Remi Gorice i Osijeka u Velikoj Gorici, gosti pola sata igrali s igračem manje, tolerantni sudac Pečarić dodijelio ‘samo’ deset opomena (VIDEO)

Remi Gorice i Osijeka u Velikoj Gorici, gosti pola sata igrali s igračem manje, tolerantni sudac Pečarić dodijelio ‘samo’ deset opomenaaxU prvoj utakmici programa 18. kola HT Prve lige Gorica i Osijek su odigrali neriješenih 1-1 (1-1), čime nakon viđenog zadovoljniji ipak mogu biti gosti. Domaćine je u vodstvo pogotkom u 6. minuti doveo Jurica Pršiš, a konačnih 1-1 postavio je prekrasnim pogotkom petom u trećoj minuti nadoknade prvog dijela Amer Hiroš.

Uzbudljiv i vrlo grub dvoboj gledali smo u Velikoj Gorici. Nevjerojatno će zvučati, ali tolerantni sudac Goran Pečarić u konačnici je igračima pokazao ‘samo’ deset žutih kartona (tri domaćinima, sedam gostima), od čega je dva zaradio Laszlo Kleinhesler, koji je svoju momčad s igračem manje ostavio u 61. minuti.

Nakon kratkog uvodnog ‘zatišja’ tijekom kojeg nije bilo konkretnijih dolazaka u posljednju trećinu, domaćini već u 6. minuti stižu do rezultatske prednosti. Okomitu prizemnu loptu iz zadnje je linije prema naprijed poslao Steenvoorden, Kalik na osamnaest metara (dojam je) slučajnim dodirom ostavlja desno za natrčalog Pršira koji se po desnoj strani napada sjurio u šesnaesterac i s jedanaest metara mirno pogodio donji lijevi kut za 1-0 Gorice te svoj drugi ligaški pogodak u sezoni i ukupno u 28. Prva HNL nastupu.

Osijek je vrlo blizu izjednačenja bio već minutu poslije, Jurčević je izveo prekid s desne strane napada i preciznim ubačajem pronašao Lončara na rubu peterca, ali gostujući stoper nije loptu zahvatio glavom te se ona od njegovih leđa odbija u okvir, a Kotarski kvalitetnom refleksnom reakcijom odbija istu u korner.

U devetoj minuti je Hiroš prilikom loše vođenja lopte u napadu gostiju izgubio posjed i u pokušaju povrata istog neoprezno i grubo startao na nogu strijelca Pršira, koji je zbog ozljede morao napustiti igru. Glavni sudac Goran Pečarić je veznjaka gostiju odlučio sankcionirati žutim kartonom, iako je dojam da je u toj situaciji bilo elemenata i za isključenje.

Općenito se uz dosta nervoze igralo na obje strane, pa je tako Pečarić nakon nekoliko nesankcioniranih startova na igrače bez lopte u 15. minuti ponovno bio primoran vaditi karton, zbog starta laktom u glavu Dakua sankcionirao je domaćeg stopera Šimunovića.

‘Bijelo-Plavi’ su bili vrlo aktivni u pokušajima konkretnijeg dolaska u posljednu trećinu, ali pravih izazova za Kotarskog nije bilo, tek je Kleinheisler dvaput uspio uputiti udarac, ali njegov prvi pokušaj u 12. domaći vratar mirno brani, a drugi u 22. minuti odlazi iznad okvira vrata.

Gorica je vrlo strpljivo igrala u obrani te vrlo rijetko, uz minimalan rizik, istrčavala u kontre, a upravo poslije jedne takve situacije domaćini su u 22. minuti imali stopostotnu priliku. Matar je po lijevoj strani napada pobjegao u jedan na jedan s Malenicom koji mu nogom brani prizemni udarac i tako čuva svoju mrežu. Senegalski napadač u ovoj je situaciji imao i Kalika u trku desno, ali se ipak odlučio završiti akciju sam.

Nevolje s ozljedama za Rendulića i njegovu momčad nastavile su se u 29. minuti kada više nije mogao nastaviti Matar, te je umjesto njega na teren istrčao 19-godišnji Brazilac Ciao Cruz, kojem je ovo bio debi u Prvoj HNL.

Kotarski je primoran na reakciju bio u 34. minuti kada su gosti u visokom pritisku oduzeli loptu na centru, u završnici Kleinheisler s desne strane napada igra savršenu prizemnu loptu za Brleka, ali njegov udarac s trinaest metara nije bio dovoljno precizan te je 21-godišnji vratar Ajaxa na posudbi u Gorici kvalitetnom intervencijom uspio sačuvati mrežu netaknutom.

Vrlo dinamičan i uzbudljiv okršaj gledali smo do samog kraja poluvremena. Prvo je Kotarski još jednom obranom u 44. minuti zaustavio udarac Dakua s deset metara pod pritiskom Steenvoordena, a zatim i Malenica minutu poslije na suprotnoj strani uz manje probleme ‘kroti’ udarac Lovrića desno iskosa s dvanaest metara.

