Remi ‘Farmaceuta’ i Lokomotive u Koprivnici, Osijek u posljednja dva kola ulazi s druge pozicije (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici programa 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo i Lokomotiva su na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici odigrali neriješenih 1-1 (0-0). Prvi put ove sezone u prvenstvu smo tako svjedočili remiju ovih dvaju protivnika, u prethodne tri utakmice Lokomotiva je upisala dvije pobjede u Zagrebu, a Slaven jednu u Koprivnici.

Strijelci u današnjem okršaju bili su Bruno Bogojević (62.) i Marko Tolić (73.).

Ovakvim raspletom Lokomotiva je sada pala na treće mjesto prvenstvene ljestvice te Osijek, koji je jučer rezultatom 2-0 svladao Istru, u posljednja dva kola ulazi s druge pozicije i s bodom prednosti pred Lokomotivom, koju i dočekuje u posljednjem kolu.

Prvi su zaprijetili gosti i to već u drugoj minuti. Odlično je izigrana lijeva strana domaće obrane, Tolić igra povratno za Cokaja no njegov udarac sa sedam metara odlazi malo pored vratnice.

Uslijedio je dobar period domaćih koji su imali dva opasna izlaska, no pravog posla za Grbića nije bilo iako su ‘Farmaceuti’ izborili nekoliko ubačaja iz kuta.

U 13. minuti Zirdum je jednu nisku loptu pokušao vratiti glavom svom vrataru, zamalo je to presijekao Kastrati, no Ježina pravovremenim istrčavanjem otklanja opasnost.

Minutu poslije Grbić prvi put na utakmici intervenira. Na ubačaj sa strane Lima je lukavo s osam metara s igračem na leđima glavom prebacio prebacio loptu iza sebe prema vratima i zamalo prevario Grbića koji se morao dobro ispružiti da obrani pokušaj Brazilca.

Bačelić Grgić u 17. minuti upućuje dobro plasiran udarac sa sedamnaest metara, Grbić odbija u korner nakon kojeg se u odličnoj situaciji na sedam metara u skoku našao Zirdum no njegov udarac glavom bio je očajan.

Tri minute poslije Krstanović kroz noge Jakića dodaje za Bačelića Grgića, no i ovaj njegov dalekometni pokušaj brani Grbić.

Uslijedio je period tijekom kojeg nismo vidjeli velikih opasnosti za vratare, ali bio je to dio susreta u kojem je Slaven apsolutno dominirao i to lijepom, mirnom i smislenom igrom kojoj je za konkretnije situacije u posljednjoj trećini nedostajalo malo koncentracije i kvalitete.

Lokomotiva je konačno opasno u posljednju trećinu došla u 35. minuti kada je lijepu akciju udarcem s ruba šesnaesterca okončao Tolić, Ježina siguran.

Podigla je nakon ove situacije gostujuća momčad razinu svoje igre, te smo narednih pet minuta gledali dominantniju, ali bezopasnu Lokomotivu.

U 40. Bačelić Grgić ponovno pokušava iz daljine, ni ovaj pokušaj nije bio loš, no lopta odlazi malo pored vratnice.

Tri minute poslije lopta se nakon udarca Tolića od Zirduma odbija u okvir i završava u rukama Ježine. Domaći vratar u 43. se iskazuje dobrom obranom. Čeliković je ubacio s lijeve strane napada, Tolić glavom s pet metara na suprotnoj vratnici šalje loptu u okvir, Ježina atraktivno odbija.

Do kraja prvog dijela nismo vidjeli konkretnijih situacija pred vratarima te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Prvo uzbuđenje u nastavku zahtijevalo je eventualnu reakciju VAR sudaca Duje Strukana i Gorana Perice, no isti se nisu oglasili. U 48. minuti Zirduma je poslije Kastratijevog spuštanja glaovm lopta pogodila u ruku u šesnaestercu domaćih, Marin Vidulin se nije oglasio, a tiha je ostala i VAR soba.

Krstanović u 50. minuti nakon lijepe akcije upućuje udarac s ruba šesnaesterca, kvalitetno dolje u sam kut, Grbić odličnom reakcijom odbija u korner poslije kojeg domaći nisu zaprijetili.

U 53. minuti Tolić je izgubio kontrolu poslije duela s Bačelićem Grgićem kojeg je veoma ružnim prekršajem s dvije noge srušio u šesnaestercu domaćina. Vidulin je pokazao žuti karton, a dojam je da ne bi pogriješio da je izvadio i crveni. VAR soba i ovaj put (kao i u 48. minuti na drugoj strani) bez reakcije.

