Prve pobjede Klanjca i Matije Gupca; Jedinstvo teškom pobjedom kod Đalskog zadržalo priključak za Ivančicom

U suradnji sa Zagorska nogometna liga donosimo vam pregled događanja u 1. i 2. ŽNL Krapinsko-zagorske županije.

U šestom kolu 1. Županijske nogometne lige ovaj smo vikend svjedočili odličnim utakmicama na kojima je u čak 5 susreta pobjednika odlučivao samo jedan pogodak. Zanimljivost je da je, od sedam odigranih susreta, samo jedan klub ostvario domaću pobjedu, u svih preostalih 6 susreta gosti su se slavljenički vraćali kući.

Kolo iznenađenja

Upravo zbog toga ovo kolo možemo nazvati i „kolo iznenađenja“. U Novom Golubovcu nam se igrao derbi kola. Domaćin Golubovec je dočekao Oroslavje iz istoimenog grada. Već u ranoj fazi utakmice, domaćin je poveo preko, ove sezone sjajnog, Darija Bobeka. Vodstvo domaćina kao da je probudilo goste koji su napokon počeli igrati i do 30. minute iz dva opravdano dosuđena kaznena udarca preokrenuli rezultat na 1:2. Strijelac oba pogotka bio je kapetan Oroslavja, Leo Tuđa.

U nastavku utakmice nervoza je rasla, domaćin je tražio pobjedu i nastavak borbe za vrh tablice, no gosti su požrtvovnom igrom odbili  „ispustiti pobjedu iz ruku“, te odnijeli velika tri boda.

Rudarski derbi pripao gostima

U drugom derbiju između Rudara-Dubrave Zabočke i Rudara-Mihovljana imali smo priliku vidjeti vrlo sadržajnu utakmicu, u kojoj je prevladavalo tipično niželigaško ponašanje. Već u 8. minuti domaćini preko Miljenka Gradečkog dolazi u prednost od 1:0. Samo 19 minuta kasnije, gosti preokreću rezultat, u 18. minuti Kovačić Marijan poravnava rezultata, da bi Ivan Risek u 27.’ zabio pogodak za 1:2. Domaćinu nadu vraća Dominik Cujzek svojim pogotkom u 42. minuti za 2:2, da bi pred sam kraj poluvremena domaći vratar, Nikola Hercigonja, doveo momčad u probleme nakon što je izvan kaznenog prostora srušio suparničkog igrača, zbog čega mu je sudac opravdano pokazao put u svlačionicu. Uz to isključenje, u prvom poluvremenu smo imali još 4 opomene što dovoljno govori o nervozi koja je vladala na terenu i izvan njega. Početkom drugog poluvremena, Rudar iz Mihovljana vrlo brzo koristi igrača više i dolazi u ponovnu prednost preko Krunoslava Cerovečkog, koji u 52. minuti postiže pogodak za konačnih 2:3. Do kraja utakmice gosti su također ostali s igračem manje, dok se rezultat nije mijenjao.

Tondach bez problema kod Radoboja

U trećem dobrom susretu ove nedjelje igrali su Radoboj kao domaćin, te vodeći Tondach kao gost. Očekivali smo jednu jako tvrdu i dobru utakmicu u kojoj je kao blagi favorit slovio Radoboj, ponajviše zbog prednosti domaćeg terena i prošlogodišnjeg iskustva igranja u 4. HNL. Očekivanja su nam i ovaj put propala zahvaljujući ekipama koje su uz jako malo udarca u okvir završile ovaj susret, no mreže ipak nisu ostale netaknute. Za to su se pobrinuli gosti koji su preko Danijela Merkaša u 36., i Gorana Jakovića u 64. minuti stigli do nova tri boda i osigurali ostanak na vrhu ljestvice 1. ŽNL.

Straža lako protiv Oštrca iz Zlatara

Dobru utakmicu smo očekivali i u Humu na Sutli, gdje je Straža kao domaćin ugostila Oštrc iz Zlatara. Straža je u ovoj utakmici bila jednostavno prejaka za Oštrc, koji nije uspio stvoriti ništa konkretno sve do posljednjih nekoliko minuta. Straža je već u 15. minuti preko Darija Špoljara došla u vodstvo, da bi Karlo Leško sa svoja dva pogotka (41.’ i 63.’) povećao vodstvo na 3:0. Oštrc je do kraja susreta preko Franka Borovčaka uspio smanjiti vodstvo Straže na 3:1. U konačnici je to bila jednosmjerna utakmica u kojoj smo mogli vidjeti tri predivna pogotka mladih zagorskih igrača.

Nikola Jakopec ponovno donio pobjedu Inkopu

Inkop iz Poznanovca je ovo kolo igrao u Mariji Bistrici kod Mladosti koja je krenula u susret s 11. mjesta na ljestvici, sa samo 4 osvojena boda. Inkop je već u 13. minuti pogotkom Josipa Moštaka pokazao da je favorit u ovoj utakmici. Samo 7 minuta kasnije Mladost preko Mihaela Belka dolazi do izjednačenja, koje je dodatno motiviralo goste. Deset minuta poslije, najbolji strijelac lige, Nikola Jakopec iz kaznenog udarca dovodi Inkop u rezultatsku prednost od 1:2. U 61. minuti isti igrač povećava rezultat na 1:3, da bi pet minuta kasnije Čukman Matija za domaću ekipu smanjio rezultat na konačnih 2:3. Tom pobjedom se Inkop popeo na drugo mjesto s 13 bodova na kontu, tri manje od vodećeg Tondacha.

Klanjec i Matija Gubec do prve ovosezonske pobjede

Iznenađenje su nam pripremili igrači Klanjca i Matije Gupca koji su ovo kolo stigli do prve pobjede. Klanjec je u gostima kod Stubice slavio 1:2, dok je Matija Gubec uz pomoć Vidovića, Polovanca i Jakirovića stigao do prve pobjede od 2:3 i prvih bodova u Velikom Trgovišću.

2. ŽNL: Jedinstvo slavilo Đalskog u Gubaševu, golijade Omladinca i Ivančice

U petom kolu 2. Županijske lige derbi kola nam se igrao u Gubaševu. Uvijek neugodan i grub domaćin Đalski je dočekao Jedinstvo, konkurenta za povratak u 1. ŽNL. Jedinstvo je u prošlom kolu kod kuće izgubilo od Toplica 0:1, te bi im eventualni poraz u ovom susretu stvorio jako velike probleme, pa čak možda i tolike da bi se vodeća Ivančica popela na nedohvatljivih šest bodova razlike. Svjesni mogućeg problema, igrači Jedinstva su u utakmicu krenuli samo s jednim ciljem – pobjedom. To su pokazali već u 5. minuti kada preko Marka Severa dolaze do prednosti od 0:1. U 18. minuti Lončar Dražen povećava prednost gostiju na 0:2, da bi u 38. minuti Matija Dragčević iz kaznenog udarca zabio za 0:3. Činilo se tada da će utakmica otići u jednom smjeru i da će Jedinstvo golijadom „razbiti“ domaćina. No Đalski se u zadnjoj minuti prvog poluvremena polako vraća u utakmicu, Marko Špoljar je odlučio izvesti slobodni udarac s otprilike 40 metara kojeg je poslao ravno prema golu, te zabio gol zahvaljujući lošoj reakciji gostujućeg vratara za 1:3. To je probudilo domaćine i već u 4. minuti drugog poluvremena Hrvoje Hanžić postiže pogodak za 2:3. Utakmica postaje sve čvršća, domaćin sve agresivniji i grublji, a gost nikako da pronađe put do mreže. Nakon neuspjelih akcija, Đalski je stvorio mnogo opasnosti gostima iz kontri i polukontri koje nisu uspjeli realizirati. Zahvaljujući promašajima i obranama vrata s jedne i druge strane, mreže su do kraja susreta ostale netaknute te je Jedinstvo odnijelo kući tri vrlo teško osvojena boda.

Pregrada je svoju derbi utakmicu igrala u petak protiv Mladost iz Belca (zbog manifestacije „Berba grojzdja“) u kojoj je lakoćom došla do pobjede od 4:2.

Sloga je kod kuće izgubila od Omladinca 0:5, Toplice su slavile na domaćem terenu 3:2 protiv posljednjeg Desinića, dok je vodeća Ivančica pobijedila u gostima Milengrad 2005 rezultatom 1:5.

Najava sljedećih kola:

Sljedeći vikend u 1. ŽNL nas očekuje derbi susret u Bedekovčini između vodećeg Tondacha i Golubovca. U Zlataru se sastaju Oštrc i Radoboj, obje ekipe koje će nakon poraza iz prošlog kola tražiti pobjedu iskupljenja. U Oroslavju se igra lokalni derbi između Oroslavja i Stubice u kojem je Oroslavje favorit. Inkop dočekuje kod kuće Stražu, a mi jedva čekamo vidjeti čiji će vrlo talentirani mladići odnijeti pobjedu u ovom srazu.

U 2. ŽNL Jedinstvo već treće kolo zaredom igra derbi kola. Ovaj put kod kuće igraju protiv, također bivšeg prvoligaša, Pregrade. Utakmica u kojoj Jedinstvo ulazi kao favorit, no vidjet ćemo hoće li im vremenski uvjeti ići na ruku i hoće li uspjeti iskoristiti prednost domaćeg terena. Ivančica je u gostima kod Omladinca, koji na svom terenu može uzeti bodove bilo kojoj, pa i vodećoj momčadi.