Real već jednom rukom podigao novi trofej

Pogled s Pirineja

Sinoć smo još jednom svjedočili zašto je Kraljevski klub trenutno najjača momčad Primere. Barcelona jednostavno nije imala šanse, osim kada bi se sudac umiješao sa svojim jako čudnim odlukama….

Otvaranje samog susreta nije ponudilo puno žara i tempa u igri, kao da su obje momčadi nosile podatak u svojoj glavi da zadnjih šest osvajača Superkupa nije uspjelo u istoj sezoni osvojiti Primeru. Barcelona je pokušavala onako stihijski preko osovine Iniesta-Messi, dok je Real ipak bio mnogo konkretniji, ali bez učinka.

Slijedilo je drugo poluvrijeme, gdje je vrlo rano Real Madrid poveo. Marcelo je u 50. minuti probio bok i uputio oštar centaršut u protivnički šesnaesterac, ali tamo prvi na loptu dolazi branič Katalonskog diva Gerrard Pique, koji neopreznom reakcijom vara Ter Stegena i mreža se trese. Nakon toga smo gledali mnogo otvoreniju utakmicu, gdje je Real nastavljao biti konkretniji. Vrhunac promašaja Kraljevskog kluba se dogodio u 55. minuti, kada je Jordi Alba s crte očistio udarac Carvajala.

Netom nakon toga slijedila je kazna, ali zaslugom sudca Bengoetxea, koji dosuđuje penal nakon starta Navasa na Suarezu. Nažalost nisam ekspert, ali sama činjenica da je lopta van igrališta, kad se događa isprovocirani kontakt je valjda svakome jasno da prilika za gol zapravo ne postoji. Kako to obično biva krenulo je tipično okruživanje suca od strane igrača Reala, od kojih je bio Marcelo bio jako žustar, ali kao i uvijek bez učinka te bez promjene donesene odluke.

Messi je bio hladan i došlo je poravnanje u 77. minuti. Tada na scenu stupa Cristiano Ronaldo (koji se sa svojim ulaskom u igru u 58. minuti se izjednačio s Alfredom di Stefanom po broju nastupa, točnije 396. put da je obukao bijeli dres) koji se lako obračunao s Piqueom na širokom prostoru i pravim projektilom u suprotni kut ponovno donio prednost Kraljevima. Nakon toga se Barca skroz raspala, slijedila je nova kontra Bijelih, gdje Ronaldo sam izlazi pred golmana, te u kontaktu s Umtitijem pada. Svi su očekivali crveni mladom Francuskom stoperu, no sudac je to vidio drugačije pa tako Ronaldo dobiva drugi žuti (prvi je zaradio radi skidanja dresa kod pogotka), radi navodne simulacije.

Do kraja treba istaknuti odličnog mladog Asensija, koji je s još jednim projektilom dokrajčio Katalonce i time doveo uzvrat na razinu formalnosti, jer Barca treba minimalno dati tri gola na Bernabeuu, ako uopće misli razmišljati o trofeju.

Za kraj ostaje spomenuti da se će sigurno voditi žustra rasprava o suđenju gosp. Bengoetxea, ali i o ponašaju Ronalda i Marcela, koji su prilično grubo nastupili prema sucu nakon dosuđenog penala i crvenog kartona. Na snimci se vidi da je Ronaldo čak u jednom trenutku gurnuo suca, što se vidi iz priložene snimke.

Sezona nije ni počela, a već iskre frcaju, tako da jedva čekamo uzvrat na Bernabeuu, koji na rasporedu u utorak u 23:00.

Barcelona – Real Madrid 1:3 (Messi 77 / Pique 50 (ag), Ronaldo 80, Asensio 90)