Razigrana Hrvatska na Poljudu nadigrala i pobijedila Sloveniju (VIDEO)

Rapsodija Vatrenih na Poljudu. Izabranici Zlatka Dalića su pred 16.237 gledatelja odličnom predstavom u 6. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo upisali pobjedu nad Slovenijom rezultatom 3:0 (1:0). Strijelci za trijumf su bili Marko Livaja, Mario Pašalić i Nikola Vlašić.

Time su došli do sedme pobjede u 11. međusobnom srazu sa susjednom državom, a ujedno su se revanširali za poraz doživljen u Ljubljani na otvaranju kvalifikacija.

Hrvatska je tako sa sedam osvojenih bodova i bez primljenog pogotka okončala seriju teških utakmica u rujnu nakon čega se s punim pravom može nadati plasmanom na svjetsku smotru u Kataru.

U 5. minuti Barišić je ubačajem s lijeve strane pronašao Pašalića čiji udarac s desetak metara glavom Oblak lagano brani. Dvije minute kasnije nakon kombinacije iz kornera Juranović je ubacio za Barišića koji je s ruba kaznenog prostora pucao desnom nogom te nije bio dovoljno precizan.

Hrvatska je dobru situaciju imala u 9. minuti kada je Perišić ubacio u kazneni prostor, no Kramarić i Pašalić na drugoj stativi nisu uspjeli uputiti udarac prema golu Oblaka.

Veliku priliku za pogodak u 20. minuti propustio je realizirati Kramarić. Nakon odlične akcije po lijevoj strani povratno dodavanje je uputio Barišić nakon čega se lopta odbija do devetke Vatrenih, ali udarac s desetak metara odlično brani golman gostiju.

Kramarić je u 25. minuti lucidnim pasom uposlio Livaju koji je uspio zaobići Oblaka, no lopta mu je pobjegla prema korner liniji te ju nije uspio proslijediti u mrežu Slovenaca.

Slovenija je uzvratila dvije minute kasnije kada je Šeško pobjegao obrani Hrvatske nakon čega je s ruba kaznenog prostora gađao suprotni kut, ali je loptu poslao pokraj stative.

Livaja se u 29. minuti odlučio na snažan udarac sa skoro 30 metara udaljenosti koji Oblak paradom odbija u korner.

Minutu kasnije Perišić je požrtvovnim uklizavanjem blokirao obećavajući napad Slovenije u kojem je Stojanović nakon dobre kombinacije sa Šeškom pokušao uposliti svoje suigrače.

Vatreni su u vodstvo došli u 33. minuti kada je Pašalić nakon ubačaja Juranovića zatresao stativu, a odbijenu loptu je sa četiri metra u gol Slovenija poslao Livaja. Bio je to njegov prvijenac za Hrvatsku.

Već u 34. minuti Kurtić se izborio za udarac s dvadesetak metara koji je prošao pokraj stative. Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Brozović je iz kornera na prvoj stativi pronašao Pašalića čiji udarac glavom završava u rukama Oblaka.

Juranović je aktivan i u 38. minuti kada je ubačajem pronašao Perišića za još jednu sigurnu obranu Oblaka.

Minutu kasnije Barišić je dodao za Perišića koji se sjurio prema golu gostiju, oslobodio se Bijola, no potom je loše pucao poslavši loptu daleko od okvira gola.

Barišić je u 40. minuti zamalo prevario Oblaka koji u posljednji trenutak uspijeva odbiti loptu koja je išla pod samu gredu.

U 43. minuti je uslijedio još jedan dobar napad Kramarića koji se driblingom oslobodio dva igrača Slovenija, ali njegov udarac s desetak metara iskosa brani Oblak.

Slovenija je potom odigrala brzu kontru u kojoj je Lovrić pred golom Ivušića pokušao uposliti Šeška, no on zamalo nije uspio skrenuti loptu prema golu Hrvatske.

U posljednjoj minuti prvog dijela Balkovec se odlučio za udarac iz daljine koji nije bio težak zadatak za Ivušića.

Kovačić je u 52. minuti pronašao Livaju koji je s 15 metara pucao lijevom nogom, ali napravio je to loše tako da nije bilo opasnosti po gol Slovenija.

Solo prodor Kovačića u 60. minuti u kojem je nanizao nekoliko suparničkih igrača završio je kontaktom s Oblakom koji sudac Turpin nije smatrao prekršajem.

Lovren je u 62. minuti sa više od 50 metara pokušao iznenaditi vratar Slovenija, ali nije bio dovoljno precizan.

Hrvatska je vodstvo povećala u 66. minuti kada se Perišić odličnim driblingom oslobodio Skubica nakon čega je idealno s lijeve strane uposlio Pašalića kojem nije bilo teško iz peterca poslati loptu u gol gostiju.

Kramarić je u 71. minuti nakon dodavanja Vlašića sa 17. metara pokušao iznenaditi Oblaka, no to mu ponovno nije pošlo za nogom. Minutu kasnije s dvadesetak metara udarac je okušao i Vlašić, ali nije bio precizan.

U 82. minuti Vlašić nije uspio iskoristiti nesporazum slovenske obrane te mu je lopta pobjegla prema korner liniji nakon čega nije uspio uputiti udarac.

Vlašić je u 87. minuti uposlio Ivanušeca, no njega je prilikom udarca omeo Bijol pa je lopta otišla pored gola. Isti igrač je u prilici i u 90. minuti kada je s ruba kaznenog prostora loptu poslao malo iznad vrata Slovenija.

Konačni rezultat utakmice je u 94. minuti susreta postavio Nikola Vlašić koji je glavom s pet metara pospremio loptu u gol Slovenije nakon ubačaja Oršića.