3:2. Zaprešićani su imali prednost od 2:0 i bili blizu iznenađenja, ali Modri su pokazali kvalitetu kada je trebalo i pobjedom ostali u igri za obranu naslova prvaka. U 17. minuti Kristijan Pleić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 62. minuti Petar Tomek povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. Dvije minute kasnije Dino Kapitanović je iz kaznenog udarca smanjio prednost Intera na 2:1. U 74. minuti Tin Hrvoj izjednačio je rezultat na 2:2. Pobjedu gostima donio je Dominik Rešetar u 87. minuti pogotkom za konačnih 2:3.

Rijeka je na Rujevici pobijedila Lokomotivu 3:1. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Filip Zrilić doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. U 77. minuti Ivan Smolčić povećao je prednost Rijeke na 2:0. Osam minuta poslije Denis Bušnja je s bijele točke zabio za 3:0. Konačnih 3:1 postavio je Luka Viduka u samoj završnici utakmice iz jedanaesterca.

Rezultati 21. kola Prve HNL juniora:

Rudeš – Varaždin 0:1 (Dedić 70)

Dugopolje – Osijek 1:0 (Kurtović 89)

Slaven Belupo – Sesvete 3:4 (Mlinarić 19, 41, Kožarić 51/Bosnar 14, 90, Škegro 71, 83)

Hajduk – Istra 1961 6:2 (Šarić 23 – 11m, Tolaj 32, 41, Buble 36, Brnić 64, Jenjić 74 – 11m/Dujmović 9, Perić-Komšić 30)

Inter Zaprešić – Dinamo 2:3 (Pleić 17, Tomek 62/Kapitanović 64 – 11m, Hrvoj 74, Rešetar 87)

Hrvatski dragovoljac – Zagreb 3:0 (Šoljić 16, Benić 24, Roček 44)

Rijeka – Lokomotiva 3:1 (Zrilić 45+1, Smolčić 77, Bušnja 85 – 11m/Viduka 90+2 – 11m)