Prvijencem Ljubičića Hajduk slavio protiv Šibenika (VIDEO)

Hajduk je prvijencem Marina Ljubičića u 26. kolu HT Prve lige na Poljudu slavio protiv Šibenika. Mladom napadaču bio je to prvi nastup u najvišem rangu hrvatskog nogometa kojeg je obilježio na najbolji mogući način.

S nova tri boda Bili su se na prvenstvenoj ljestvici bodovno poravnali s Rijekom na četvrtom mjestu ljestvice s tim što su odigrali utakmicu manje. Šibenik je pak nastavio svoju rezultatsku krizu pa sad za pobjedu ne zna već šest prvenstvenih kola u nizu.

Trener Hajduka Paolo Tramezzani je prvi put priliku u Prvoj HNL dao junioru Stipi Biuku koji je bio u početnoj postavi dok se na golu Narančastih umjesto Nediljka Labrovića kojem istječe ugovor i koji bi prema pisanju medija na koncu sezone trebao preseliti u Rijeku našao Lovre Rogić.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvu koliko toliko vrijednu spomena situaciju vidjeli smo u 12. minuti kada se mladi Biuk driblingom oslobodio Mese te je neprecizno i mlako pucao s 20-ak metara. Minutu kasnije s istim učinkom uzvratio je na drugoj strani travnjaka Jurić.

U 20. minuti Jurić je ostavio loptu za Teklića koji je snažno pucao s 18 metara, ali lopta prolazi malo pokraj vratnice.

Tri minute kasnije Livaja bježi obrani Narančastih i potom povratnom loptom upošljava Jurića čiji udarac iz dobre pozicije u korner odbija Rogić. Pomoćni sudac Modrić je nakon toga podigao zastavicu označavajući da je napadač domaćih bio u zaleđu iako je snimka sugerirala da nije bio u pravu.

Šibenik je uzvratio u 26. minuti kada je s ruba kaznenog prostora iskosa snažno nakon asistencije Bulata pucao Kvesić, a Kalinić brani njegov pokušaj.

U 33. minuti Teklić je okomitom loptom pokušao asistirati Livaji, ali napadač Bilih nije uspio primiti loptu koja bi ga izbacila u situaciju 1 na 1 s Rogićem.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su gosti kada je s ruba kaznenog prostora pucao Ćurić čiji je udarac blokirao Fossati.

Čolina je u 56. minuti ubacio iz kornera, a glavom je pucao Simić nakon čega lopta u kaznenom prostoru u ruku pogađa Pajića, no sudac Čuljak nije smatrao da se radi o kažnjivom prekršaju. Istog stava bio je i VAR koji ga nije pozvao na pregled snimke.

U 61. minuti Teklić ne pronalazi okvir gola iz slobodnog udarca s oko 25 metara. Odmah nakon toga u igru je umjesto njega ušao još jedan junior Marin Ljubičić kojem je ovo također bio debi u Prvoj HNL.

Livaja se u 68. minuti odlučio za udarac sa skoro 30 metara udaljenosti koji je završio pored gola Šibenika.

Hajduk do vodstva dolazi u 72. minuti kada se na desnoj strani napada Vušković oslobodio svog čuvara, a onda je lijevom nogom ubacio za Ljubičića koji s osam metara trzajem glavom matira Rogića. Mladom napadaču Bilih bio je to prvijenac u seniorskom nogometu.

Šibenik je u 77. minuti ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zbog prekršaja na Vuškoviću dobio Alimi.

Nakon pogreške Mujakića u 82. minuti Sahiti je pokušao uposliti Bailonea, no Kalinić na vrijeme izlazi s vrata i kupi loptu.

Todorović je u 84. minuti na drugoj stativi ubačajem pronašao Čolinu, no njegov udarac od bloka završava u korneru iz kojeg domaći nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti.

Dobru priliku u 89. minuti imao je Livaja nakon što ga je u kontri uposlio Atanasov, no njegov udarac s desetak metara iskosa brani Rogić.

Šibenik je do izjednačenja mogao doći u 90. minuti kada je Martin na drugoj stativi ubacio za Bailone, no on ne pogađa okvir gola. U nastavku akcije Todorović nakon duela sa Sahitijem u padu rukom igra s loptom, no sudac Čuljak nije smatrao da se radi o kaznenom udarcu ili prekršaju za Hajduk, a takvog stava bio je i VAR koji ga nije pozvao na pregled snimke.

U drugoj minuti sudačke nadoknade u listu strijelaca se mogao upisati Livaja, no njegov udarac iskosa završava u bloku, a potom odbijenu loptu čisti Schildenfeld.

Kolo se se zaključiti u nedjelju kad je Rijeka od 15 sati domaćin Varaždinu dok će Gorica od 17:30 gostovati kod Dinama.

U sklopu 26. kola HT Prve lige snage će od 17:05 na Poljudu u dalmatinskom ogledu odmjeriti Hajduk i Šibenik. Njihova dva prethodna međusobna ovosezonska sraza pripala su gostima. Prvo su Narančasti u Splitu pobijedili s 0:1, a potom su Bili istim rezultatom slavili na Šubićevcu.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Umuta Nayira, Kačaniklića i Diamantakosa koji su ozlijeđeni, a gosti su iz istog razloga bez Pandže i Mine.

Trener Hajduka Paolo Tramezzani je u najavi dvoboja izjavio: “Naravno da su za mene rezultati važni. Igramo za pobjedu, želimo osvojiti tri boda, žrtvujemo se na treninzima, pripremamo za utakmice i želja igrača usmjerena je na te ciljeve. Ovi momci su osim utakmice s Lokomotivom, u svim ostalima dali sve od sebe tražeći pobjedu u svakom susretu. Čeka nas jedna teška utakmica u kojoj ćemo tražiti put do pobjede jer smo se u prvenstvu dobro držali, u pozitivnom smo nizu i popravljamo se na tablici gledajući tko je ispred nas.”

Strateg gostiju Krunoslav Rendulić je rekao: “Treba se maksimalno fokusirati na Hajduk i pokušati pobijediti, zašto ne? Poznata je moja filozofija – protiv svakoga i svugdje na pobjedu. A da znamo pobjeđivati na Poljudu pokazali smo jesenas.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba kojem će pomagati Jerko Crnčić (Vrbovec), Ivica Modrić (Zagreb) i Marko Matoc (Zaprešić) dok će u VAR sobi biti Ivan Vučković i Igor Krmar iz Zagreba. Delegat susreta je Lino Roša (Vodnjan), a suce će kontrolirati Vlado Svilokos (Sisak).