U 62. minuti nakon ubačaja Brkovića iz kuta i velike gužve u petercu gostiju Bogojević s metra ubacuje loptu u mrežu. Drugi pomoćnik Luka Pajić označava zaleđe Bogojevića, a Vidulin svira prekršaj u napadu. VAR soba se ovaj put oglasila i nakon duge, duge ‘tihe provjere’ tijekom koje su prošle čitave tri minute pogodak je ipak priznat i ‘Farmaceuti’ stižu do rezultatske prednosti. 22-godišnjem Bogojeviću je to bio drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno peti u Prva HNL karijeri.

Lokomotiva do izjednačenja stiže u 73. minuti. Izigrana je lijeva strana domaće obrane, Gluhaković (ušao u 71. umjesto Kolingera) igra povratno za Tolića, njegov snažan udarac s jedanaest metara (koji nije išao u okivir) pokušava blokirati Božić no lopta se nesretno po domaće odbija preko crte i to je 1-1. Toliću je ovo bio jedanaesti ligaški pogodak u sezoni.

Isti igrač ponovno prijeti iz daljine u 77. minuti, malo iznad okvira vrata odlazi lopta.

Dvije minute poslije vrlo dobra prilika za domaće. Ubačaj Gode s lijeve strane napada Krstanović glavom prosljeđuje u okvir, Grbić je dobro postavljen i na crti hvata loptu.

Krstanović u 84. na ubačaj Bogojevića atraktivno iz voleja s osam metara šalje loptu prema okviru, no ona pogađa Karačića i gosti se uspješno brane.

Četiri minute poslije Bogojević je s desne strane ušao u sredinu u s osamnaest metara uputio pristojan udarac, no Grbić je ponovno dobro postavljen i upisuje sigurnu obranu.

Vrlo raspoloženi Bogojević u druoj od pet minuta sudačke nadoknade probija lijevu stranu gostujuće obrane i iskosa upućuje snažan udarac, pored vratnice i bez potrebe za Grbićevom intervencijom.

Bila je to ujedno i posljednja spomena vrijedna situacija na utakmici, čiju je završnicu obilježila smirenost domaćih koji su totalno ‘amortizirali’ pokušaje pritiska gostiju.

‘Farmaceuti’ do kraja ovosezonskog izdanja elitnog ligaškog domaćeg natjecanja još imaju domaći okršaj s Interom te gostovanje kod Gorice za kraj sezone, dok Lokomotivu prvo čeka dvoboj s Goricom u Zagrebu, a ligašku sezonu Tomićeva momčad okončava gostovanjem u Gradskom vrtu kod Osijeka.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Nedjeljni program 34. kola HT Prve lige od 18:55 na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici otvaraju Slaven Belupo i Lokomotiva. Dok domaćini bezbrižno čekaju završetak sezone gosti su u borbi za drugo mjesto koje iduće sezone vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

Ove dvije momčadi su u aktualnoj sezoni već odigrale četiri međusobna susreta. Lokomotiva je dva puta slavila u prvenstvu (6:1 i 3:0) te u polufinala kupa (1:3) dok su Farmaceuti upisali jednu pobjedu u Prvoj HNL (1:0).

Domaćini danas ne mogu računati na kartoniranog Glavčića dok su ozlijeđeni Filipović, Jeffren i Mikulić. Gostima su pak suspendirani Mersinaj, Atiemwen i Marković, a ozlijeđen je Sammir.

Trener Slavena Tomislav Stipić je u najavi utakmice izjavio: “Moramo vjerovati u nas, a onda i u statistiku koja govori da nismo, nakon pauze, već četiri utakmice u Koprivnici primili gol. Teško je igrati protiv nas jer kad protivnik ima loptu svi se zajedno branimo puni entuzijazma, kompaktno stojimo na terenu i kroz komunikaciju si olakšavamo posao. Isto to želimo i danas vidjeti na terenu. Prvi zadatak bit će nam ne primiti pogodak i pripaziti na njihovu kontru i njihove brzance, a onda u našem stilu, kroz našu igru u napadu pokušati doći do gola.”

Njegov kolega Goran Tomić je rekao: “Slaven Belupo djeluje odlično, igraju odlično nakon korona stanke, sve velike ekipe su namučili ili pobijedili. Stvarno dobro izgledaju, dobro su posloženi. Imaju iskusne igrače koji znaju igrati natjecateljski nogomet, tako da zaista samo s komplimentima mogu govoriti o Slavenu. Utakmica će sigurno biti uzbudljiva, sutra igraju dvije ekipe koje vole igrati nogomet i prema tome gledatelji će svakako uživati u utakmici.”

Glavni sudac utakmice je Marin Vidulin iz Kanfanara kojem će asistirati Robi Kezele (Rijeka), Luka Pajić (Rijeka) i Tino Krečak (Velika Gorica) dok su za VAR zaduženi Duje Strukan (Split) i Goran Perica (Šibenik). Delegat susreta je Mladen Žugec iz Sv. Nedelje, a kontrolor suđenja Miroslav Vitković iz Velike Gorice.