Real Madrid obranio naslov prvaka Europe! (VIDEO)

Grafika: UEFA

Real Madrid je postao prva momčad u povijesti kojoj je uspjelo osvojiti Ligu prvaka dvije godine u nizu. U finalu odigranom u Cardiffu bili su bolji od Juventusa rezultatom 4:1 (1:1). Dvanaesti je to naslov prvaka Europe za Kraljevski klub u njihovom 15. finalu. Madridski klub je slavio u posljednjih čak šest finalnih susreta. S druge strane Stara dama je upisala sedmi poraz u finalu najprestižnijeg klupskog natjecanja, a ujedno im je ovo bio peti poraz u nizu. Iako je u susret bolje ušao Juventus do prvog pogotka na susretu dolazi Real Madrid u 20. minuti utakmice. Nakon duplog pasa sa Carvajalom prizemnim udarcem poentirao je Cristiano Ronaldo te je tako postigao zgoditak u tri finalna susreta Lige prvaka. Bio je to također 500. gol Reala u povijesti LP. Prvi su klub kojem je to uspjelo.

Sedam minuta kasnije momčad Massimilliana Allegrija nakon odlične akcije dolazi do izjednačenja. Higuain je pronašao Mandžukića koji je fenomenalnim udarcem svladao Navasa. Hrvatski reprezentativac je tako postao nakon Velibora Vasovića (Partizan 66, Ajax 69) i Cristana Ronalda (Man Utd 08, Real Madrid 14, 17) tek treći igrač u povijesti koji je bio strijelac u finalu Lige prvaka/Kupa prvaka za dvije različite momčadi.
Bolju igru u drugom dijelu Real je okrunio u 61. minuti kada je sa 30-ak metara udarac uputio Casemiro. Lopta je na putu do gola dodirnula Khediru te je promijenila smjer i završila u mreži Buffona.
Tri minute kasnije momčad Zinedinea Zidanea je povećala prednost. Modrić je s desne strane ubacio na pet metara gdje na prvu stativu ulijeće Ronaldo te postiže drugi pogodak na utakmicu ujedno 600. u karijeri. Portugalskom reprezentativcu to je bio 12. zgoditak u ovosezonskom natjecanju te najbolji strijelac.
Stara dama je susret završila sa deset igrača nakon što je u 83. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Cuardado koji je nakon Lehmana i Drogbe postao treći igrač koji zbog crvenog kartona nije završio finalni susret. U 90. minuti konačni rezultat susreta na asistenciju Marcela postavlja Asensio. Juventus je večeras primio čak četiri gola, a do finala se u svim utakmica njihova mreža tresla samo tri puta.
U redovima pobjednika Luka Modrić je odigrao čitav susret te je postao prvi Hrvat sa tri naslova u LP dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.]]>