Osijek je do izjednačenja stigao u posljednjoj (trećoj) minuti sudačke nadoknade. Poslije duge akcije koja je svoju završnicu imala na desnoj strani napada, nakon ubačaja Miloša lopta dolazi do Hiroša koji pod pritiskom Doke okrenut leđima atraktivno petom s četiri metra pogađa donji lijevi kut za 1-1 i svoj drugi pogodak u 16. Prva HNL nastupu.

Dosta žestoko igralo se i na otvaranju nastavka, pa su tako već do 49. minute u redovima gostiju opomene zaradili Kleinheisler i Jugović.

Veliki protesti uslijedili su u 57. minuti kada je sudac Pečarić odlučio ne pokazati drugi žuti Jugoviću, koji je s leđa u pokušaju izlaska u kontru na centru terena srušio Kalika. Samo nekoliko trenutaka poslije opomenu je dobio i Nejašmić, čime je postao peti gostujući igrač s kartonom na susretu (op.a. tijekom prvog dijela opomenu je zbog prigovora dobio i gostujući strateg Bjelica).

Gosti su ‘konačno’ s agresivnošću pretjerali u 62. minuti kada je drugi žuti i isključujući crveni karton zbog starta s leđa na Mitrovuću na centru terena dobio Kleinheisler, ostavivši time svoju momčad s igračem manje. Prvu opomenu Mađar je zaradio u 47. minuti zbog protesta nakon dosuđenog prekršaja nad upravo Mitrovićem.

Uzbuđenja u vidu prilika u drugom smo dijelu napokon vidjeli u 64. minuti kada je Daku pogodio okvir gostujućih vrata, a tri minute poslije nakon velike pogreške zadnje linije domaćina Fiolić odličnom loptom u jedan na jedan s Kotarskim izbacuje Jurčevića, koji iskosa lijevo s osam metara pokušava pogoditi bliži gornji kut, ali šalje loptu preko okvira!

Vrlo dobru obranu Malenica je upisao u 73. minuti kada je Lovrić potegao prizemno u lijevi kut s dvadesetak metara. Minutu poslije (dojam je neopravdanu) opomenu zaradio je i Lončar u redovima gostiju, što mu je treća akumulirana opomena te zbog toga neće moći nastupiti u sljedećem kolu kada Osijek gostuje na Rujevici kod Rijeke u okviru odgođenog susreta iz 14. kola.

Gorica je bila ta koja je dominirala događanjima na terenu s igračem više. U 87. minuti poslije ubačaja s desne strane lopta je došla skroz lijevo do Lovrića koji iz teške pozicije s osam metara pogađa bližu vratnicu, a samo dvije minute poslije na ubačaj iz prekida isti igrač atraktivno je škaricama s devet metara zaprijetio Malenici, ali gostujući vratar iskazao se fantastičnom reakcijom. Prekid iz kojeg je Lovrić zaprijetio škaricama uslijedio je nakon oproštenog drugog žutog kartona Lončaru koji je udarcem s leđa srušio Fruka.

I to je bilo to od ovog vrlo uzbudljivog susreta, nakon kojeg će se definitivno dosta pričati i o izdanju glavnog suca Pečarića.

Gorica u sljedećem kolu gostuje na Rujevici kod Rijeke, dok će Osijek u Gradskom vrtu biti domaćin Šibeniku, ali prethodno tom okršaju ‘Bijelo-Plave’ također čeka gostovanje na Rujevici jer ‘moraju odraditi’ odgođeni susret 14. kola.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvoj utakmici programa 18. kola HT Prve lige trenutno petoplasriana Gorica s početkom u 13 sati u Velikoj Gorici dočekuje trenutnog lidera prvenstva Osijek.

Njihov prvi ovosezonski međusobni ligaški okršaj odigran u Gradskom vrtu u okviru 9. kola okončan je dramatičnim 3-2 slavljem ‘Bijelo-Plavih’, kojima je pobjedu pogotkom 93. minuti donio Danijel Lončar.

U Velikoj Gorici će im ovo biti sedmi međusobni ligaški okršaj, a do sada je s četiri pobjede uspješnija Gorica, jednom je susret okončan bez pobjednika, a jednu pobjedu ima i slavonski prvoligaš, koji je slavio u 17. kolu sezone 18/19.

Zbog akumuliranih opomena domaćini danas u kadru nemaju na raspolaganju Muhammeda, a gosti Bočkaja, Bartoleca i Miereza, dok je Žaper nedostupan zbog izravnog crvenog kartona zarađenog u kup okršaju. Zdravstveni problemi kod Gorice su van funkcije za ovaj susret ostavili Keitu, Stojanovskog, Krizmanića, Sarića, Benita i Šrolera, a kod Osijeka Ivušića, Ercega i Barišića.

Glavni sudac susreta je Goran Pečarić iz Zagreba, a pomoćnici će mu biti sugrađani Luka Pušić i Dejan Vuković, dok je četvrti sudac Marko Cestarić iz Siska. VAR i AVAR suci su Dario Kulušić iz Šibenika i Alen Jakšić iz Splita. Delegat susreta je Željko Ukić (Zagreb), a kontrolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci).

Treneri Krunoslav Rendulić i Nenad Bjelica na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: