Radošević obranio kazneni udarac Suku i donio Varaždinu bod kod Gorice

Nakon više od dva mjeseca stanke zaostalim susretom 17. kola između Gorice i Varaždina koji je na koncu završio bez pogodaka vratio se SuperSport HNL. U borbenoj i dinamičnoj utakmici bliže pobjedi su bili domaćini koji su u 90. minuti propustili realizirati kazneni udarac kada je Radošević odlično obranio pokušaj Suka.

Posljednjoplasirana Gorica tako pod vodstvom novog trenera Željka Sopića ponovno nije došla do tri boda. U aktualnoj sezoni to im je uspjelo samo jednom i to 13. kolovoza prošle godine kada su na domaćem terenu u sklopu 5. kola svladali Lokomotivu.

Prvi udarac zabilježen je u 2. minuti kada je na desetak metara od gola odbijenu loptu nakon ubačaja iz auta primio Suk te je potom pucao iznad vratiju.

Varaždin je uzvratio pet minuta kasnije preko Šege koji je s lijeve strane pokušao ubaciti za Brodića, ali on na vrhu peterca nije uspio zahvatiti loptu koju je potom pokupio Banić.

Izvrsnu šansu je u 8. minuti propustio Ndockyt za kojeg je loptu glavom spustio Jurić, Kongoanac je s 12 metara pucao kroz noge Stanića nakon čega je lopta prošla malo pored suprotne stative.

Dobar početak domaćih se nastavio i u 10. minuti preciznim udarcem Jurića s 25 metara kojeg je Radošević odbio u vratnicu.

Gorica je u aktivna i u 21. minuti kada su udarce uputili Jurić i Vojtko, prvog je odbio Radošević, a drugi nije bio dovoljno precizan.

Gosti su uzvratili tri minute kasnije kada je nova “desetka” Teklić petom ostavio loptu za natrčalog Elezija, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora završava u bloku Vojtka.

Teklić je u 31. minuti iz slobodnog udarca pronašao Stanića koji sa šest metara glavom šalje loptu iznad grede.

Oštar ubačaj Vojtka u 40. minuti s vrha peterca u mrežu nije uspio skrenuti Suk, ispred njega je odlično reagirao Radošević koji je lopti promijenio putanju.

U 52. minuti s ruba šesnaesterca iskosa udarac je okušao Šego, ali to nije bio težak zadatak za Banića.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Jurić je nakon ubačaja iz auta proslijedio loptu do Suka, a on je glavom šalje malo pored stative.

Steenvoorden je u 55. minuti tražio kazneni udarac nakon ubačaja iz slobodnog udarca, no sudac Lovrić nije smatrao da je njegov duel s Jelenićem vrijedan pokazivanja na bijelu točku.

Dobra šansa za Varaždin uslijedila je u 64. minuti kada je udarac Teklića s 12 metara završio u bloku Mrzljaka.

Nekoliko minuta nakon što je ušao u igru Karlo Perić je zbog ozljede morao napustiti travnjak tako da je priliku od 78. dobio Herrera.

U 84. minuti je s dvadesetak metara pucao Kolarić za još jednu sigurnu intervenciju vratara Gorice.

Stolnik je u 88. prekršajem u kaznenom udarcu zaustavio prodor Jurića, a sudac Lovrić je pokazao na bijelu točku u korist domaćih. Odgovornost s 11 metara je preuzeo Suk, no Radošević odličnom reakcijom brani njegov pokušaj koji je išao u njegov lijevi kut.

Nakon ubačaja iz kornera glavom je sa šest metara pucao Krizmanić, a golman Varaždina još jednom čuva svoju mrežu netaknutom.

U sudačkoj nadoknadi nije bilo većih uzbuđenja pa su tako obje momčadi na koncu upisale po peti ovosezonski remi.

Osamnaesto kolo će u petak od 17 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli otvoriti Istra 1961 i Slaven Belupo. U subotu su na rasporedu utakmice Osijeka i Rijeke te Dinama i Gorice dok se u nedjelju sastaju Hajduk i Šibenik te Varaždin i Lokomotiva.

Nakon više od dva mjeseca stanke zaostalim susretom 17. kola u kojem se od 15 sati sastaju Gorica i Varaždin nastavlja se natjecanje u SuperSport HNL-u.

U prvom ovosezonskom srazu ove dvije momčadi bolji je bio Varaždin koji je uz dva gola Elezija slavili rezultatom 2:1.

Domaćini su tijekom stanke dobili novog trenera Željka Sopića koji danas od novopridošlih igrača može računati samo na Mrzljaka i Majstorovića dok Matavž, Bralić, Petković, Fućak i Ćosić još uvijek nisu registrirani jer prijelazni rok starta tek 18. siječnja.

Trener domaćih Sopić je u najavi rekao: “Situacija nije idealna, ali imamo još 20 utakmica. Svi igrači će istrčati maksimalno spremni na teren i dat će sve od sebe za ta tri boda u utakmici protiv Varaždina. U pravila ne ulazim i ona me ne zanimaju. Jedino što može biti problem su vremenske prilike, ali na to ne možemo utjecati .”

Njegov kolega na klupi suparnika Kovačević je dodao: “Važno je dobro krenuti u drugi dio, no još je mnogo kola do kraja i neće biti presudno. Ono što je nama najvažnije da držimo kontinuitet igara iz prvog dijela sezone. Prije sezone isticali smo da je najvažniji ostanak u ligi, a sve ostalo bit ćemo samo plus.”

Gosti su pak lišeni usluga Zelenike, Laminea i Vugrineca koji su ozlijeđeni dok je Pellumbi kartoniran.

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Kruno Šarić (Županja), Ivan Janić (Ilok) i Ivan Matić (Osijek) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Marjan Tomas (Vladislavci). Delegat susreta je Dario Mrzljak (Karlovac), kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar), a časnik za sigurnost Vlado Dominić.