Remi ‘Farmaceuta’ i Varaždina u Koprivnici (VIDEO)

U prvoj utakmici programa šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo i Varaždin su, pred 1 682 gledatelja na Ivan Kušek Apaš stadionu u Koprivnici, odigrali neriješenih 1-1 (0-0).

Pogodak za Farmaceute postigao je Muzafer Ejupi u 57., a bod gostima, koji su od 53. igrali s igračem manje zbog isključenja Adžića, donio je Marko Stolnik pogotkom u 72. minuti utakmice.

Prilikama vrlo siromašnih prvih 45 minuta smo gledali u Koprivnici. Dominaciju u posjedu imali su domaći koji su bili i nešto konkretniji u posljednjoj trećini terena, dok su gosti priliku čekali iz kontri i polukontri, kojih su uspjeli odigrati možda dvije u ovom periodu susreta.

Jedinu konkretniju situaciju pred vratarima vidjeli smo u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela kada je Nemanja Glavčić ubacio s lijeve strane domaćeg napada za Krstanovića na suprotnoj strani, napadač spušta za Puclina čiji udarac s nekih deset metara odlazi preko okvira Nevistićevih vrata.

Osim spomenute situacije pravih opasnosti i izazova za vratare Filipovića i Nevistića zaista nije bilo. Iz prvog dijela zapravo je jedina još spomena vrijedna činjenica da je trener domaćih Sertić u 40. minuti iz igre izvadio nervoznog i netom kartoniranog kapetana Delića, umjesto kojeg je na travnjak poslao Karla Lulića. Kapetansku vrpcu preuzeo je Ivan Krstanović.

Varaždin je u 54. minuti ostao s igračem manje. Zbog, prema Vučkovićevoj procjeni, prekšraja nad Puclinom koji je bio u izlasku u kontru, drugi je žuti karton dobio 32-godišnji Crnogorac Vladan Adžić.

Farmaceuti igrača više kapitaliziraju vrlo brzo. Bogojević je probio lijevu stranu gostujuće obrane, odigrao u sredinu gdje Puclin kratko ostavlja za Ejupija koji dobrim udarcem matira Nevistića za 1-0 Belupa u 57. minuti utakmice. Bio je to Ejupijev prvijenac u ovoj sezoni te ukupno 40. pogodak u Prvoj HNL.

Varaždin se nije predavao. Benko igru napušta u 61., ušao je Matej Senić. U 63. minuti se Posavec dobro otvorio u prostoru lijevo i dodao za Štefulja čiji je udarac s nekih desetak metara blokiran i odbijen u ubačaj iz kuta iz kojeg Perkovićeva momčad nije zaprijetila.

Četiri minute poslije trener gostiju radi drugu promjenu, Kolarića je zamijenio Glavica.

Otvoreniji pristup Varaždinu se isplatio u 72. minuti kada je nakon ubačaja Jerteca iz kuta Senić s druge vratnice glavom odigrao u sredinu gdje je praktički na gol crti ispred Zirduma prvi na lopti Stolnik koji glavom posprema loptu u mrežu za 1-1. Bio je to i jedini udarac gostiju u okvir protivničkih vrata, a 23-godišnjem stoperu Varaždina drugi pogodak u sezoni i ukupno u karijeri.

Odličnu priliku Belupo je imao u 87. minuti kada je Nevistić obranio pokušaj Alideme s nekih deset metara.

Do kraja susreta se igralo sedam minuta sudačke nadoknade, no nijedna momčad nije uspjela ozbiljnije ugroziti protivnička vrata te je susret okončan bez pobjednika.

Slaven u sljedećem kolu gostuje kod Lokomotive u Zagrebu, dok će Varaždin biti domaćin Gorici.

U prvoj utakmici programa šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo s početkom u 19 sati u Koprivnici dočekuje Varaždin.

Farmaceuti u prethodnih pet kola imaju omjer od dvije pobjede i tri poraza, te su sa šest bodova na kontu sedmoplasirana momčad prvenstva. Varaždin je s druge strane uz Inter jedini klub bez pobjede u aktualnoj sezoni, momčad Borimira Perkovića na kontu ima dva remija i tri poraza.

Glavni sudac današnje utakmice je Ivan Vučković iz Zagreba zajedno s pomoćnicima Jerkom Crnčićem iz Vrbovca i Lukom Pušićem, također iz Zagreba.

Treneri Ivica Sertić i Borimir Perković na travnjak stadiona Ivan Kušek Apaš odlučili su se poslati sljedeće sastave: