Prvijenac Lovrića, Osijek uvjerljivim izdanjem na Šubićevcu svladao Šibenik i zadržao bodovni egal s Dinamom (VIDEO)

U posljednjem dvoboju programa 28. kola HT Prve lige Osijek je na Šubićevcu rezultatom 0-3 (0-0) svladao Šibenik i tako šesnaestom ligaškom pobjedom u sezoni stigao do 57 bodova na kontu koliko (uz utakmicu manje) ima i vodeći Dinamo.

Četvrto slavlje nad ‘Narančastima’ u ovoj sezoni Osijeku su donijeli Kristijan Lovrić prvijencem u dresu ‘Bijelo-Plavih’, Antonio Marin augotolom u 70., te Mihret Topčagić koji je danas odličnog Lovru Rogića matirao u 78. minuti igre.

Uvodno smo gledali vrlo siromašan nogomet, kratko posjedom dominantne domaćine, a zatim gotovo potpuno u istom segmentu dominantne goste. Tek u 22. minuti svjedočimo konkretnom (i odmah velikom) uzbuđenju pred vratarima.

Na ubačaj Grgića s desne strane napada u sredini je Mierez uspio doći do lopte i glavom s jedanaest metara pucati od travnjaka u prvi kut, ali odličnom intervencijom iskazao se Rogić. Nekoliko trenutaka poslije ponovno Grgić ubacuje, a u sredini nakon greške Bilića Kleinheisler dolazi do prostora za udarac na desnom rubu peterca, no Mađar je raspalio snažno i neprecizno preko okvira vrata.

Uskoro se ‘konačno ukazao’ i Šibenik u igri prema naprijed. U dvije situacije našao se Marin koji je u 25. minuti na ubačaj Kvesića imao veliku priliku za pogodak, ali pored ‘uspavanog’ Cheberka glavom je sa šest metara nečuvan loptu poslao pristojno pored desne vratnice. Pobjegao je minutu poslije Marin po lijevoj strani napada i gađao suprotni kut iz teške situacije, ali taj rasplet događaja prekinut je bio zbog označenog zaleđa.

Nešto otvorenije se igralo u ovom razdoblju pa smo tako u 31. minuti vidjeli fantastičan dalekometni pokušaj Nejašmića koji je desno iskosa s osamanest metara gađao suprotni gornji kut, odličnom se paradom drugi put na susretu iskazao Rogić.

Osjetniji pritisak ‘Bijelo-Plavih’ nastavio se dalje. U 36. minuti se iz daljine neprecizno okušao i Leovac, a domaći vratar mirno obranio, dok je minutu poslije nakon akcije na desnoj strani napada odlično izigrana obrana ‘Narančastih’, u završnici Mierez ostavlja za Kleinheislera, a on udarcem s osam metara pogađa vratnicu!

U 38. minuti ponovno Kleinheisler prijeti, ali Rogić mu je krajnjim naporom u korner uspio odbiti u korner udarac poslije kojeg je lopta išla u sami donji desni kut.

Do kraja poluvremena, pet minuta sudačke nadoknade, se odnos snaga na terenu nije mijenjao, ali dominantni gosti nisu uspijeli još koji put testirati vrlo raspoloženog Rogića.

Nešto ravnopravnije izgledala je momčad Dejana Računice na otvaranju drugog dijela, ali prvi su zaprijetili gosti i to preko Lovrića koji se u 52. minuti ‘iz svoje pozicije’ odlučio na udarac, no nepreciznim pokušajem poslao je loptu pristojno iznad okvira vrata.

Do zasluženog vodstva ‘Bijelo-Plavi’ su stigli u 54. minuti kada je Nejašmić preciznim prebacivanjem lijevo u prostor izbacio Leovca koji povratnom loptom pronalazi Lovrića u sredini na petnaest metara, a on spretnim preciznim udarcem iz prve pogađa donji desni kut za 0-1 i svoj prvijenac u dresu slavonskog prvoligaša, ukupno osmi ligaški pogodak u sezoni.

Veliku priliku Osijek je imao u 62. minuti kada je Caktaš kvalitetnom loptom iza leđa posljednje linije domaćina izbacio Miereza u jedan na jedan s istrčalim Rogićem koji ipak uz manje probleme uspješno dolazi do posjeda.

Bez Leovca za okršaj s Hajdukom u sljedećem kolu gosti su ostali u 63. minuti kada je zbog povlačenja Marina zaradio opomenu, treću akumuliranu.

Bjelica se na prve promjene odlučio u 66. minuti, umjesto Miereza i Kleinheislera na teren su istrčali Fiolić i Topčagić.

Nova uzbuđenja ispred Rogića uslijedila su u 70. minuti kada je Cheberkov udarac glavom nakon ubačaja iz kuta fantastičnom reakcijom ‘ispod grede iščupao’ domaći vratar, a u nastavku je pokušaj Škorića pravovremeno blokiran.

Iz ovog pritiska gosti su stigli do povećanja prednosti. Ubačaj iz kuta izveo je Lovrić, Škorić s prve vratnice glavom proslijedio desno gdje od Marina lopta završava u mreži za 0-2 Osijeka.

‘Rogićeve’ muke nastavile su se i u 73. minuti kada je ponovno Lovrić prijetio, ovaj put s lijeve strane napada u bliži kut, ali uz pomoć vratnice 26-godišnji vratar je i taj pokušaj odbio u korner.

Svojim trećim ligaškim pogotkom u sezoni Topčagić je na ubacivanje Grgića u 78. minuti svoju momčad odveo na tri pogotka prednosti. Dominantno je 33-godišnjak dobio duel s Kloppom i glavom s ruba peterca trzajem poslao loptu u bliži kut.

Svega četiri minute poslije Topčagić je nakon još jednog probijanja lijeve strane domaće obrane na dodavanje Bohara s dva metra zatresao mrežu, ali nakon kraće VAR provjere pogodak nije priznat zbog zaleđa Žapera u začetku akcije.

Do kraja susreta, tri minute sudačke nadoknade, Osijek je i dalje tražio pogodak, ali Fiolić i Leovac iz dobrih se situacija nisu uspijeli upisati u strijelce.

Slijedi nam pauza zbog reprezentativnih obveza, a nakon iste u sljedećem kolu Šibenik doma dočekuje Goricu koja je u ovom kolu svladala Rijeku (1-0), dok će Osijek u Gradskom vrtu dočekati Hajduk koji je u ovom kolu uvjerljivo slavio nad Lokomotivom (4-0).

Istra 1961 – Rijeka (19:05)
  2. travnja, Dinamo – Hrvatski dragovoljac (17:00)
    Osijek – Hajduk (19:30)
  3. travnja, Lokomotiva – Slaven Belupo (18:00)

U posljednjem susretu 28. kola HT Prve lige od 17:05 na Šubićevcu počinje sraz Šibenika i Osijeka. U njihova tri prethodna ovosezonska međusobna dvoboja bolji su bili Bijelo-plavi koji su u Gradskom vrtu slavili s 3:0 i 3:1, a u Šibeniku s 0:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na suspendirane Jakoliša i Bačelića Grgića, kartonirane Perića i Delića te nespremnog Burguija dok su gosti zbog ozljeda bez Bartoleca, Miloša, Ercega i Mancea, a Lončar odrađuje kartone.

Strateg Narančastih Dean Računica je uoči utakmice za SD rekao: “Mogu samo kazati da nemam nikakvih zamjerki na rad i zalaganje svojih igrača u ovih desetak dana otkako sam u klubu. Ali, i iz svog igračkog iskustva znam kako je trening jedno, a utakmica nešto sasvim drugo. Osijek je jedan od glavnih konkurenata za naslov prvaka, međutim i oni su u zadnje vrijeme imali nekoliko rezultata koje nisu priželjkivali kako u prvenstvu, tako i u Kupu. Oni dolaze u Šibenik maksimalno ‘napaljeni’ sa željom da osvoje tri boda. S druge strane, ja se nadam kako ćemo im biti tvrd orah, da ćemo biti koncentrirani svih 90 minuta i da ćemo u konačnici ostvariti pozitivan rezultat.”

Njegov kolega na klupi Osijeka Nenad Bjelica je izjavio: “Otkad sam došao smo pod rezultatskim pritiskom kojeg sami sebi pravimo, želimo pobijediti u svakoj utakmici pa je tako i u nedjelju, zato se sada želimo fokusirati na Šibenik. Svaka utakmica će biti vrlo važna, ali priprema je bila dobra, dečki su dobro radili. Pritisak? Prvog dana kada sam došao stavio sam si pritisak da se želimo boriti za najviše ciljeve. Sretni smo što je tako, što smo u borbi i što devet kola prije kraja imamo realne izglede za naslov.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Alen Jakšić (Solin) i Marino Majstorović (Split) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Luka Pajić (Rijeka). Delegat susreta je Zoran Pandža (Vinkovci), suce će kontrolirati Vlado Svilokos (Sisak), a za sigurnost je ispred Saveza zadužen Marko Svilić.