Raspoloženi Filet nije uspio donijeti Istri 1961 više od boda protiv Lokomotive

Screenshot: MAX Sport

Prva utakmica 28. kola SuperSport HNL-a koja se na Aldo Drosini u Puli odigrala između Istre 1961 i Lokomotive nije ponudila pogotke. Najbliže tome domaćin je bio u 78. minuti kada je Elias Filet pored tri suparnička igrača pronašao put do mreže, no zbog zaleđa nije došlo do promjene rezultata.

Zeleno-žuti su tako upisali deseti, a gosti 13. remi u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Izabranici Paola Tramezzanija se tako nalaze na osmom mjestu ljestvice dok se momčad Silvija Čabraje učvrstila na četvrtoj poziciji.

U sljedećem kolu Istra 1961 će gostovati na Maksimiru kod Dinama dok će Lokomotiva u Kranjčevićevoj odmjeriti snage s Goricom dok će prethodno u polufinalu kupa dočekati Rijeku.

Odlično je u 10. minuti s ruba kaznenog prostora šutirao Filet, a lopta je prohujala malo pored suprotne stative. Novi pokušaj domaćina uslijedio je u 24. kada je iz slobodnog udarca s tridesetak metara udaljenosti snažno zapucao Marešić, a od bloka Mersinaja lopta odlazi malo pored gola.

Gosti su uzvratili u 31. kada je Mudražija atraktivno proigrao Šotičeka čiji prizemni udarac sa 17 metara odlazi malo pokraj stative.

Posljednju šansu u prvom dijelu je imao Filet kojeg je u 38. minuti ubačajem s desne strane pronašao Čuić, no njegov udarac glavom nije bio težak zadatak za Šubarića. Ista kombinacija je bila aktivna i u 64. kada je Fileta atraktivno pokušao škaricama, no nije dobro zahvatio loptu.

Do nove uzbudljive situacije čekali smo 78. minuti kada je nakon kombinacije iz slobodnog udarca Koski uposlio Fileta koji je primio loptu pored tri suparnička igrača nakon čega je sa šest metara poslao loptu pored Šubarića, no njegov odlični pogodak zbog zaleđa nije priznat.

Canjuga je u 86. minuti opucao iz slobodnog udarca sa 17 metara kojeg je sam izborio, ali Ćorić lako hvata loptu.

Kolo se nastavlja od 18 sati kada se u Koprivnici susreću Slaven Belupo i Osijek.

Utakmicom Istre 1961 i Lokomotive koja na Aldo Drosini počinje u 15:50 starta 28. kolo SuperSport HNL-a odnosno četvrti krug prvenstvene utrke. Njihov prvi ovosezonski međusobni duel odigran u Puli pripao je gostima (0:4) dok smo u Kranjčevićevoj vidjeli remi (1:1) i još jednu uvjerljivu pobjedu (3:0) kluba s Kajzerice.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Majkića, Mlinara i Lawala, a ovog tjedna je i raskinuta suradnja s ponajboljim igračem Antom Ercegom. Gosti su pak bez Čavline, Bubanje, Krivaka, Kastratija i Fetaija.

Trener Zeleno-žutih Paolo Tramezzani je u najavi rekao: “Ekipa je u dobroj atmosferi, dobro treniramo i u dobrom smo momentu. Znamo da je pred nama preostalo devet kola koje želimo odigrati što je bolje moguće, i naravno, uzeti što više bodova. Ono što tražim od igrača je da zajedno rastemo, da imamo jak mentalitet i da iskoristimo preostale tjedne što je bolje moguće. Znam da je moj tim kvalitetan, očekujem da pokažu ono što pokazuju svakodnevno na treninzima. Pozitivan sam oko utakmice i mogu mirno spavati.”

Veznjak Lokomotive Silvijo Goričan je dodao: “Ozračje u svlačionici je odlično, zasjeli smo na četvrtu poziciju koja vodi u Europu, puni smo samopouzdanja i nadam se da ćemo kvaliteti potvrditi i protiv Istre.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Janić (Ilok) i Oliver Romić (Osijek) dok će u VAR sobi biti sugrađani iz Sv. Ivana Zeline Igor Pajač i Vedran Đurak. Delegat susreta je Darko Kolesarić (Osijek), a kontrolor suđenja Šime Bugarija (Bibinje).