Real slavio na Allianz Areni u reprizi prošlogodišnjeg četvrtfinala (VIDEO)

U reprizi prošlogodišnjeg četvrtfinala, Real Madrid je svladao Bayern na Allianz Areni. Baš kao i prošle godine, poveli su ‘Bavarci’ ali je momčad Reala dobro reagirala, te slavila preokretom.

Nakon početnog ispitivanja snaga, poveo je Bayern. Kombinirali su James i Josua Kimmich, a mladi reprezentativac Njemačke sjajno je iznenadio Navasa, te pogodio mrežu za 1:0.

Nakon toga, Bayern se nije povukao, te je nastavio dominirati u prvom dijelu. Najbliže pogocima bili su u 41. i 42. minuti kada akcije pogotkom nisu uspjeli završiti Hummels, odnosno Muller. Kazna je stigla samo dvije minute kasnije, kada je nakon nešto lošije reakcije obrane Bayerna, Marcelo lijepo pogodio s vrha kaznenog prostora za 1:1.

Početkom drugog dijela prvi je opet zaprijetio Bayern, no novu priliku ovog puta pogotkom nije uspio završiti Ribery. Na drugoj strani, katastrofalna greška Rafinhe koji je mijenjao povrijeđenog Alabu, a to koristi momčad Reala, te akciju golom završava Marco Asensio.

U nastavku susreta, Bayern je nastavio s dominacijom i šansama, ali na kraju je veliku pobjedu ostvario madridski tim. Dvije minute nakon preokreta Reala, još je jednu šansu imao Franck Ribery, novog je puta njegov udarac sjajno obranio Navas. Najveća prilika svakako je bila u 88. minuti, kada je dobrom loptom Tolisso izbacio Lewandowskog u šansu, a ovaj ne uspijeva poravnati rezultat. Spomenimo i to kako je Cristiano Ronaldo u 71. minuti postigao pogodak za Real, ali je on opravdano poništen jer je Portugalac loptu smirio rukom.

Dodajmo da je Bayern već u prvom poluvremenu ostao bez Arjena Robbena i Boatenga koji su teren napustili zbog ozljeda.

Luka Modrić igrao je cijeli susret za Real Madrid, dok je Mateo Kovačić u igru ušao u 83. minuti.